Magazín ZŠ Generála Píky

Minifotbal - obvodní kolo

​Naši žáci 6. a 7. ročníků se umístili v obvodním kole v minifotbale na skvělém 3. místě. Bohužel to na postupu do okresního kola nestačilo, nicméně do příště vyladíme nedostatky a určitě postoupíme.

Exkurze – Dolní oblast Vítkovic – Vysoké pece

Ve středu 26. 4. 2023 v rámci výuky chemie navštívili vybraní žáci z 9. ročníků areál Dolní oblasti Vítkovic. Celkem se prohlídky účastnilo 26 žáků (15 z 9.A a 11 z 9.C). S průvodci jsme ve dvou skupinách zahájili prohlídku vysokopecního okruhu tím, že jsme si vybrali ochranné přilby na hlavy.

Programování - Lego Mindstorms EV3

S žáky 8. a 9. ročníků jsme se po únavném a zdlouhavém skládání robotické pomůcky Lego Mindstorms EV3 dostali do fáze programování! S blížícím se koncem školního roku to byla pro žáky určitě zajímavá část informatiky.

Participativní rozpočet – fáze schvalování ukončena

Vážení žáci,

od 5. 4. 2023 se rozběhl celoškolní projekt participativního rozpočtování - Pébéčko.
Jednotlivé třídy od 5. – 9. ročníků měly příležitost podat svůj vlastní návrh, jak zlepšit prostředí a atmosféru v naší škole. Od 19. 4. – 25. 4. 2023 proběhlo schvalování návrhů.

Pes na drogy

Dne 24. dubna nás v rámci prevence rizikového chování navštívil policista s belgickým ovčákem, který je speciálně vycvičen k vyhledávání drog. Žáci z 8. a 9. ročníku tak nejen získali řadu informací o návykových látkách, ale mohli být také svědky toho, jak fenka Fixie objevila v jednom z kufrů, které si psovod přivezl, heroin nebo v kapse jeho bundy balíček marihuany.

Den Země 2023

​V pátek 21. dubna  oslavili žáci i zaměstnanci naší školy celosvětově připomínaný Den Země různorodými aktivitami. Mimo jiné jsme se zapojili do plnění  Kampaně obyčejného hrdinství, jejímž cílem je uvědomit si, jaký dopad mohou mít naše drobné skutky na globální klimatické změny.

Dopravní soutěž mladého cyklisty

Dne 21. 4. 2023 se vybraní žáci naší školy zúčastnili obvodního kola Dopravní soutěže mladého cyklisty v 1. věkové kategorii od 10 do 12 let. Byli to žáci ze třídy 5.C a 4.A. Akce se konala na dopravním hřišti ZŠ A. Kučery v Ostravě - Hrabůvce a žáci zde soutěžili v těchto disciplínách:

Jarní květinový záhon

Milé kolegyně, milí kolegové, milí žáci,
vzpomínáte, jak jsme ,,sázeli“ nejrůznější květiny z papíru, z pet lahví, když jsme nosili roušky? Chuť vyzdobit prostor před školou vedle ŠJ jsme ale měli. Máte opět chuť květinu vyrobit, připevnit na hůlku, klacík a ,,zasadit“ do travnaté plochy u ŠJ a vytvořit  jarní  květinový záhon? Pojďte do toho!

Fáze schvalování návrhů 19.4.2023 – 24.4.2023

Na naší škole se od 5. 4. 2023 rozběhl celoškolní projekt participativního rozpočtování -  Pébéčko.
Jednotlivé třídy od 5. – 9. ročníků měly do dnešního dne příležitost podat svůj vlastní návrh, jak zlepšit prostředí a atmosféru v naší škole.

Sázíme rostliny

V souvislosti s projektem OKAP, do něhož jsou naši žáci zapojeni, jsme navštívili školní statek Střední zahradnické školy v Ostravě, kde je realizována praktická výuka studentů. Naši šesťáci prozkoumali všechny typy skleníků a v rámci workshopu si mohli vyzkoušet, jak taková praxe funguje.

Celkový počet článků: 839