Magazín ZŠ Generála Píky

Jarní dílničky

Před Velikonocemi navštívila 6.A třída Střední zahradnickou školu v Ostravě -Hulvákách, kde si naši žáci ve spolupráci se studenty školy vyrobili krásné velikonoční dekorace.

Den otevřených dveří 2023

​Den otevřených dveří je akcí, která má na naší škole dlouholetou tradici. V tomto roce se brány školy otevřely 28. března.

Lyžařský kurz Ski Karlov

Máme za sebou krásný 14 denní lyžařský kurz v Karlově pod Pradědem. Žáci byli šikovní, na konci výcviku i úplní začátečníci zvládali pěkné smýkané obloučky a pokročilí lyžaři vylepšili své dosavadní carvingové dovednosti.

Dopravní výchova - 4. ročník

V týdnu od 27. do 29. 3. 2023 se 4. ročníky účastnily výuky na dopravní hřišti v Ostravě - Přívoze. Žáci měli možnost získat řidičské průkazy cyklisty.
Nejprve si žáci s policisty zopakovali teoretické vědomosti, pak následoval test a nakonec přišla praktická zkouška. I přes nepříznivé počasí to zvládli žáci na výbornou a průkazy získali.

SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ ŠTRŮDL

Pečete dobrý štrůdl?
Myslíte si, že obstojí v porovnání s ostatními?
Pak je soutěž určena právě pro Vás!
Soutěžit mohou žáci 1. – 9. tříd.

Světový den ústního zdraví - Klikatá cesta za čistým zoubkem

Světový den ústního zdraví se slaví každý rok 20. března. V ČR je realizován Českou stomatologickou komorou, pod záštitou Ministerstva zdravotnictví. Naše škola se k tomuto dni přidala dne 25. 3. 2023 akcí Čistí celá rodina – Klikatá cesta za čistým zoubkem ve spolupráci s Oblastní stomatologickou komorou Ostrava a VOŠ zdravotní v oboru dentální hygienistka.

Zdobení velikonočního stromku před hlavním vchodem do školy

V pátek 24. 3. 2023 jsme společně se žáky 3.C, 3.A a 4.B vyrobili v matematice velikonoční vajíčka, ve kterých je kromě obrázku i slovní úloha.
Žáci měli sami vymyslet nějakou slovní úlohu s tématem jara nebo Velikonoc.

Ozdravný pobyt 2023

Máme za sebou ozdravný pobyt ve Valašských kloboukách. Podívejte se, jak jsme si ho užili.

Recitační soutěž v 1. D

Brzy nás čeká školní kolo recitační soutěže, a proto jsme si ve středu 22. 3. uspořádali třídní generálku. Žáci zasedli do poroty a vzájemně své vystoupení hodnotili.

Království čtenářů - 1. D

Začátkem března jsme s žáky 1.D zavítali do Království čtenářů, na které se proměnilo Dětské oddělení městské knihovny na ulici J. Trnky. Průvodkyněmi žáků v tomto světě byla Alenka z Říše divů a Cruella de Vil, milovnice dalmatinských kožíšků.

Celkový počet článků: 839