Magazín ZŠ Generála Píky

Zápis nanečisto v MŠ

​Paní učitelky Popalová a Michnová se vydaly  ve středu 16.2. na návštěvu za předškoláky do MŠ Lechowiczova. Předškoláci si mohli vyzkoušet před zápisem do první třídy nejrůznější aktivity. Počítali, přiřazovali písmena k obrázkům, hledali hříbky a muchomůrky, také si zacvičili.

2. kolo participativního rozpočtu

V březnu začne na naší škole druhé kolo participativního rozpočtu.
Prostřednictvím Pébéčka budou mít žáci opět možnost spolupodílet se na změně prostředí a novém vybavení naší školy v souladu s jejich přáním. Tento projekt
jim umožní podobu demokratického dialogu a orientaci v oblasti finanční gramotnosti. Minulý týden proběhlo pro zástupce ŽP školení, aby si zopakovali jednotlivé
fáze, principy fungování, možnosti variability návrhů, vyzkoušeli si i hlasování. Již za pár dnů se Pébéčko na naší škole rozjede v plném proudu. Školitelům děkujeme za přínosné školení.

Biologická olympiáda 2023

V úvodu měsíce února proběhlo na naší škole základní kolo biologické olympiády, které se skládalo ze dvou částí - první teoretická proběhla formou testu, druhá byla praktická. Letošní ročník byl pro žáky vzhledem k typu otázek, které velmi přesahovaly rámec školního učiva, těžký. Nicméně i přesto se s ním velmi dobře vypořádali.
Kategorie C pro 6. a 7. ročníky se zúčastnilo celkem 12 dětí.

Beseda v OZO - 2. C

Po roce děti z 2.C navštívily společnost OZO. Dívky a chlapci byli rozděleni do tří družstev. Povídali si o skládce, třídění odpadů, poslechli si písničky a plnili zadané úkoly. Zábavnou formou se seznámili s různými druhy kontejnerů, co patří do modrého, žlutého, jak nakládat s nebezpečným odpadem, co s rozbitou elektronikou a nebo olejem.

Návštěva předškoláků v prvních třídách

Blíží se zápis do 1. tříd, v MŠ se čím dál více ozývá slovo ,,škola“. Ve středu 8. 2. se předškoláci z MŠ Lechowiczova příšli  podívat, co všechno se starší kamarádi z 1. tříd už naučili. Společně počítali, poznávali písmenka, zpívali, vyzkoušeli si, jaké to je sedět ve školní lavici. Předškoláci byli z pobytu ve škole nadšení.

Další degustace v jídelně

Další termín degustace v jídelně je 17.2.2023 v 11.00.
Zájemci nechť kontaktují zaměstnance firmy Aramark na tel. 739 002 116, p. Čechová, p. Skibová nebo na tel. 602 352 877 p. Gáliková. Mohou se také domluvit osobně v kanceláři jídelny Aramark.

Ve svém živlu - 2. A

Každý čtvrtek mají děti možnost plavat, ale také si zařádit v našem školním bazénu. A to je máte vidět! Hry, soutěže, chvilku nad vodou, chvilku pod ní, smích a radost. Plavecké desky, plováky, barevné vodní nudle i plavecké pontony se najednou promění v auta, vláčky, ale také ve vodní příšerky. Kreativita nezná mezí. Děti si hry ve vodě náramně užívají.

Pololetní vysvědčení v prvních třídách

První polovina školního roku je za námi. Umíme číst, psát, počítat. Ve všech prvních třídách jsou šikovní žáci, nouze o jedničky na prvním vysvědčení nebyla. O dobrou náladu se postarala také kouzelnice Radana, která nás pozvala do Gamy. Kouzlili jsme, tančili, soutěžili, poslechli jsme si i pohádku O dvou miminkách. Prostě 31.leden byl super den bez učení, plný zábavy, úžasné podívané a legrace.

Exkurze 8.B do IT firmy TIETO

18.1. 2023 v rámci přípravy na výběr povolání  vyrazila 8.B na exkurzi do IT firmy TIETO. Přímo od odborníků z praxe se žáci mohli dozvědět, jak konkrétně vypadá práce na různých IT pozicích, jaké má toto povolání výhody či nevýhody a jaké předpoklady je nutné mít pro takovou profesi

Zeměpisná olympiáda 2023

​Stejně jako v minulých letech i letos v lednu proběhlo na naší škole základní kolo zeměpisné olympiády. Zájem žáků předčil naše očekávání, a tak 28 žáků 6.-9. ročníků ve třech různých kategoriích poměřilo formou testů své znalosti a dovednosti z obecného fyzického zeměpisu i geografie světadílů a oceánů.

Celkový počet článků: 826