Magazín ZŠ Generála Píky

Historie na vlastní oči - Osvětim

Dne 18. března proběhl pro žáky 8.–9. ročníku zájezd do Osvětimi, známého koncentračního a vyhlazovacího tábora z období II. světové války. Průvodce žáky podrobně seznámil s dějinným vývojem jak tábora, tak všedního života v něm. Žáci se ocitli za branou, odkud se během války vracel jen málokdo.

Zakončení školení

22. 3 jsme zakončili rok a půl vzdělávání v oblasti aktivních metod ve vzdělávání, formativního hodnocení apod. Na této dlouhé cestě nás provázely dvě skvělé lektorky, Saša Dobrovolná a Lenka Hartmannová. Holky moc děkujeme.

Návštěva OZO - 2. D

Dne 8. 3. navštívila třída 2.D centrum OZO Ostrava. Žáci se zúčastnili výukového programu s názvem Ozíci. Se zpívajícími skřítky Ozíky se děti učily, kam správně vyhazovat odpadky. Na závěr si zasoutěžily, vyzkoušely si, jak umí třídit odpad a co do něho nepatří. Nakonec byli všichni odměněni drobnými dárky od společnosti OZO.

DEN PRO NAŠI TŘÍDU 2024

Soutěž tříd 2. stupně DEN PRO NAŠI TŘÍDU, ve které třídy mezi sebou soutěží v různých disciplínách o den volna navíc a finanční odměnu na jeho realizaci, má za sebou další etapu. Některé třídy trochu polevily v úklidu, jiné naopak pochopily, že i na úklidu či přestávce bez mobilů se dá získat pár cenných bodíků do soutěže.

Škola nanečisto podruhé

Do naší školy přišly podruhé v tomto roce podívat děti z mateřských škol. Bylo opravdu hezké pozorovat, jak zkušené děti, které k nám zavítaly opakovaně na návštěvu, byly jistější a věděly, co je čeká. Svým nadšením dodávaly odvahu novým kamarádům a kamarádkám.

DEN PRO NAŠI TŘÍDU - soutěž

Máme za sebou první týden soutěže tříd 2. stupně Den pro naši třídu. O přestávkách se před nástěnkou soutěže vytvářejí hloučky žáků a studují, jak si na tom stojí ve srovnání s ostatními osmi soutěžícími třídami. Paní uklízečky hlásí, že třídy jsou mnohem lépe uklizené.

Exkurze Mošnov

Dne 27. února 2024 jsme se s vybranými žáky z osmého ročníku vydali na exkurzi v rámci kariérového poradenství. Byla to velmi atraktivní exkurze v hangárech, ve kterých se opravují letadla typu Boeing a Airbus. Žáci si mohli zblízka prohlédnout jak samotná letadla, tak práci leteckých mechaniků.

Okresní kolo olympiády v německém jazyce

Dne 28. března se v Ostravě uskutečnilo okresní kolo olympiády v německém jazyce a naši školu reprezentoval Štěpán Malík z 9.A. Po poslechovém cvičení následovala konverzace, kde si Štěpán vylosoval téma "škola".

1. C v knihovně

Dne 15. 2. byla 1.C v knihovně. Tentokrát byla beseda netradiční. Děti si nepovídaly o knihách, ale seznámily se s roboty. Po rozdělení do skupin si vyzkoušely programování těchto robotů. Všichni byli touto lekcí nadšení. Hodina utekla, nikomu se nechtělo domů.

Divadlo - 4.B, 4.C, 3. B

Ve středu 14. 2. přišly děti 4.B, 4.C a 3.B do školy svátečně oblečeny. Proč? Protože jely do Divadla loutek, kde je čekalo představení Hodina Komenského. Jednalo se o inscenaci, která poukazuje na život jednoho z nejslavnějších Čechů, filozofa, a spisovatele Jana Amose Komenského.

Celkový počet článků: 843