Výpis všech článků

Českoslovenští legionáři - akce 5. C

​Dne 1.12. se třída 5.C za doprovodu p. uč. Ganišinové vydala na vzdělávací výstavu ,,Českoslovenští legionáři“, která probíhá na Slezskoostravském hradě. Ranní cestu na Slezskoostravský hrad si třída zpestřila návštěvou centra Ostravy, kde už je v plném proudu vánoční jarmark.

Školní kolo Astronomické olympiády 2022/23

Rok se s rokem sešel a žáci, kteří se zajímají o astronomii, si mohli své znalosti a dovednosti porovnat v dalším školním kole Astroolympiády, které se na naší škole konalo v úterý 29.11 2022.

Předvánoční odpoledne 1.B, 5.B, 9.B

Ve čtvrtek 24. 11. se třídy 1.B, 5.B, 9.B zdržely ve škole společně s paními učitelkami déle.
Pozvání přijalo mnoho rodičů, prarodičů a hlavně paní Marie Sikorová. Marie Sikorová je malá vzrůstem, ale má obrovské srdce a mnoho životního optimismu. Předvánoční odpoledne bylo díky ní zpestřeno, přivezla nejrůznější postavičky ze sádry, které tvoří betlém. Nechyběly štětce, barvy a všichni se tak mohli s chutí pustit do práce. 5.B vše organizovala, zajistila také i malé pohoštění.

Vánoční jarmark 2022

Srdečně vás zveme na vánoční jarmark.

Sbírka pro psy a kočky

Žákovský parlament vyhlásil jako každoročně sbírku pro opuštěná zvířata pro ÚTULEK V OSTRAVĚ
TŘEBOVICÍCH a ÚTULEK PRO KOČKY V DĚTMAROVICÍCH.
Přátelé pejsků a kočiček, drobných zvířat, kteří chtějí přispět, mohou až do 17. prosince přispívat.
Již nyní děkujeme za účast! Každá pomoc se počítá!

Tvoření dadaistické básně v 9. B – žáci prokázali smysl pro nesmysl

9. třídy se v hodinách literatury nejen seznamují s tvorbou a díly prozaiků či básníků, ale seznamují také s jednotlivými avantgardními směry.  Avantgardní směr DADAISMUS pochází z francouzského slova dada= hračka. Umělci si v tomto směru opravdu jen hráli se slovy, měli smysl pro nesmysl, poukazovali tímto na nesmyslnost války.

Exkurze – cvičná štola Dolu Staříč

Dne 23. 11. 2022 jsme se se žáky 9. ročníků zúčastnili exkurze ve cvičné štole Dolu Staříč. Celkem se exkurze zúčastnilo 25 žáků.
Exkurze probíhala ve 2 skupinách. V první skupině bylo 14 žáků a ve druhé skupině 11.

OZO 7. C

Kam s ním?
V úterý 22. 11. jsme se třídou 7.C vydali autobusem do společnosti OZO!!!, kde na nás čekala paní školitelka, aby nás provedla programem Kam s ním?
Program byl zaměřen na třídění odpadů.

První participativní rozpočet na ZŠ GEN. PÍKY zdárně zrealizován a ukončen

Na Základní škole Gen. Píky 13 A proběhl celoškolní projekt participativního rozpočtování („Pébéčko“ – participatory budgeting). Studentům 5.-9. ročníků se díky podpoře zřizovatele (40000, - Kč od Úřadu městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz) otevřela možnost podat vlastní návrh na zlepšení prostředí a atmosféry ve škole.

Den Ekoškol 2022

​Ve středu 16. 11. si naši žáci spolu s 60 000 dětmi z 65 zemí světa připomněli mezinárodní den, který slaví všechny školy snažící se o zlepšení životního prostředí a jsou zapojeny do programu Ekoškola. Ten učí žáky v souvislosti s ekologickým chováním spolupracovat, řešit problémy, rozvíjí schopnost vytyčit si cíl, naplánovat a realizovat cestu k jeho splnění.

Celkový počet článků: 844