Výpis všech článků

Exkurze do Slezského zemského muzea v Opavě a Arboreta v Novém Dvoře Stěbořicích

Dne 21. 10. 2022 se konala pro žáky 6. ročníků a 5. B třídy vzdělávací exkurze do Slezského zemského muzea v Opavě a přilehlého Arboreta v Novém Dvoře Stěbořicích.
Jako první si žáci jako součást rozšíření výuky k muzejním institucím poslechli komentovaný úvod historie muzea, kdy se dozvěděli víc o tom, jak takové muzeum funguje a jakými sbírkami disponuje.

Cestování s babičkou

Toto pondělí ráno k nám do 1.C a 3.C přišla na návštěvu babička Verunky a Ondry, žáků naší třetí třídy. Pro první třídu byla překvapením, ale třeťáčci už z vyprávění spolužáků  paní Danihelkovou znali a těšili se na ni. "Jejich babička bude vyprávět přece o cestování!"

Knihovnické lekce - horor

Vládu nad létem již podzim převzal dávno, až nyní však zažíváme typické podzimní počasí. Mlhy, déšť jsou součástí nejen podzimu, ale také mnoha hororů. A přesně s tímto tématem se vyrazili seznámit žáci 7.A a 7.C. V rámci knihovnických lekcí se seznámili se znaky hororu, autory hororu, ale také si přečetli ukázky a zkusili si horor napsat. Máte také rádi horory?

Naše školní úroda!

Žáci 6. ročníků se pravidelně starají o školní zahradu, okopávají záhonky, zastřihují keře, sázejí nové rostliny. Tentokrát měli možnost sklidit pěknou úrodu.

Dýňobraní 2022

Opět je tady podzim a tradiční Dýňobraní. Již od 6 hod. v úterý 18.10. přinášeli rodiče s dětmi malé, velké, vyzdobené, strašidelné dýně. Během rána byl altánek plný. Které byly nejhezčí? Všechny. Holky a kluci si odnášeli nejen poděkování, ale i malou odměnu.

Kaštánkové tvoření

Ani jsme se nenadáli a je tady podzim. Děti z 1.A a 1.D se rozhodly, že pomůžou zvířátkům, a začaly sbírat podzimní plody. Nejvíc donesly kaštanů. A společně dostaly nápad, jak ještě kaštany využít jinak. Chcete vidět tu krásu? Podívejte se do fotogalerie, jak jsme šikovní!

Přírodovědný klokan 2022

Dne 12. 10. 2022 proběhlo školní kolo soutěže, v němž žáci 8. a 9. ročníků zjišťovali své znalosti z oblastí matematiky, fyziky, zeměpisu, přírodopisu či chemie. Akce se zúčastnilo 12 žáků.

Klima a stromy

​Žáci tříd 6. C a 6. A se ve dnech 10. 10. a 13. 10. zúčastnili exkurze na téma Klima a stromy ve městě. Pod vedením pracovnice botanického oddělení Ostravského muzea si žáci prošli centrum města a Černou louku, všímali si městské zeleně a odvozovali např. jaký je její význam nebo jak se podílí na zmírňování klimatických změn (např. zvyšování teploty v ulicích).

Suit up den

Žákovský parlament je již pátým rokem zapojen do projektu Hrdá škola.
V rámci tohoto projektu jsme dne 13. 10. 2022 vyhlásili Suit up den, kdy všichni, kdo měli zájem, přišli hezky a formálně oblečeni do školy.

Sportovní odpoledne s draky

Odpoledne skvělé zábavy s draky v oblacích se již stalo na naší škole tradicí. Ve čtvrtek 6. října se sešli na školním hřišti rodiče, žáci, zejména 1. a 2. tříd. Děti i rodiče si mohli zasportovat, jezdili na koloběžkách, zdolávali překážkovou dráhu, prolézali tunelem, zahráli si fotbal a hlavně zkoušeli, který drak nejlépe létá.

Celkový počet článků: 827