Výpis všech článků

Kamínkování

Rozjíždíme "Kamínkování", vyměňujte, vemte na výlet, ale hlavně nezapomeňte fotit a posílat. Akce potrvá do 5.11. 2021, bude - li velký zájem, akci prodloužíme.
Děkujeme,že vyměňujete. Vaši spolužáci 3. tříd.

Strašidelný den

V úterý 26. 10. se děti z 1. A, 1. B, 1. C, 2. C proměnily na malá kouzelná strašidla. Celé dopoledne probíhalo strašidelně. Děti plnily zadané pracovní listy s tématikou halloweenu. Tančily na strašidelnou hudbu a také se občerstvily strašidelnými dobrotami, za které moc děkujeme rodičům.

Halloweensko-dušičková úniková hra

Krásný sváteční den, koukněte na Halloweensko-dušičkovou "únikovku". Je zaměřena nejen na čtenářské a jazykové dovednosti, ale jsou tam také nějaké zajímavosti. Celá je laděna do strašidelné tematiky. Doporučujeme spouštět na PC či notebooku.

ilustrace

Testování žáků

Vážení rodiče, podle posledních informací, které jsme dnes obdrželi, se změna platnosti PCR a antigenních testů týká i zítřejšího testování ve škole. Pokud má Vaše dítě certifikát z laboratoře, který zítra ráno bude u antigenního testu starší než 24 hodin a u PCR testu starší než 72 hodin, bude třeba, aby se ve škole otestovalo znovu.

Exkurze - Krevní centrum FNO

V měsíci říjnu navštívili naši žáci devátých ročníků Krevní centrum Fakultní nemocnice Ostrava. V jednom z největších pracovišť svého druhu v rámci naší republiky si žáci prošli cestou dárce krve, dozvěděli se o důležitosti a smysluplnosti darování krve a zhlédli místa, kam se běžný návštěvník jen tak nedostane.

Duhový týden

V týdnu od 18. - do 22.10 2021 proběhl ve třídách 3. B, 1. B. a 1. C „DUHOVÝ TÝDEN“.
Týden barev spočíval v tom, každý den se obléknout do jiné barvy. Barvy si žáci zvolili sami. Cílem tohoto týdne mělo být sblížení nás všech. Chtěly jsme ukázat důležitost barev,  jejich význam v každodenním  životě. Poukázat na symboliku barev a na atmosféru, kterou vyvolávají.

Dýňobraní 2021

V pátek 22.10. se na naší škole konalo tradiční dýňobraní. Již od čtvrtku mnozí žáci nosili do altánku vydlabané dýně. V poledne začala vznikat krásná výstavka, kterou si už všichni nedočkavě prohlíželi.  V pátek 22.10. se v 16 hod. před školou sešla strašidla, duchové i čarodějnice.

Podzimní knihovna - 2. C

​Dne 20. 10. se třída 2. C vydala ráno do Městské knihovny. S dětmi jsme si vyslechli program o etiketě. Mohu s hrdostí říci, že teorii děti ovládají skvěle. Následovalo několik kvízů, jež vyřešily s přehledem. Podívejte se na přiložené fotografie s kartičkami, kde jsou otázky, na které děti odpovídaly.

Vaření 7. C - pomazánky

Ve středu 20. 10. jsme se třídou 7. C pokračovali ve vaření.
Dnes jsme připravovali pomazánky - rybí  a česnekovou.

Sbírka pro pejsky a kočičky

Žákovský parlament vyhlašuje sbírku pro opuštěné psy a kočky v ÚTULKU V OSTRAVĚ TŘEBOVICÍCH.
Přátelé pejsků a kočiček, kteří chtějí přispět, mohou až do 20. listopadu přispívat.
Již nyní děkujeme za účast!

Celkový počet článků: 840