Výpis všech článků

Zapomenuté věci

Věci, které žáci zapomněli ve škole, si mohou vyzvednout do 5.10.2021. Potom budou zbývající věci vyhozeny.

Informace o cvičném poplachu

​Dle informací odboru vnitřních věcí našeho úřadu je složkami IZS připravován cvičný poplach v areálu BorsodChem MCHZ s.r.o., který bude zahrnovat celé území vnějšího havarijního plánu, tzn. i oblast Moravské Ostravy a Přívoz. Cvičného poplachu se budou účastnit všechny složky IZS (hasiči, policie, zdravotníci) a hasičská jednotka společnosti.

Soutěž žáků 5. tříd v ZOO Ostrava

Ve čtvrtek 16. 9. 2021 jsme se zúčastnili soutěže na téma Motýli.
Soutěžili jsme ve dvou družstvech po 5 žácích. Formou orientačního běhu jsme běželi po trase areálu ZOO, plnili kvízové otázky, poznávali motýly i rostliny.

Kroužek plavání 2021

Sportovní kroužky u nás ve škole jsou v jednom kole. Každou středu máme plavání pro 4. a 5. ročníky.

Křídový den

Dne 14.9. si 2.C udělala projekt pod názvem Křídový den. Paní učitelka využila přebytečné křídy, které jí zůstaly z loňského roku v šuplíku, spojila dohromady matematiku s TV a děti se na školním hřišti, v jednom z krásných zářiových dní pustily do díla.

Dance For People

​Na ZŠ Gen. Píky otevíráme od 23.9.2021 taneční kroužek Dance For People, který bude probíhat každý čtvrtek v 15:30 - 16:30h. Dance For People spočívá v jednoduchém hravém naučení tanečních choreografií na známé hity z celého světa.

ilustrace

Lyžařský výcvikový kurz pro žáky 3. - 5.roč.

Termín : 17.01.2022 – 21.01.2022. Ubytování : Horní Bečva – Chata Sachova studánka – skisachovka

Podzimní hrátky

V kalendáři je ještě léto, ale pomalu už přichází podzim. V pátek 10.9. se děti 1. – 4. tříd v 15 hod. sešly na školním hřišti. Paní učitelky připravily ,,Podzimní hrátky“. Kluci a holky běhali, jezdili na koloběžkách, chodili na chůdách, malovali na fólie, házeli míčem, cvičili s obručemi a také pouštěli draky.

Turistický kroužek - 1. výšlap

1. výšlap za námi a my vás, milí dobrodruzi, moc chválíme.
Krásný sobotní výlet z Ostravy vláčkem do Frenštátu a pak už po svých směr Velký Javorník

Kozí farma

Všichni prvňáčci měli možnost v tomto týdnu navštívit Kozí farmu u Veselých.  Děti se seznámily se životem na farmě. Mnohé děti poprvé viděly zblízka koně, kozy, krávu, ale také slepice, včelky, husy i kachny. Mohly si dokonce podojit i kozu Elišku.

Celkový počet článků: 827