Přes hranice za sportem

24. února 2014

Od 17. 2. do 21. 2. probíhala druhá část projektu „Přes hranice za sportem“. Tentokrát přijeli naši polští přátelé z Ratiboře k nám, aby si vyzkoušeli zimní sporty.
Lyžařský a snowboardový kurz se konal v novém, moderním středisku „Kouty nad Desnou“. Tento areál byl i v letošní teplé zimě dokonale zasněžen a upraven, takže jsme se mohli bez obav oddávat zimním radovánkám.
Ihned po příjezdu do hotelu „Dlouhé stráně“, posilněni obědem, jsme odjeli skibusem do lyžařské školky, kde si nás vyzkoušeli instruktoři a rozdělili nás do družstev podle našich schopností.
Další dny nastala tvrdá práce na svahu: začátečníci sebou zpočátku tloukli o zem, ti pokročilí se zdokonalovali. Celé naše snažení vyvrcholilo závěrečným závodem v obřím slalomu. I ti, kteří se první den neudrželi na nohou, sjeli velmi náročnou trať a stali se vítězi.
V celkovém hodnocení obsadili sportovci z Polska zasloužené první místo, borci ZŠ Gajdošova byli druzí a na nás zbylo třetí místo.
Ani po večerech jsme nezaháleli. Společně jsme se bavili při seznamovacích hrách, diskotékách i při výtvarné práci – ztvárnění zimních sportů.
Neradi jsme se v pátek loučili s novými kamarády, sněhem i krásnou jesenickou přírodou.
Fotky zde.
Přehled starších článků | Autor: Mgr. Věra Šonovská | Počet přečtení: 919x