Příroda kolem nás

8. prosince 2014

Nedávno jste byli informováni o tom, které akce máme za sebou a které nás teprve čekají. Jednalo se o soutěž „Mladých zoologů“, tentokrát na téma houby. Jako vždy soutěž pořádali pracovníci ostravské zoologické zahrady a jako vždy byly otázky velmi těžké. Z naší školy se soutěže zúčastnilo jen jedno pětičlenné družstvo žáků 8.B. třídy.

Další avizovanou soutěží bylo „Lesní čarování – aneb příroda s otazníky“, kterou připravují nadšenci ze Střediska volného času Korunka. Zde soutěžila tříčlenná družstva, a to velmi úspěšně.
Za 6.třídy se zúčastnila tři družstva a skončila na 3., 4. a 5. místě. V jednotlivcích obsadila Laura Macháňová z 6.A třídy krásné 4.místo.

Co se týče sedmáků, byli také velmi úspěšní a jedno z našich dvou družstev se umístilo na bronzové příčce. A v jednotlivcích skončil Dominik Tacák ze 7.A dokonce na druhém místě.
Všech pět družstev postupuje do dalšího, jarního kola této soutěže. Navíc všichni soutěžící obdrželi věcné ceny.
Myslíme, že se dětem tato soutěž opravdu líbila.

A ještě krátce k moc pěkné interaktivní výstavě na téma „Ptáci kolem nás“, kterou navštívili jedni z našich nejmenších, děti ze 4.A třídy. Nejenom že se děti na soutěži pobavily a poučily, ale také byly pochváleny pracovníky Klubu AMOS, kteří tuto výstavu připravili.

A co nás čeká? Ve škole se již hromadí krmivo, laskominky, staré deky …. Vše přinášejí děti, jelikož probíhá sbírka, kterou chceme pomoci opuštěným pejskům a kočičkám v útulku v Ostravě-Třebovicích. Opravdu všechny současné i budoucí dárce chválíme a vidíme, že děti a jejich rodiče mají dobrá srdce. Sbírka bude ukončena 14.12., kdy vše bude převezeno do útulku.

Fotky zde:
Přehled starších článků | Autor: Mgr.Iva Jurenková | Počet přečtení: 2113x