Příroda s otazníky 2017

31. května 2017

Májová krajina je jednou z nejkrásnějších. Žáci našich šestých a sedmých tříd se v závěru toho měsíce prošli ostravskou přírodní rezervací Rezavka, aby si uvědomili její specifika a zároveň se zúčastnili druhého kola soutěže pořádané Střediskem přírodovědců Korunka, do něhož postoupili po podzimních úspěších. Dvě skupiny šesťáků tvořené N. Komenderovou, N. Nytrovou, A. Karáskovou, V. Bandurovou, P. Škapou a J. Vacou, porovnávali své biologické znalosti v konkurenci deseti tříčlenných družstev. Z maximálních 11 možných bodů získali 10,5 a 9, čímž vybojovali třetí a čtvrté místo. V kategorii sedmých tříd se soutěže účastnili A. Lapčíková, V. Mazurová, A. Tydlačka, kteří skončili pátí a dále J. Ksiažek, A. Dolejšová a K. Paskerová. Ti dosáhli, stejně jako jejich mladší spolužáci, na místo třetí. Obě družstva umístěná na medailových pozicích obdržela mimo věcné ceny výhru v podobě výletu do přírodní rezervace Kotvice a záchranné stanice v Bartošovicich. Blahopřejeme a za úspěšnou reprezentaci všem žákům děkujeme.

Fotky zde:
Přehled starších článků | Autor: Mgr. Novotná Iveta | Počet přečtení: 1737x