Prohlídka zákulisí divadla

19. února 2014

Dne 18.2.2014 žáci 2. stupně naší školy měli možnost nahlédnout do prostor, které se jen tak každému navštívit nepodaří. Jak a kde vzniká umění, se mohli přesvědčit v prostorách Divadla Antonína Dvořáka, kterým nás provedl mistr osvětlení pan Orenič. Seznámili se s historií i současným vývojem divadla, se všemi čtyřmi uměleckými soubory i povoláními, které jsou pro chod této instituce nezbytné. Již víme, jaký je rozdíl mezi dramaturgem a dramatikem, že modistka není modelka nebo např. i to, co je náplní práce vlásenkářky či garderobiérky. Přes nahrávací studio, ve kterém se natáčí nejen scénická hudba, jsme pokračovali do zkušebny. Zde probíhá vše důležité pro zdárné uvedení představení. Překvapilo nás, že se herci až na jeviště dostávají pouhých 14 dní před uvedením premiéry. Ve výšce šesti metrů nad pódiem jsme si vyzkoušeli, jak se pohybuje kulisami, a následně se prošli po samotných prknech, která znamenají svět. Spoustu dalších (i úsměvných) zážitků přineslo toto odpoledne, proto jsme se loučili slovy: „Zase někdy příště se těšíme na shledanou…“
Fotky zde.
Přehled starších článků | Autor: Mgr. Iveta Novotná | Počet přečtení: 1008x