Projekt Čteme spolu již po šesté

6. prosince 2011

Projekt se stal na naší škole již tradicí, již šestým rokem se uskutečnil mezi žáky 1. a 9. ročníků. Poprvé byl realizován v souvislosti se zaváděním školního vzdělávacího programu na škole. Samotný projekt má dvě části. První část této tradiční akce probíhá na podzim. Nejprve se mladší i starší spolužáci vzájemně seznámili. Potom žáci 9. tříd četli prvňáčkům pohádky, které měli rádi jako malí. O přečteném textu si spolu povídali a deváťáci pomohli prvňáčkům nakreslit k textu pěkný obrázek. Ten si pak založili do svého portfólia nebo dali ve třídě na nástěnku. Starší spolužáci donesli prvňáčkům malé dárečky – záložky do knížky, které sami pro ně vytvořili.
Druhá část projektu se uskuteční v červnu, kdy se role obrátí a prvňáčci budou číst deváťákům. Starší žáci neměli úkol vůbec lehký, někteří museli pracovat současně se dvěma prvňáčky, protože první třídy jsou početnější než deváté. Ale zvládli tuto roli perfektně, jako vždy při této
akci atmosféra byla velice příjemná.

Na fotografie z akce se můžete podívat dole na stránce v prezentaci.

Soubor ve formátu video/wmv

Po šesté čteme spolu