Projekt Mobilizace v ZOO

18. července 2011

Členové žákovského parlamentu se rozhodli, že se zapojíme do ojedinělého projektu, který organizuje ostravská zoologická zahrada s názvem Mobilizace v ZOO. Tento projekt má za cíl zachránit gorily žijící ve volné přírodě.

Pomoci mohl velmi jednoduše  každý z nás, stačilo  jen přinést svůj starý mobilní telefon. Za každý odevzdaný telefon zaplatí partner projektu společnost REMA Systém 10 Kč  a podpoří tak projekt na ochranu zvířat ve volné přírodě.

Recyklací použitých telefonů se také sníží poptávka po těžbě tantalu, který je zapotřebí k výrobě mobilních telefonů, a zamezí se tak devastaci přírody.

Na konci června žákyně 9. ročníku mobilní telefony zavezly do ZOO a vložily je do speciálního sběrného stojanu u vchodu do zoologické zahrady.

Několik fotografií přikládáme k nahlédnutí.

Přehled starších článků | Autor: Mgr. Jitka Magincová | Počet přečtení: 1763x