Projekt "Rodilí mluvčí do škol"

26. února 2015

V letošním školním roce je naše škola zapojena do projektu Rodilí mluvčí do škol. Tento projekt připravilo a realizuje Gymnázium, základní škola a mateřská škola Hello s.r.o., člen skupiny Hello. Díky tomuto projektu dochází na naši školu od listopadu 2014 lektorka Jie Verešová pocházející z Číny. Jie se účastní hodin anglického jazyka na druhém stupni a společně s našimi vyučujícími realizuje výuku angličtiny. Hodiny s Jie jsou pro žáky naší školy velkým přínosem, neboť jsou odkázáni na své nabyté znalosti anglického jazyka a Jie s nimi komunikuje pouze anglicky. V hodinách žáci procvičují slovní zásobu, opakují si gramatické jevy a taky hrají jednoduché hry.
Další aktivita v rámci tohoto projektu je určena nám – vyučujícím. Vybraní vyučující již absolvovali Workshop CLIL (CLIL je vyučovací metoda, při které je školní předmět vyučován v cizím jazyce), na kterém nás lektorky seznámily s metodou CLIL, na praktických příkladech jsme viděly, jak vypadají materiály pro výuku touto metodou a nakonec si samy zkusíme pracovní list vytvořit.

Fotky zde:
Přehled starších článků | Autor: Mgr.Onderková Zuzana | Počet přečtení: 1081x