Projektový den ke 100. výročí vzniku republiky

11. října 2018

Dne 9. 10. 2018 uspořádala naše škola projektový den ke 100. výročí vzniku republiky. Žáci 4.-9. ročníků si rozdělili mezi sebou významné mezníky našich dějin a již od května zpracovávali svá přidělená témata. Svých úkolů se zhostili velmi zodpovědně a celková kompozice projektu vyzněla velmi pozitivně. Prošli jsme společně celou historií od příchodu Slovanů až po nejnovější dějiny, zazpívali jsme si muzikálové písně z Noci na Karlštejně a ochutnali staročeské koláče. Moc nás potěšil zájem rodičů. I oni společně s námi si statečně prověřovali své vědomosti z historie naší země, a přestože již před časem opustili školní třídy, vědomostmi nezklamali. Děkujeme jim také za velmi pozitivní hodnocení našeho snažení. Součástí projektu byly rovněž beseda se členy Československé obce legionářské o působení čs. legií v Rusku a ukázky bojové techniky, které předvedl Klub vojenské historie – 1. prapor. Poděkování a pochvala patří všem žákům školy a jejich vyučujícím. Na shledanou 24. 10. 2018 na akademii v Domě kultury.

fotogalerie zde:

Přehled starších článků | Autor: Eva Bernátková,Mgr. | Počet přečtení: 239x