Recitace 1. stupeň

16. února 2012

V pondělí 13. 2. 2012 proběhlo školní kolo recitační soutěže pro 1. stupeň. Žáci si připravili moc hezké, a mnohdy i vtipné básně na přednes. Soutěžilo se ve třech kategoriích. Nultou kategorii zastupovali prvňáčci, první kategorie byla určena pro druhé a třetí třídy a ve třetí kategori recitovaly čtvrté a páté třídy. Porota ve složení paní učitelky Vykoukalové, Berglowcové a Závadové měla náročnou úlohu vybrat z každé kategorie tři nejlepší recitátory. Třetí místo v nulté kategorii obsadila Eliška Svrčinová (1. B), druhé místo patřilo Anně Márii Budařové (1. C) a první vítězné místo obsadil Filip Vančo (1. C). V první kategorii byla nejsilnější konkurence, proto se porota rozhodla ocenit na všech vítězných postech dva soutěžící. O třetí pozici se podělila Veronika Mazurová (2. A) a Jan Buryan (2. A), na druhém místě se umístila Daniela Jordanova (3. C) společně s Patrikem Kanalošem (3. C) a první příčku obsadila Veronika Matějková (3. A) spolu s Klárou Skošníkovou (3. A). Ve druhé kategorii se na třetím místě umístila Nina Křesťanová (4. A), druhý post patřil Adéle Pavelkové (5. B) a první místo získal Dominik Tacák (4. A). Porota hodnotila umělecký přednes včetně správné výslovnosti a přirozené vystupování recitátorů. Důraz byl zároveň kladen na vhodný výběr básně. Děkujeme všem zúčastěným za krásný kulturní zážitek a těšíme se na další ročník této již tradiční soutěže. Poděkování patří také porotě a panu učiteli Latochovi, který zajišťoval fotodokumentaci.Fotky je možno shlédnout ZDE. Všem oceněným žákům v nulté a první kategorii přejeme hodně štěstí a úspěchu v dalším obvodním kole, které se uskuteční 7. 3. 2012 ve Středisku volného času na Ostrčilově ulici.

Přehled starších článků | Autor: Mgr. Lucie Vykoukalová | Počet přečtení: 1681x