Recitační soutěž 2016:

29. března 2016

Dne 15.3. proběhlo na naší škole školní kolo recitační soutěže pro 1.stupeň.
Sešli jsme se odpoledne ve 13hod v počtu 40 dětí. Ty nejmenší žáčky doprovodily jejich paní učitelky-Burková a Frischerová. Podívat se a podpořit ostatní přišla i paní asistentka Zedková.
V porotě usedly paní uč. Kolářová, Mydlářová a Ganišinová.
Všichni přišli v dobré náladě se vzorně naučenými básničkami. Výběr básní byl na rozhodnutí žáka. Někteří žáci zvolili báseň s jarní tématikou a hned nás navnadili na sluníčko, jarní kytičky i zpěv ptáčků, i když zrovna venku bylo zamračeno a padal sníh s deštěm.
Soutěž probíhala ve 2 kategoriích. První kategorie pro 1.a 2.tř.. a druhá kategorie 3.-5.tř..

V recitačním klání prvních a druhých tříd všechno dopadlo takhle:

1.místo-obsadila Chromčáková Kateřina 1.B
2.místo- Francová Lea 2.C
3.místo- Oláhová Kristýna 1.C

Ve druhé kategorii se na:

1. místě umístil žák 3. A Strouhal Gabriel
2.místo- obsadila Svrčinová Eliška 5.B
3.místo- Kolářová Adéla 4.A

Na závěr jsme vyhlásili ještě zvláštní cenu a první místo pro žáka 5.C třídy Tomáše Polesa za skvělý a procítěný recitační výkon.
Výherci byli odměněni drobnými cenami a velkým potleskem přihlížejících. Všichni účastníci na závěr dostali malou sladkou odměnu.
Všem patří poděkování za snahu a účast. Poděkování patří také p. učitelkám třídním, které své žáky na tuto recitační soutěž připravily.
Doufám, že se všem tohle kulturní odpoledne líbilo a už teď se těšíme na příští školní rok na další setkání s recitací.

Fotky zde:
Přehled starších článků | Autor: Mgr.Dana Ganišinová,Zuzka Kolářová | Počet přečtení: 1241x