Šesťáci v ZOO

26. září 2014

I v letošním školním roce se přesvědčily všechny šesté ročníky naší školy, že může být výuka v ZOO velice poutavá. Žáci s prvním podzimním dnem díky programu „Ohrožená zvířena a význam ZOO“ měli možnost lépe pochopit funkci zoologických zahrad jako míst usilujících o záchranu těch živočišných druhů, která jsou pytláctvím či jinou negativní činností člověka na pokraji vyhubení. Z vyhřátého výukového pavilonu ven do podzimní plískanice se nikdo nenechal pobízet. Nastala druhá fáze vzdělávání, tentokráte v reálu. S deštníky nad hlavou a foťáky v ruce si všichni prošli přístupné expozice, kde se seznámili s mnohými informacemi i s novými přírustky. Díky dešti jsme sice nevyplnili celé pracovní listy, ale zkonstatovali jsme, že ostravská ZOO prošla v posledních letech velkou proměnou a patří zaslouženě k chloubám našeho města.

Fotky zde:
Přehled starších článků | Autor: Mgr. Iveta Novotná | Počet přečtení: 2150x