Školní kolo recitační soutěže pro 1.stupeň

25. února 2014

Ve středu 19. 2. 2014 proběhlo školní kolo recitační soutěže pro 1. stupeň. Žáci si připravili moc hezké, a mnohdy i vtipné básně na přednes. Soutěžilo se ve třech kategoriích. Nultou kategorii zastupovali prvňáčci, první kategorie byla určena pro druhé a třetí třídy a ve druhé kategorii recitovaly čtvrté a páté ročníky. Porota ve složení paní učitelky Vykoukalové, Berglowcové a Ščotkové měla náročnou úlohu vybrat z každé kategorie tři nejlepší recitátory. Třetí místo v nulté kategorii obsadil Jan Šembera (1. C), druhé místo patřilo Denise Kubíkové (1. A) a první vítězné místo obsadil Gabriel Strouhal (1. A). V první kategorii získali třetí pozici 2 soutěžící, a to Michal Kuruc (2. B) s Adamem Mazurem (2. C) , na druhém místě se umístil Adam Veverka (2. A) a první příčku obsadila Johana Suchánková (2. A). Ve druhé kategorii se na třetím místě umístila Adéla Dolejšová (4. C), druhý post patřil Daniele Jordanove (5. C) a první místo získal Matouš Kaleta (5. B) společně s Veronikou Matějkovou (5. A). Porota hodnotila umělecký přednes včetně správné výslovnosti a přirozené vystupování recitátorů. Důraz byl zároveň kladen na vhodný výběr básně. Děkujeme všem zúčastěným za krásný kulturní zážitek a těšíme se na další ročník této již tradiční soutěže. Poděkování patří také porotě. Do obvodního kola postupují první dva umístění žáci z každé kategorie. Všem postupujícím žákům přejeme hodně štěstí a úspěchu v dalším kole, které se uskuteční ve středu 26. 2. 2014 ve Středisku volného času na Ostrčilově ulici.
Přehled starších článků | Autor: Mgr.Lucie Vykoukalová | Počet přečtení: 1059x