Skutečný klíč Katedrály Božského Spasitele měli v rukou žáci 3.B

2. února 2018

Opět jsme s velkou radostí přijali milé pozvání paní Petry Kašákové k návštěvě druhého největšího kostela na Moravě. Tentokrát jsme do pracovního listu zapisovali materiály, které byly na stavbu této staré krásné stavby použity. Dověděli jsme se opět mnoho nových věcí a obdivovali práci našich předků. Pískovec a mramor jsme znali z prvouky, ale tady bylo vidět na vlastní oči jejich využití. Kráčeli jsme po mramorové podlaze a vzhlíželi k vysokým pískovcovým sloupům. Zaujaly nás dveře a zejména velký a těžký klíč, kterým jsme katedrálu odemkli. Potom jsme odešli na faru, kde na nás čekal perníkový betlém. Ten nám darovala paní, která jej vytvořila. Mohli jsme si jej sníst. Jen se po něm zaprášilo!
Ve škole na nás čekalo pololetní vysvědčení. Na tento den budeme dlouho vzpomínat.

Skutečný klíč Katedrály Božského Spasitele měli v rukou žáci 3.B - fotogalerie

Přehled starších článků | Autor: Mgr. Frischerová Jaroslava | Počet přečtení: 1467x