Slet čarodějnic a štrúdlománie

13. května 2012

V pondělí 30. dubna kolem osmé hodiny se k naší škole začaly slétávat nejrůznější čardějnice. Měly potřebná košťata, střapaté vlasy, dlouhé drápy a křivé nosy. Některým dokonce na rameni seděl kocour, netopýra nebo potkan. Nejvíc těchto čarodějnic zasedlo do lavic těch nejmenších žáčků. Na prvním stupni se ten den samozřejmě neučilo!!

Kromě poletování čarodějnic po chodbách školy bylo ten den všude   plno vůně. Tušíte správně, školou voněly štrúdly, které spolu s dětmi napekly maminky, babičky a dokonce i tatínkové a dědečci. Všechny vypadaly opravdu dobře, jak můžete vidět na fotografiích. Záviny byly sladké- plněné jablky, mákem, pudingem, tvarohem a dalšími dobrotami, ale i slané- plněné slaninou, sýrem i dalšími pochutinami. Bylo velmi těžké vybrat tři nejlepší z každé třídy, které potom třídu reprezentovaly ve školním kole.

Některé záviny byly nejen velmi chutné, ale také velmi zajímavé.  Porota ve složení zástupců žákovského parlamentu a pana ředitele se proto rozhodla ocenit nejen chuť, ale i kreativitu štrúdlů.

Nejvíce všem chutnal závin Tomáše Polese z 1.C, druhé místo získala Veronika Malá z 5.B a třetí místo získal závin Terezy Lesňákové ze třídy 3.A.

Za kreativitu byly oceněni tito žáci: (bez uvedení pořadí)

Macháček Sebastián 8.A
Macháček Samuel 5.B
Jablonovský Radek 7.A
Jablonovský David 3.C
Stiborová Markéta 1.C
Rypel Ondřej 3.A

Poděkování za podporu naší velké akce patří nejen učitelům a žákovskému parlamentu, ale především vám rodičům a prarodičům, kteří jste připravovali masky a pekli štrúdly. Nesmírně si vaší podpory vážíme.

Fotografie ZDE.

Přehled starších článků | Autor: Ing. Jarmila Mertová, zástupce ředitele | Počet přečtení: 1904x