STALI JSME SE EKOŠKOLOU

27. dubna 2016

Naše škola již dlouhodobě působí na myšlení žáků v souvislosti s ekologickým chováním vedoucím k udržitelnému rozvoji a usiluje o formování jejich postojů k ochraně přírody. Proto se také v tomto směru zapojujeme do mnoha aktivit. Jedním z nich je přihlášení k celosvětovému projektu Ekoškola. Ten si klade za cíl snižování ekologického dopadu školy, uvědomění si svého vlivu na životní prostředí a snahu o jeho zlepšení ve škole i jejím okolí. Dne 7. dubna nás navštívili koordinátoři Ekoškoly, Mgr. Langrová a Bc. Kukuč, kteří měli za úkol prověřit, jak si vedeme. Na základě rozhovorů s Ekotýmem, žáky i zaměstnanci se seznámili s naší činností i prostředím školy. V průběhu setkání, jež proběhla ve velice příjemné atmosféře, jsme byli chváleni za průběh naplňování jednotlivých kroků v rámci programu, avšak v očích především nejmladších členů Ekotýmu se odrážel smutek, neboť auditoři nám výsledek své kontroly nemohli ihned prozradit. Nyní už jej známe. Byli jsme úspěšní a titul Ekoškola jsme získali. Děkuji touto cestou všem kolegům, žákům i jejich rodičům za pomoc a podporu a těším se na další nápady, zážitky a spolupráci.

Přehled starších článků | Autor: Mgr.Iveta Novotná | Počet přečtení: 1782x