Startuje projekt Comenius

17. října 2012

V polovině roku 2012 se základní škola dověděla skvělou zprávu v podobě schválení projektu s názvem „ GAMES – FUN, KNOWLEDGE AND FRIENDSHIP“ v rámci projektu Comenius, který je zaměřen na školní vzdělávání. Cílem programu Comenius je rozvíjet porozumění mezi mladými lidmi z různých evropských zemí, pomáhat jim osvojit si základní životní dovednosti nezbytné pro jejich osobní rozvoj, pro jejich budoucí zaměstnání a pro aktivní účast v evropských záležitostech.
Základní škole se podařilo získat částku 20.000 Eur. Cílem projektu je spolupráce se zahraničními školami na tématech: hry, hraní, hračky, jak si hráli naši rodiče a prarodiče, jak si hrají děti dnes atd. Žáci si kromě těchto témat zdokonalí své vědomosti a dovednosti v anglickém jazyce, protože samotná komunikace bude probíhat jen v angličtině. Součástí projektu je také pracovní pobyt v zahraničí. Našimi partnery jsou školy z Polska, Bulharska, Turecka a Španělska. Na první takovou zahraniční cestu odlétají žáci školy se svými pedagogy již na přelomu října a listopadu. V tomto termínu se uskuteční první pracovní schůzka v bulharské Varně. Žáci povezou nejen dárky svým zahraničním spolužákům, ale také několik prezentací o škole, městě a regionu, ale také krátký film o škole, který byl natočen u příležitosti 30. výročí naší školy.
Další výjezdy do zahraničí jsou na programu v roce 2013. V dubnu nás čeká cesta do tureckého Mersinu a na podzim do polské Pszczyny. V roce 2014 navštíví žáci španělský Madrid a na závěr projektu v květnu 2014 budeme hostit zahraniční návštěvníky u nás v Ostravě. Už se těšíme, kolik jim ukážeme zajímavých her a soutěží
Přehled starších článků | Autor: Jan Veselý | Počet přečtení: 1090x