Svět techniky 2017

4. května 2017

Dne 2.5.2017 třída 3.B vyrazila do Světa techniky ve Vítkovicích na program ,,Malý antropolog“.
Protože se v PRV od května zabýváme lidským tělem, různými orgány a jejich funkcí ale i vývojem člověka, chtěli jsme si v laboratoři sami vyzkoušet různé aktivity s tímto tématem spojené. Vše bylo skvěle připravené. Nejdříve jsme se sešli v laboratoři, kde nám paní lektorka přiblížila vše, co nás bude v dopoledním programu čekat. Potom už jsme v družstvech skládali lidskou kostru. Pokračovali jsme kvízem a pak jsme se přesunuli do vestibulu , kde byla různá další stanoviska, ve kterých se plnily další úkoly: např. skládání vnitřních orgánů do lidského těla, televizní skákající panák, který dělal všechny pohyby po nás, sono těhotné ženy s možnosti ukázek lidského plodu a pak i prenatální vývoj v děloze, přenos zvuku v našem uchu, centra v jednotlivých částech mozku nebo i tok krve v lidském těle/viz. přiložené fotografie/.
Poté jsme s e opět vrátili do laboratoře, kde si děti po rozdělení do skupin zasoutěžily v testových otázkách připravených na tabletech. Vyhodnocení jednotlivých otázek viděli všichni na multimediální tabuli i se správnými výsledky a s vyhodnocením jednotlivých družstev. Výherci pak dostali drobné upomínkové předměty a my jsme v nepříznivé deštivém počasí vyrazili zpět do školy.
Dopoledne jsme si skvěle užili a už teď se moc těšíme, až zde pojedeme znovu v červnu na akci :
,,Po stopách zločinu“, kde si zahrajeme na detektivy a kriminalisty.

Fotky zde:
Přehled starších článků | Autor: Mgr.Dana Ganišinová | Počet přečtení: 678x