Úspěchy žáků v přírodovědných předmětech

20. dubna 2016

Poslední měsíce byly bohaté na okresní i krajská kola matematických a fyzikálních soutěží. Přestože je konkurence vysoká a úlohy jsou náročné, nenechali se žáci naší školy zastrašit.
Že je matematika všeobecně málo oblíbený, nudný a nezáživný předmět? Možná. Následující řádky však svědčí o tom, že aspoň pro některé naše žáky je počítání a matematické přemýšlení zábavou. Jak jinak si lze vysvětlit, že máme hned dva úspěšné řešitele okresního kola?
Největší radost naší škole přinesla svým umístěním Tereza Hájková ze třídy 6. C, která se v okresním kole matematické olympiády umístila na 1. místě. Získala 18 bodů z 18 možných. Mezi další úspěšné řešitele patří Natálie Hrdličková ze třídy 7. B. Matematická olympiáda patří k náročným soutěžím. Žáci musí projevit nejen své logické uvažování, ale i schopnost své myšlenkové postupy při výpočtech objasnit.

Další výrazné úspěchy zaznamenali naši žáci v Astroolympiádě. Úspěšní řešitelé školního kola postoupili do kola krajského a poměřili své znalosti se žáky jiných škol. Úkoly pro soutěžící nebyly jednoduché. Museli se poprat s obtížnými otázkami, podnikali pozorování, bádání a výpočty v oblasti astrologie. Mezi nejúspěšnější řešitele v kategorii 5. – 7. ročníků patřil Michal Sládeček ze třídy 5. A, který se umístil v Moravskoslezském kraji na 25. místě. Ve stejné kategorii patřila mezi úspěšné řešitele také Daniela Jordanova, Barbora Mužíková a Edward Szturc. V kategorii 8. – 9. ročníků patřily k úspěšným řešitelům žačky Adéla Štefková a Sandra Tomicová.
Výuka v přírodovědných předmětech je na naší škole zaměřena jednak na zvládnutí poznatků a dovedností z příslušných vědních oborů, jednak na rozvoj schopností - logického myšlení, abstraktního myšlení, prostorové představivosti, tvůrčího řešení úloh, přípravy a provádění experimentů. Žáci s hlubším zájmem o tyto obory se pak zapojují do soutěží a také se účastní odborných exkurzí. Ke splnění našich cílů využíváme učebny vybavené promítací technikou a interaktivními tabulemi, nabízíme dětem zajímavé výukové programy, moderní učební materiály a pomůcky, motivující způsoby vzdělávání a práci s výpočetní technikou. Díky těmto podmínkám a také kvalitním učitelům se můžeme potom pyšnit výbornými výsledky našich žáků.

Přehled starších článků | Autor: Mgr.Jitka Magincová | Počet přečtení: 1683x