Vánoční sbírka hraček

21. prosince 2012

Koncem listopadu Žákovský parlament inicioval sbírku nepoužívaných, ale zachovalých hraček pro děti ze sociálně slabých rodin, které by  vůbec neměly možnost si s takovými hračkami hrát a radovat se z nich.

Letos se sbírka setkala s velkým ohlasem – kromě tradičních plyšáků se objevily dětské knížky, puzzle, stavebnice, autíčka, deskové hry, školní taška pro prvňáčka…, byla toho nakonec pěkná hromada (o tom se můžete přesvědčit v naší fotodokumentaci). Hračky jsme pečlivě roztřídili a ještě před Vánocemi část z nich putovala prostřednictvím pracovnic Oddělení sociálně právní ochrany dětí při Městském obvodu Moravská Ostrava a Přívoz potřebným dětem. Druhá část byla věnována organizaci Žebřík, která pomáhá handicapovaným spoluobčanům.
Nakonec jsme se ale shodli na tom, že ve světě, v němž žijeme, je sbírka hraček konkrétním činem, kterým můžeme přispět k tomu, aby měly děti, ke kterým není osud tak přívětivý jako k nám, hezčí alespoň Vánoce.

Děkujeme všem dětem a jejich rodičům za příspěvky do sbírky.

Přehled starších článků | Autor: Mgr. Jitka Magincová | Počet přečtení: 1483x