Víčka z PET lahví pro Tomáška Berku

24. října 2014

Minulý školní rok žáci naší školy pomohli sběrem plastových víček tříleté Elišce Němcové z Lichnova. Výtěžek za odevzdaná víčka sloužil na rehabilitační léčbu dětské obrny. Sbírali žáci všech tříd. Letos se zapojuje Žákovský parlament ve spolupráci s Ekotýmem do sběru plastových víček pro Tomáška Berku z Ostravy. Možná vás bude zajímat, kdo vlastně Tomášek Berka je?
Představí se vám sám…
Ahoj, jmenuji se Tomášek Berka, je mi 7 let a od narození mě neposlouchají nožičky a mozeček mi nerostl, jak by měl. Moc bych si přál chodit, proto mi maminka vyhledala léčebnou metodu KLIM-THERAPY, což je léčba pomocí speciálního stabilizačního oblečku. Speciální oblek výrazně zvyšuje terapeutický účinek neurofyziologických cvičení na poškozený nervový systém, ulehčuje nácvik motoriky jako sezení, stoje, chůze apod. Díky tomuto obleku je nácvik pohybových aktivit a terapie daleko jednodušší, plynulejší a vyžaduje méně úsilí. Oblek obsahuje systém podpůrných prvků, které jsou vzájemně pospojovány elastickými pásky a prvky sloužící pro korekci dolních končetin a trupu, držení hlavy v prostoru a dalších pohybových funkcí. Ale nevýhodou této terapie je její cena, jedná se o 90 000,- Kč za 4 týdny této léčby. Následně je vhodné tuto léčbu opakovat v půl ročním intervalu, po dvou týdnech, za přibližně poloviční cenu. Pojišťovna tuto léčbu ale nehradí. Proto se obracím na Vás s prosbou sbírky plastových víček, které mi tak pomohou přiblížit se mému přání chodit.
Každý z nás může pomoci Tomáškovi jeho přání splnit. Sbírka víček bude celoroční.

Přehled starších článků | Autor: Mgr.Konečná Ljuba | Počet přečtení: 1110x