Vita

5. března 2009

VITA- program- Bestiář aneb práva zvířat
Společenství Vita je uskupením organizací a projektů okolo občanského sdružení Vita v Ostravě. Poskytuje prostor, služby a prostředky pro realizaci projektů a činností z oblastí ochrany životního prostředí, ekovýchovy a vzdělávání, rozvoje neziskového sektoru a mnoha dalšch oblastí. Naše škola již několik let aktivně s tímto sdružením spolupracuje.
Středisko ekologické výchovy Vita je od roku 2009 také krajským koordinátorem projektu Škola pro udržitelný život. Cílem projektu je budování kapacit lokálních leaderů v oblasti ekologické výchovy a udržitelného rozvoje a zapojení veřejnosti do konkrétních akcí ke zlepšení životního prostředí.
Jednou z mnoha společných akcí je program Bestiář aneb práva zvířat. Tento progam si vybrali žáci 9. ročníku z nabídky programů Vity.
Jak hodnotí tento program?
Dne 13.2.2009 se ve třídách 9.BC uskutečnila akce organizace VITA na téma: BESTIÁŘ aneb  PRÁVA ZVÍŘAT.  Zpočátku jsme se seznámili s programem  a poté jsme plnili různé úkoly. Také nám paní Jana Masníková zapálila svíčky, které postupně zhasínala, když přečetla jedno ohrožené zvíře.  Dozvěděli  jsme se, kde se zapisují ohrožené druhy zvířat - je to: ČERVENÁ KNIHA ohrožených druhů rostlin a živočichů, uložená v Ženevě.  Potom jsme si vytvořili ve skupinách vlastní zvíře, keré by přežilo v těchto nepříznivých podmínkách( např. Odpadek odpadkový. Motorová slepice).
 Později jsme udělali dvě skupiny a přiřazovali jsme k nim s čím souhlasíme a nesouhlasíme v zacházení se zvířaty. Každý musel svůj názor obhájit.  Většina z nás má svého zvářecího miláčka-uvědomte si jak by vám bylo, kdyby mu někdo ubližoval.  Děkujeme organizaci VITA za velmi zajímavý a poučný program. Na fotografiích můžete vidět jak to probíhalo.
Zapsaly: Tereza Veselková a Veronika Houdková, IX.B

Přehled starších článků | Autor: Ing. Jarmila Mertová, Tereza Veselková , Veronika Houdková, 9.B | Počet přečtení: 2163x