Vítejte na ,,Béčku“

4. března 2018

Pavilon B je místem, kde mají své třídy zejména žáci prvních a druhých tříd. Paní učitelky se snaží prostředí pavilonu B stále vylepšovat, aby se zde všichni žáci i učitelé cítili co nejlépe. V minulých dnech čekalo všechny velké překvapení. Stěny chodeb zdobí didaktické hry, které slouží na procvičení jemné motoriky, logického myšlení, nácvik psaní, vnímání tvarů a barev, rozvoje zručnosti a koordinace pohybu. Jsou zároveň pěknou dekorací. Paní učitelky Frischerová a Popalová se zapojily do projektu ,,Estetizace chodeb pavilonu B ZŠ Gen.Píky ´´ , získaly grant od Statutárního města Ostrava . Cílem projektu je zpříjemnit prostředí chodeb pavilonu B, vytvořit příjemné a přátelské prostředí všem dětem. Nadaným dětem, dětem s poruchami učení a chování, žákům s autismem, ale i dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí. Myslíme si, že se podařilo vytvořit orginální, příjemné a podnětné prostředí. Hry využíváme nejen o přestávkách, ale i ve vyučování, v kroužcích nebo během pobytu ve ŠD.
Dovolte nám, abychom poděkovaly panu Tomášovi Petrovi, který nám všechny hrací panely na stěny připevnil. Hrací panely jsou zatím umístěny jen v 1.patře. Estetizace chodeb bude pokračovat po vymalování i v druhém patře.
Přehled starších článků | Autor: Mgr. Marcela Popalová a Mgr. Jaroslava Frischerová | Počet přečtení: 5425x