Výprava do 1. A

6. února 2012

Ve čtvrtek 2. února 2012, den před pololetními prázdninami jsem podnikla výpravu za dětmi do 1. A. Šla jsem se podívat co všechno se už za půl roku naučily. Po otevření dveří s nápisem 1. A a prostudování pravidel napsaných na dveřích jsem se ocitla v pohádce. Všude kolem mě byly obrázky zvířátek, vláčků, letedel, květinek, čísel a písmenek a uprostřed tohoto kouzelného světa seděla necelá dvacítka nadšených prvňáčků. Přivítali mě velmi nadšeně a slíbili, že mi předvedou co se všechno naučili. Domluvili jsme se, že je budu při práci fotit, aby je mohli doma vidět také maminky, tatínci, babičky i dědečkové..................

Jakmile si vzala slovo paní učitelka, už z ní malé slečny  i chlapci nespustili oči. Učili se počítat do devíti, malovali, pracovali s interaktivní tabulí, soutěžili, mlsali dokonce bonbóny a moc se jim to vše líbilo. Paní učitelka s plnou náručí trpělivosti ochotně vysvětlovala, napovídala a povzbuzovala každého, kdo se cítil trochu nejistý. Byli nádherně bezstarostní, spontální a šťastní. Na naší škole budeme dělat vše pro to, aby jim nadšení a bezstarostnost vydržely co nejdéle.

Práce učitelů je vždy velmi náročná, ale ta v prvních třídách, patří skutečně k té nejnáročnější. Jistě by mi dali za pravdu všichni, kdo by strávili čas mezi dětmi alespoň jednu vyučovací hodinu, tak jako já. Držím všem prvňáčkům i jejich paní učitelce a paní asistence palce, ať se jim práce daří i ve druhém pololetí. Další výpravy brzy podniknu do 1. B a 1. C.

Pokuste se prostřednictvím fotografií, nakouknout do světa prvňáčků.

Přehled starších článků | Autor: Ing. Jarmila Mertová, zástupce ředitele | Počet přečtení: 1189x