Zajímavý projekt žáků 8. B třídy

27. dubna 2011

V uplynulých týdnech žáci 8. B třídy tvořili projekt v hodinách jazyka českého zaměřený na slohovou a komunikativní výchovu. Cílem projektu bylo zpracování výkladu o některém hradu nebo zámku našeho regionu. Materiály mohli žáci čerpat z několika různých zdrojů ( internet, encyklopedie, časopisy..). Projekt vytvářeli na čtvrtky tvrdého papíru, texty doplňovali obrázky, vlastními kresbami, výkladem o historii, architektuře a dalších zajímavostech vybrané lokality. Pracovali ve tříčlenných skupinkách. Příprava projektu zabrala dvě hodiny výuky, většina dodělávala výtvory i doma. V další hodině slohové výchovy již probíhaly samotné prezentace projektů. Nebylo jednoduché rozdělit si práci ve skupinkách rovnoměrně pro všechny členy a potom spolužáky se svou prací seznámit. Výstupy z tohoto projektu – plakáty, posloužily k výzdobě třídy.
Na fotografii se můžete podívat, jak se žákům 8.B prezentace povedly.

Přehled starších článků | Autor: Mgr. Jitka Magincová | Počet přečtení: 1245x