Žákovská petice za zlepšení stavu ovzduší v Ostravě

5. prosince 2011

Na poslední zasedání žákovského parlamentu, které se konalo v listopadu, přišli žáci třídy 4.A s návrhem, abychom sepsali petici za zlepšení stavu ovzduší v Ostravě. Rozhodli jsme se, že jejich iniciativu podpoříme. Žákovskou petici za zlepšení stavu ovzduší v Ostravě měli možnost podepsat žáci od 4. do 9. tříd.
V petici jsme upozornili na špatný stav ovzduší ve městě. Vadí nám, že si nemůžeme hrát venku, sportovat na školním hřišti ani na dalších sportovištích, dokonce nemůžeme otevírat okna v době výuky. Maminky s malými sourozenci v kočárku nebo starší občané často nemohou vyjít vůbec ven na procházku.
Dlouhodobě špatné ovzduší ohrožuje naše zdraví, kašleme, špatně se nám dýchá a jsme často nemocní.
Vyzvali jsme odpovědné úřady, aby v rámci svých pravomocí učinily opatření, která zajistí, že stanovené hodnoty škodlivin v ovzduší platné v České republice nebudou na celém území města Ostravy nadále překračovány.
Ocenili jsme, že naši spolužáci nejsou lhostejní k tomu, co se děje kolem nás. Doufáme, že naše petice třeba přispěje k rychlejšímu jednání příslušných úřadů a naše životní prostředí se začne aspoň trošku zlepšovat.
Petici jsme adresovali Krajskému úřadu Moravskoslezského kraje, Magistrátu města Ostravy a Parlamentu dětí a mládeže města Ostravy.

Přehled starších článků | Autor: Mgr. Jitka Magincová | Počet přečtení: 973x