ZDE STUDUJÍ A PRACUJÍ DOBŘÍ ANDĚLÉ

16. prosince 2016

Již druhým rokem pomáháme jako dobří andělé těm, kteří pomoc potřebují.
Od roku 2015 žáci naší školy podporovali paní Renatu z Ostravy a Natálku z Olbramic na Ostravsku. Natálčin stav se postupně zlepšuje, a proto po dohodě s rodinou ukončujeme pomoc Dobrých andělů. Do dalších let jim přejeme jen to dobré. Následující měsíce bude naše finanční pomoc mířit k rodině Hartošově, která žije v Hlučíně na Opavsku. Rodina Hartošova „DOBRÝM ANDĚLŮM“ již nyní děkuje za pomoc a všem žákům naší školy, pedagogům a správním zaměstnancům přeje krásné prožití vánočních svátků.

Rodina Hartošova žije v Hlučíně na Opavsku. Táta David a maminka Marcela společně vychovávají dvě děti - Reného (*2012) a Anetku (*2006).
Krátce po narození Reného u něj lékaři diagnostikovali biliární atrézii - zánětlivé onemocnění žlučových cest, které je nejčastější příčinou transplantace jater v dětském věku (až v 50% případů). Bohužel stejně tak to skončilo u Reného. Nyní je tedy po transplantaci (podle slov maminky byl ve svých pěti měsících nejmladším transplantovaným dítětem v ČR) a musí dodržovat přísné podmínky - nesmí do kolektivu, má oslabenou imunitu. Jen za rok 2015 byl René 5x hospitalizován. Jeho stav je nyní zkomplikovaný autoimunitním onemocněním (hemolytickou anémií - tzv. chudokrevnost), musela být zahájena biologická léčba na hematoonkologii v nemocnici v pražském Motole. Navíc mu byla zjištěna také nízká hladina cukru v krvi a musí se pravidelně sledovat.
Paní Marcela musela zůstat po skončení rodičovské dovolené doma se synem (do zaměstnání nastoupila, ale záhy přišly další komplikace) a finanční situace rodiny je tedy nepříznivá. Příspěvky od Dobrých andělů by tedy rádi využili na pokrytí potřeb obou dětí.
Maminka Marcela nám v červnu napsala: "Reneček má víc než půl roku po bioléčbě, stále nemůže do kolektivu, proto jsme nebyli ani na zápisu do mateřské školy. Musíme přísně dodržovat zásady hygieny, mít domov bez zvířat a rostlin. Daří se nám vyhýbat se infekcím. Hladina cukru se upravila, těšíme se, že už bude jen lépe. Příspěvky od Dobrých andělů využíváme na časté opravy našeho staršího automobilu, kterým často jezdíme trasu Hlučín - Motol a zpět. Také kupujeme obuv a oblečení pro děti.
Dobří andělé, mockrát Vám děkujeme za Vaší štědrost. Vaše dary velice pomáhají nejen Renému, ale i jeho sestřičce Anetce a nám rodičům. Těšíme se na okamžik, až se budeme moci přidat na druhou stranu, na stranu Dobrých andělů. Jsme Vám nesmírně zavázáni. Hartošovi"

Fotky zde:

Přehled starších článků | Autor: Mgr.Konečná Ljuba | Počet přečtení: 884x