Zdravá pětka 2016

21. listopadu 2016

V uplynulých týdnech se žáci třetích tříd zúčastnili zajímavé přednášky na téma zdravé výživy. Paní lektorka si s dětmi povídala o tom, které potraviny jsou zdravé, které méně a které by bylo nejlepší z jejich jídelníčku zcela vynechat a proč.
Cílem tohoto projektu bylo děti hravou formou seznámit s pyramidou výživy, správným stravováním a pestrou stravou. Kromě obecných základních informací žáci získali přehled o specifikaci některých výrobků i s jejich kalorickými hodnotami. Všichni si vyzkoušeli sestavit vlastní jídelníček z nejpestřejších jídel. Protože si žáci sami jídlo nepřipravují ani nekupují, pokusili se sestavit týdenní svačinky s nejnižší možnou cenovou relací, ale s plnohodnotnými složkami potravy-zeleninou, ovocem, mléčnými výrobky, vlákninou.

Na závěr si žáci ve skupinkách z různých druhů ovoce i zeleniny vytvořili obrazce.

Posuďte sami, zda se jim to podařilo. Samozřejmě si své výtvory nakonec mohli sníst.
Přehled starších článků | Autor: Mgr.Dana Ganišinová,Zuzka Kolářová | Počet přečtení: 694x