Erasmus + aktivity

14. května 2018

Piknik a odpoledne plné her

V rámci projektu Erasmus+ se ve čtvrtek 3. 5. 2018 konal na hřišti školy piknik pro rodiče a žáky školy. Všichni si přenesli kromě košíků dobrot i skvělou náladu a úsměvy na tváři. Přálo nám i počasí, sluníčko svítilo a slíbená bouřka počkala naprosto přesně na stanovený konec pikniku. Díky tomu všemu si mohli rodiče, děti i učitelé užít sluníčka, popovídat, ale také zajezdit na koloběžkách, zasoutěžit si ve skoku přes švihadlo, v závodech v běhu s míčem, i v jízdě na již zmíněných koloběžkách. Další soutěžili při ujídání dobrot v Člověče, nezlob se, Česko junior, Uno a dalších deskových (spíše dekových) hrách. A komu nestačilo ani to, snažil se překonat paní učitelky v nachystaných kvízech a křížovkách. K tomu všemu pan ředitel griloval vynikající domácí sýr Halloumi a párky, za což sklidil chválu všech přítomných. Na závěr obdržely děti věcné ceny z projektu Erasmus+.

Milí účastníci projektu Erasmus+, i v letošním roce máte možnost se zapojit menší soutěže, v níž je vaším úkolem společně s kamarády výtvarně zpracovat své dojmy z textů, které si zde pod článkem můžete stáhnout, forma i technika je libovolná. Můžete vytvořit komiks nebo namalovat scénu z příběhu. Hotová díla doneste do kabinetu č. 308 paní učitelce Kolářové. Hotové kresby a komiksy budou vystaveny ve druhém patře školy. Nejlepší díla budou oceněna drobnými cenami.

PAPÍROVÁ MĚSTA

Quentin přišel na druhý den do školy a čekal na Margo. Margo nebyla ve škole a ani její auto nestálo na parkovišti. Když Quentin přišel po škole domů a přemýšlel, kde by Margo mohla být. Pozorně se díval a najednou spatřil nějaký obrázek za jejím oknem. Hned zavolal svému kamarádovi, že má Margo něco za oknem, a že se tam musí jít podívat, ale sám nepůjde. Za chvíli se sešli a zaklepali na dveře Margotina domu. Otevřela jim ségra od Margo a Quentin se zeptal, jestli se můžou na chvíli podívat do pokoje od Margo. Její sestra řekla, že jo a Quentin s kamarádem šli nahoru do pokoje. Quentin šel k oknu a vzal fotku, kterou viděl. Byla to fotka nějakého skladatele. Postupně jak prohledávali pokoj, nacházeli další věci. Quentin si myslí, že mu Margo nechala vzkazy, po kterých musí pátrat, aby ji našel. Quentin se rozhodl, že ji bude hledat a hned se s dalšími kamarády vydal na cestu. Postupně jezdili na místa, kde si myslí, že by tam Margo, mohla být. Když dojeli na jedno místo, kde byl starý neobydlený dům, tak se porozhlíželi po okolí. Margo tam ale nebyla. Quentin se rozhodl, že tady zůstane, ale kamarádi se rozhodli, že odjedou domů, protože se musí připravovat na maturitní ples. Quentin později ve městě uviděl Margo a zavolal na ni. Oba si promluvili a Quentin zjistil, že Margo tady chce zůstat a že mu řádné vzkazy nenechala, protože Margo totiž vždycky, když zmizí, tak po sobě nechává stopy, aby příbuzní věděli, že je v pořádku. Oba se rozloučili a Quentin odjel domů.

SURFAŘKA

Velmi dobrá surfařka jménem Bethany šla jako obvykle se svými kamarády surfovat na vlny. Ten den se připravovala na své velké závody, které ji čekaly už zítra. Kamarádi už šli z vody. Bethany se však rozhodla, že si ještě jednou naposledy sjede vlnu. Moře se však úplně uklidnilo, žádná vlna nepřicházela, ale Bethany na ni stále čekala. Jak tam tak ležela na plujícím prkně, se jí stalo osudným. Stalo se jí něco, co si nepřeje žádný surfař – napadl ji žralok. Žralok jí ukousnul ruku, pak hned odplaval. Kamarádi na nic nečekali, na břehu zavolali sanitku a pluli jí na pomoc. Odtáhli ji na břeh, tam jí poskytli první pomoc. Sanitka naštěstí dorazila hned, odvezla Bethany do nemocnice a tam už se o ni postarali. Pár dní musela zůstat v nemocnici, pak mohla jít domů. Bethany ani její rodina nemohli uvěřit, co se jí doopravdy stalo. ,,Už nikdy nic nebude jako dřív“, stěžuje si neustále Bethany. Byl to její nejhorší den v životě.

Žákovský parlament v rámci projektu Erasmus+ vyhlašuje fotografickou soutěž Usměj se na mě: info zde

Velikonoce 2017: info zde

Vánoční kulinářská výstava:

Kulinářská výstava jako součást našeho tradičního Vánočního jarmarku konala již druhým rokem 16.12.2016. I letos se zapojilo mnoho žáků školy, jejich rodičů, prarodičů nebo učitelek a společnými silami přispěli na dobrou věc. Z prodeje různých druhů vánočního cukroví, perníčků, perníkových chaloupek, muffinů a jiných dobrot jsme získali 5050 Kč, které díky spolupráci se školním parlamentem věnujeme nadaci DOBRÝ ANDĚL, jež podporuje rodiny s těžce nemocnými dětmi a alespoň trochu pomáhá zvládnout neuvěřitelně složitou situaci. Děkujeme tímto nejen všem, kteří na výstavu přispěli svými domácími výrobky, ale také všem nakupujícím. Těšíme se již na další jarmark.

Neverbální komunikace:

Součástí naší práce v projektu Erasmus+, který je financován z prostředků EU, je i tvorba zásadních výstupů. Celkem jich do června 2018 bude vytvořeno 15. Každá z našich partnerských zemí musí připravit 2 až 3 výstupy s tím, že určí hlavní motiv nebo požadavky na zpracování. Jednotlivé školy potom zpracují téma a výsledek zašlou té škole, která toto zpracování řídí. Ta ho také následně zkompletuje a jako celek rozešle všem partnerským školám zpět. Následně si každá země přeloží výstup z angličtiny do svého jazyka. Naším prvním výstupem bylo video o neverbální komunikaci. Zaměřili jsme se jak na několik obecných informací, tak zejména na zpracování videí a fotografií, které ukazují výrazy a gesta typická v jednotlivých zemích. Naší snahou bylo zachytit i gesta, která mají v různých zemích odlišný význam. Bohužel jsme ale našli pouze jedno, od nás ostatních se odlišovalo pouze Bulharsko. Uhádnete, o které gesto šlo?

Na video, které je momentálně ve fázi překladu, se zatím v angličtině můžete podívat na tomto odkazu:

Přehled starších článků | Autor: ZŠ GEpiky | Počet přečtení: 2900x