Výpis všech článků

Adventní koncert s překvapením

Naši milí čtenáři, prosinec se rozjel na plné obrátky a s ním vstoupil do dveří advent. V neděli jsme ve svých domovech rozžali již druhou svíčku a mnohde to zavonělo medovým kořením.Také u nás ve škole jsou vidět obvyklé prosincové přípravy. Stromečky, obrázky, dveře i okna vyzdobená hvězdičkami a zvonečky. Jednou z tradičních radostí, které nám v tomto napínavém školním roce vyšly, byl trojitý adventní koncert pěveckého sboru naší školy pro 1., 2. a 3. ročník.

Plavání 4. A a 4. B

U nás je i výuka zábavná.
Uvolnění a zábavu přináší hodiny TV a hlavně plavání.
Voda je živel a i naši žáci umí řádit.
Podívejte se na fotografie z výuky 4. A a 4. B třídy děvčat, jak si užívaly vodní hrátky při rozplavávání.
 

ilustrace

Oznámení o vyhlášení ředitelského volna

DŮLEŽITÁ INFORMACE PRO ZÁKONNÉ ZÁSTUPCE ŽÁKŮ!!!
Na základě § 24 odst. 2, zákona č.561/2004 Sb., školský zákon, vyhlašuji ve dnech 20.12. – 22.12.2021 ředitelské volno. Škola ani školní družina nebudou v provozu.
 

Adventní Krakov

Každý advent vyrážejí zájemci z 7. - 9. tříd naší školy zakusit vánoční atmosféru zajímavých měst. Tento rok jsme se těšili na Krakov, ale až do poslední chvíle bylo napínavé, jestli se výlet vůbec uskuteční díky neustále měnícímu se počtu účastníků a různým pandemickým restrikcím. 

Mikuláš pro děti z oblastí postižených tornádem

Již minulý týden jsem vás informovala o zapojení naší školy do projektu, který je organizován na jižní Moravě Pro Ježíška stromeček, pro zlatíčka dáreček. 2. 12. 2021 jsem vám všem slíbila pokračování. Dnes po vyučování  jsme s žáky balíčky k „Mikuláši“ nabalili do auta a vydala jsem se s paní asistentkou Jiřinou Sikorovou předat vše na jižní Moravu, 

Školní kolo Astronomické olympiády 2021/22

Nekonečný vesmír, jeho planety, hvězdy a úkazy. Naše Sluneční soustava, galaxie a vše s vesmírem spojené - to vše bylo další výzvou žákům naší školy, kteří se ponořili do řešení školního kola Astronomické olympiády, které proběhlo ve středu 1.12 2021. Letošního kola se zúčastnilo celkem 25 žáků 6. – 9. tříd. Na svá řešení měli celkem 40 minut.

Virtuální adventní kalendář

Každý den je možné otevřít jedno okénko, za kterým se skrývá úkol. Řešení úkolu je nutné si zaznačit, odevzdávají se najednou po otevření všech okýnek, tedy nejdříve 24. prosince.

Vánoční sbírka pro psy a kočky

Psy a kočky v útulcích v Ostravě – Třebovicích, v Dětmarovicích a v Nadaci na pomoc zvířatům v Ostravě budou mít hezčí Vánoce. Žáci, rodiče, učitelé a správní zaměstnanci jim ve sbírce vyhlášené Žákovským parlamentem darovali granule, konzervy, pamlsky, piškoty, hračky, deky, ručníky, pelíšky. 

Plavání 1. A

Hurá, plavání!
Toto slyší určitě všechny paní učitelky, zejména v nižších ročnících naší školy. Nejinak je tomu  v 1. A.  Děti se vždy v pátek už od rána vrtí a pořád se ptají : „ Bude dneska plavání?“. Konečně se dočkaly. Rychle převléknout, osprchovat a hurá do bazénu. Hodina plná cákání, šplouchání, her, potápění, splývání, ale  nakonec i plavání, začíná. 

Mikuláš pro děti z oblastí zasažených tornádem

Jelikož se blíží Mikuláš, vánoční svátky, opět jsme nezapomněli na jižní Moravu. Naše škola se zapojila do projektu, který je organizován na jižní Moravě Pro Ježíška stromeček pro zlatíčka dáreček. Sehnali jsme mnoho sponzorů, kteří tuto akci podpořili částkou 13500,-, paní učitelka Konečná s paní asistentkou Jiřinou Sikorovou nakoupili do balíčku „Mikuláše“ 

Celkový počet článků: 416


Partneři naší školy


Další informace

Partneři naší základní školy Gen. Píky

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola Ostrava
Gen. Piky 13A
příspěvková organizace
Ostrava, 702 00

IČ:     709 339 28
DIČ : CZ 709 339 28
IZO:   102 508 119
Tel.:   596 612 102
Fax:   596 637 257

sekretariat@zsgepiky.cz
www.zsgepiky.cz
 

Další informace