Výpis všech článků

Den dětí ve 2. třídách

Den dětí ve druhých třídách si děti užily. Do lavic usedli nejen vodníci, princezny, čerti, ale také policisté, mravenci, lupiči. Kromě zábavného učení si děti zdobily trička nebo malovaly zvířátka. Malý dárek ke dni dětí také nechyběl. Pochutnali jsme si na nanuku.Na závěr dne jsme změřili svoje síly ve vybíjené. V tělocvičně se strhl velký boj o vítězství. 

 

Výlet 4.A a 4.B

Třídy 4.A a 4.B vyjely ve čtvrtek 1. 6. na výlet vlakem ze zastávky Ostrava - Stodolní do Frýdlantu nad Ostravicí, ze kterého vyšly pěšky na Ondřejník v Beskydech. Jeli jsme s dobrou náladou a počasí nám přálo. Na vrcholu nás čekal zasloužený odpočinek a dobré občerstvení. Všichni jsme se vrátili v pořádku domů. 

Valašské muzeum v přírodě

​Ve čtvrtek 1. 6. vyrazily třídy 5.C a 7.C na školní výlet do Rožnova. Naším cílem bylo Valašské muzeum v přírodě. Počasí nám přálo, celý den svítilo sluníčko. Pro ochlazení jsme využívali stíny stromů i nabídku tamějších stánků s nanuky. 

Kroužek gymnastiky

V pondělí 29. 5. se sešly malé gymnastky v tělocvičně. Přišli také rodiče, aby se podívali, co se za celý rok dívky naučily v kroužku Malá gymnastika. Děvčata celý rok pilně trénovala různé poskoky, cviky na posilování, protahování těla, přemet stranou, stojku, kotoul plavmo, kotoul vzad do stojky, roznožku, skrčku i různé cviky na hrazdě. 

Taneční koncert

Po několika návštěvách kulturních představení jsme pro zájem dětí připravili další akci. Dne 1. 3. 2023 jsme navštívili taneční koncert na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Koncert byl rozčleněn do dvou částí.

Třídní piknik 6.B

Navzdory nejistému počasí se 23. 5. 2023 sešli žáci i někteří rodiče 6.B na již tradiční třídní piknik na školním hřišti. Společně jsme si zahráli hry, které si žáci předem naplánovali. Rodiče, kteří se do her zapojili, se tak díky "schovce” či "vybiše” mohli vratit do dob svého dětství. 

Turistický výšlap

Ahoj Turisti!
Chybí vám hory? 
Chybí vám výhledy z vrcholku hor?
Chybí vám turisťák?
Nám taky, a proto jsme se rozhodli uspořádat jednodenní výlet a vzít vás zase zpátky za poznáním našich krásných Beskyd.
Akce je určena pro žáky 2. stupně, dále pro žáky 3., 4. a 5. tříd, kteří budou mít doprovod rodičů. 

Participativní rozpočet – výsledky hlasování

19. 5. 2023 bylo ukončeno hlasování 2. ročníku participativního rozpočtu na naší škole. Žáci od 4. do 9. ročníků, vyučující i správní zaměstnanci měli svobodnou volbu hlasování. Nyní již známe vítězný projekt, který se umístil na 1. místě – MELODICKÉ MODERNÍ ZVONĚNÍ.   
Vítězným třídám 5. B a 6. B blahopřejeme a předání diplomů a odměn proběhne 1. 6. 2023.

Projekt OKAP II. na SZaŠ

Poslední setkání studentů Střední zahradnické školy v Ostravě a žáků naší 6.A třídy v rámci projektu OKAP II. proběhlo na školním statku dne 23. 5. 2023. Nejprve si pod vedením paní mistrové odborného výcviku naši šesťáci prohlédli, jak vypadají různé typy zahrad v květu, dověděli se mnohé zajímavosti nejen o pěstovaných rostlinách, ale i těch plevelných.

Úspěch našich žáků v basketbalu

Marek Mališ (kapitán týmu) a Michal Glac, žáci 9.C, se se svým týmem NH Ostrava zúčastnili Mistrovství ČR v basketbalu, kde vybojovali zlato a stali se tak Mistry ČR v basketbalu v kategorii U15.

Celkový počet článků: 700


Partneři naší školy


 

Další informace

Partneři naší základní školy Gen. Píky

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola Ostrava
Gen. Piky 13A
příspěvková organizace
Ostrava, 702 00

IČ:     709 339 28
DIČ : CZ 709 339 28
IZO:   102 508 119
Tel.:   596 612 102
Fax:   596 637 257
ID datové schránky: 6vqmqrp

sekretariat@zsgepiky.cz
www.zsgepiky.cz
 

Další informace