Výpis všech článků

Návštěva z MŠ Lechowiczova

V pondělí  26. 9. přišly na náštěvu do prvních tříd paní učitelky z MŠ Lechowiczova. Stalo se již tradicí, že na začátku školního roku se přijdou podívat, jak se daří ještě nedávno předškolákům a nyní už školákům. Děti se pochlubily prvními pochvalami v ŽK a také prvními úspěchy v pracovních sešitech.

Dopravní hřiště

V týdnu od 19. do 23. září se 4. ročníky účastnily výuky na dopravním hřišti v Ostravě Přívoze. Žáci měli nejprve teoretickou část, kde získali potřebné vědomosti z dopravního provozu. Dále následovala praktická výuka, kde žáci jezdili na dopravním hřišti podle pravidel silničního provozu, podle značek, semaforů a podle pokynů policistů.
 

ilustrace

Provoz školní družiny 30. 9

Z důvodu probíhajících voleb je provoz školní družiny do 14,00. Děkujeme za pochopení.

Zájezd do Chorvatska

V minulém týdnu se uskutečnil pro žáky od páté do deváté třídy zájezd do Chorvatska.
Malebné městečko  Crikvenice nabídlo dětem nejen úžasné koupání v moři, potápění, slunění se na pláži, ale hlavně spoustu zážitků s kamarády. Během dne byl dětem připraven vždy pestrý program.

Soutěž - Velká cena malých zoologů 2022

Dne 14. 9. jsme vyrazili s vybranými žáky 5. tříd na soutěž Velká cena malých zoologů 2022. Soutěž se konala v Zoo Ostrava a tématem byly duchové Madagaskaru a jejich domovy. Žáci museli na dané téma plnit různorodé úkoly, při kterých se pohybovali po venkovním areálu zoo. 
 

Pešky do školy, na kole či koloběžce

V pátek 16.9.2022 proběhne na naší škole projektový den s názvem Pešky do školy, na kole či koloběžce. Na školním hřišti bude probíhat jízda zručnosti a další dovednostní soutěže. Mimo jiné budeme měřit „hada“ vytvořeného z kol a koloběžek. Žáci, kteří pojedou na kole musí mít přilbu.

Sportovní úspěchy našich žáků

Podívejte se na sportovní úspěchy našich žáků.

Školní výlet jako prostředek k neformálnímu začlenění ukrajinských žáků

Dne 6. 9. 2022 se vydalo za doprovodu paní učitelky Zončové,  Vykoukalové a 2 ukrajinských učitelek 39 ukrajinských a českých žáků na školní výlet do Rožnova pod Radhoštěm. Výlet byl organizován jako projekt neformálního začlenění ukrajinských žáků do českých kolektivů.

Pasování prvňáčků 2022

Mami, kdy už půjdu do školy? Mami, kolikrát se ještě vyspím? Kdy už uvidím paní učitelku?

Ti, kteří se chystají do školy poprvé, nemohou samým nadšením dospat. První den ve škole je nejen plný očekávání, ale trochu i plný strachu nejen dětí, ale i rodičů. Jinak tomu nebylo 1. září 2022 na naší škole. Již o půl osmé přicházeli rodiče s dětmi a netrpělivě čekali na otevření školy. Všichni se sešli v atriu, kde je vítal pan ředitel Jan Veselý, pan starosta Petr Veselka. Nechyběly ani usměvavé paní učitelky. Přesně v osm hodin zazněly fanfáry a vstoupil pan král s královnou, mušketýři a také kašpárek. Slavnostní pasování začalo. Všichni novým školákům popřáli, aby se škola stala místem, na které budou vzpomínat po celý život. Děti dostaly od pana starosty balíčky s drobnými dárky a od pana ředitele pamětní list, který jim bude tento den dlouho připomínat.

Vážení rodiče, jsme rádi, že jste se rozhodli pro vzdělávání vašich dětí zvolit právě naši školu. Přejeme vám, milí prvňáci, ať i vy na svůj první den ve ,,velké“ škole vzpomínáte s radostí.

Den zdraví v Komenského sadech

Městský obvod společně s MSK pořádá dne 13.9.2022 akci Den zdraví v Komenského sadech. Akce se bude konat od 14:00 do 18:00 a budou se jí účastnit a sebe prezentovat se následující organizace: Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje
Ostravská univerzita,
IFMSA Česká republika, z.s.,
RBP, zdravotní pojišťovna,
Krajská hygienická stanice,

Celkový počet článků: 558


Partneři naší školy


 

Další informace

Partneři naší základní školy Gen. Píky

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola Ostrava
Gen. Piky 13A
příspěvková organizace
Ostrava, 702 00

IČ:     709 339 28
DIČ : CZ 709 339 28
IZO:   102 508 119
Tel.:   596 612 102
Fax:   596 637 257
ID datové schránky: 6vqmqrp

sekretariat@zsgepiky.cz
www.zsgepiky.cz
 

Další informace