Výpis všech článků

Halloween 2023

Ani jsme se nenadáli, najednou jsme se ocitli uprostřed podzimu. S touto dobou přichází i Halloween. Halloween je svátek, ke kterému patří strašidelné kostýmy všelijakých čarodějnic, duchů, zombie, kostlivců nebo pirátů. Děti na naší škole se na oslavu, která se konala 31. 10. 2023 důsledně připravovaly. Naše oslava začala průvodem.

Exkurze do Archeoparku v Chotěbuzi

Ve středu před podzimními prázdninami byla padesáti žákům šestého a sedmého ročníku zpestřena výuka dějepisu pobytem ve známém archeoparku v Chotěbuzi. Děti se tak ocitly v prostředí slovanského hradiska, kde na ně, kromě mnoha expozic v replikách obytných domů, čekaly interaktivní zážitkové aktivity včetně mletí obilí na žernovech.

Den strašidel

Na úterý 31.10. se děti z prvních tříd už dlouho těšily. Nemohly se ani dočkat. Přípravy vrcholily. Jak příprava kostýmů, na kterých si daly opravdu záležet, tak i příprava různého strašidelného občerstvení, které děti společně s rodiči pro své kamarády do školy nachystaly.

ilustrace

Hledáme hlavní účetní – ekonom/ka

Pracovní poměr: doba neurčitá
Platové zařazení: 9. – 11. platová třída (plat od 25.280,- Kč do 37.170,- Kč dle délky praxe a vzdělání + osobní příplatek)
Zaměstnanecké výhody: 3x ročně prémie dle kvality dosahované práce, příspěvky FKSP, pružná pracovní doba.

Úspěch naší žákyně

Musíme se s vámi podělit o obrovský úspěch, kterého dosáhla žákyně 8. ročníku Silvie Lukácsová. V pátek 27.10. se na Mistrovství ČR ve sportovní gymnastice ve skupině VS 5C umístila na nádherném 2. místě a získala tak titul vicemistryně ČR. Celkem se zúčastnilo 63 závodnic z celé ČR. Tomuto úspěchu předcházel zisk titulu přeborník Moravskoslezského kraje. 

Úterní hrátky v Gamě

Na plánu čteme: ,,Do tělocvičny v úterý nemůžeme.” Nevadí, paní učitelky z 2.B i 2.D nám to jistě vynahradí. Co jsme dělali? Úkoly nejen z prvouky plnili, tajenky luštili, obrázky kreslili, a to nejlepší nakonec - ping pong jsme si zahráli. Pomohla nám paní asistentka, pálky spravedlivě rozdělila a čas měřila. Úterý 24. 10. bylo skvělé, užili jsme si to celé.

Halloweenský lampionový průvod

Milí rodiče a žáci,
Zveme Vás na Halloweenský lampionový průvod, který se uskuteční v úterý 31. 10. 2023. Sraz všech strašidelných bytostí bude v 16:30 hod. před školou. Nezapomeňte si lampion, strašidelný kostým, dobrou náladu a odvahu. 
 

Den stromů v 1. A

Den stromů patří mezi svátky, které se u nás připomínají už více než sto let, přesně od roku 1906. Prvňáčci tento svátek slavili ve škole poprvé, ale určitě si to užili. Od rána jsme si o stromech povídali, hláskovali a slabikovali jejich jména, vymýšleli věty o listech, plodech.

Les ve městě

​Říjen je ideálním časem, kdy můžeme sledovat přírodu ukládající se k zimnímu spánku. Proto se 7.A vydala na expedici do Lesní školy v Bělském lese, kde se žáci dověděli, proč les mění zelený kabát a objevují se barvy červená, hnědá a zlatavá. 

Dopravní hřiště 4. třídy

V minulém týdnu se žáci 4. tříd zúčastnili výuky na dopravním hřišti Orebitská. Jejich návštěva měla jasný cíl - připravit se na zkoušky vedoucí k získání průkazu cyklisty. Než nasedli na kolo, bylo nutné naučit se teorii. Paní policistka žáky seznámila s nejdůležitějšími pravidly provozu a dopravními značkami a poté společně řešili nejrůznější dopravní situace.

Celkový počet článků: 779


Partneři naší školy


 

Další informace

Partneři naší základní školy Gen. Píky

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola Ostrava
Gen. Piky 13A
příspěvková organizace
Ostrava, 702 00

IČ:     709 339 28
DIČ : CZ 709 339 28
IZO:   102 508 119
Tel.:   596 612 102
Fax:   596 637 257
ID datové schránky: 6vqmqrp

sekretariat@zsgepiky.cz
www.zsgepiky.cz
 

Další informace