Výpis všech článků

Svět techniky 3. a 4. ročník

Žáci třetích a čtvrtých tříd navštívili Velký svět techniky v Dolní oblasti Vítkovic, kde pro ně byl připraven program. Třeťáci na chvíli vstoupili do světa robotů Ozobotů a vyzkoušeli si jejich ovládání pomocí jednoduchých pokynů. Čtvrťáci měli možnost vžít se do role chemiků a laborantů, a tak si žáci vyzkoušeli různé pokusy na vlastní pěst přímo v chemické laboratoři. 

Malý lyžáček 20.1. – 24.1. 2020

Maluji zimu
 
Z okna zimu pozoruji,
něco o ní namaluji.
Sněhuláka, bílý sníh
nebo děti na saních.

Hurá, karneval!

To se neslo naším “B“ již celý týden, kdy si děti navzájem prozrazovaly, jakou masku budou mít. Těšení nebralo konce. A v pátek to už konečně vypuklo.
Od rána jste mohli potkávat princezny, víly, čaroděje i čarodějnice, motýlky, berušky, klauny, sportovce i tanečnice, pejsky i kočičky, roboty, spidermany i kostlivce a mnoho dalších krásných masek...
 
 

Řemeslo má zlaté dno 2020

Kulturní dům K-trio opět patřil žákům 9. tříd základních škol. Ve dnech 22. a 23. 1. 2020 zde proběhla už tradiční akce Řemeslo má zlaté dno. Jednalo se již o 12. ročník, kterého se zúčastnilo přes 400 žáků základních škol. Zábavnou a soutěžní formou si tak udělali představu o tom, co by je bavilo dál studovat......

Zlepšení infrastruktury základních škol - Projekt

Začátkem ledna byly v naší škole zahájeny práce v rámci Výzvy IROP - INFRASTRUKTURA ZÁKLADNÍCH ŠKOL. Cílem projektu je vybudování učebny pěstitelských prací, vybavení jazykové laboratoře, učebny přírodních věd, kreativní dílny, multimediální učebny a učebny němčiny. Dále je cílem zkvalitnit vnitřní internetovou konektivitu školy, osázet okolí zelení a zabezpečit budovu kamerovým systémem.
 

Tříkrálová sbírka určena na podporu obětí ve Fakultní nemocnici Ostrava

Začátkem ledna v celé republice probíhaly Tříkrálové sbírky. Žákovský parlament v naší škole zorganizoval Tříkrálovou sbírku. Sbírka byla určena na podporu obětí tragické události v prosinci 2019 ve Fakultní nemocnici Ostrava. 

Usilujeme o dotaci v rámci Národního programu Životní prostředí zaměřené na environmentální vzdělávání, výchovu a osvětu

Jsme základní škola se dvěma zahradami s venkovními prostory na učení i hry. Snažíme se, aby děti měly možnost se vzdělávat i v jiném prostředí, kde se cítí dobře a příjemně. 

Sbírka třídních kolektivů pro Dobrého anděla

V měsíci prosinci se konala dobrovolná sbírka třídních klektivů pro Dobrého anděla.
Všichni víte, že několikátý rok spolupracujeme s nadací Dobrý anděl. Každá třída má andělskou nálepku na dveřích, symbol Dobrého anděla máme i na našich webových stránkách. A to přece znamená, že ve všech třídách je plno dobrých andělů, kteří jsou připraveni pomoci druhým.
 

Hodnocení vánočního basketbalového turnaje

Ve čtvrtek 19. prosince se v tělocvičnách při ZŠ  Gen. Píky v Ostravě uskutečnil tradiční basketbalový turnaj žáků základních škol městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Turnaj se odehrál ve dvou kategoriích, a to v kategorii 4. – 5. ročník a 6. – 9. ročník. Slavnostního zahájení turnaje se zúčastnila paní místostarostka městského obvodu paní Alena Pataky, která turnaj oficiálně zahájila a popřála mladým sportovcům hodně úspěchu.

Vánoční koncert

K Vánocům ve školách celkem tradičně patří i návštěva vánočních výchovných koncertů. I naše škola se rozhodla tuto tradici neporušit a se žáky 4. až 9. tříd se na jeden takový vydala do Domu kultury města Ostravy 18. prosince. Rozhodně nás zde ale nečekalo klasické sborové provedení koled. Pěvecký sbor Hladnov Rock Choir spolu s kapelou Hladnov Rock Band a smyčcovým kvartetem Laetitia si pro posluchače nachystal rockové a netradiční úpravy známých písní, a to nejen vánočních... 

Celkový počet článků: 286


Partneři naší školy

Další informace

Partneři naší základní školy Gen. Píky

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola Ostrava
Gen. Piky 13A
příspěvková organizace
Ostrava, 702 00

IČ:     709 339 28
DIČ : CZ 709 339 28
IZO:   102 508 119
Tel.:   596 612 102
Fax:   596 637 257

sekretariat@zsgepiky.cz
www.zsgepiky.cz
 

Další informace