Výpis všech článků

Pasování na čtenáře 1. B, C

V minulém týdnu se žáci 1. B a 1. C účastnili v knihovně pasování na čtenáře. Nejprve však museli prokázat znalosti ve čtení, psaní a vyprávění pohádky. Celou dobu je v knihovně provázela a pomáhala Karkulka a popletená teta Běta. Všechny děti prokázaly znalosti a byly pasovány na čtenáře.

1. C - OZO

Děti z 1. C jely v pátek na besedu Planeta Padydo do Ozo. Ve skupinkách děti plnily různé úkoly - stavěly raketu, popelnice, vybarvovaly, třídily odpad. Povídaly si, který odpad patří do správné popelnice a jakou mají barvu. V závěru žáci dostali drobnou odměnu.

Výlet 2.B a 2.D

Středeční výlet do Pustkoveckého údolí jsme si moc užili. Pozorovali jsme kačenky v rybníku, poznali jsme i vodníka, který dohlíží na to, aby se všichni návštěvníci chovali slušně. Další zastávkou bylo hřiště, které bylo vybudováno za pomocí EU.

Výlet 6. B a 6. C

Ve středu 5. června 2024 se žáci 6. B a 6. C zúčastnili výletu do města Zlín. Zde navštívili Muzeum Jihovýchodní Moravy ve Zlíně, kde absolvovali dva programy. V rámci prvního se v čase vrátili do konce 30. let a společně navštívíli správní budovu firmy Baťa.

Hrad Hukvaldy - 1. A a 3 .B

Ve čtvrtek 6. června jela 1.A a 3.B na výlet na Hukvaldy. Naučnou stezkou jsme šli směrem k hradu, kde jsme viděli pasoucí se stádo daňků. Samozřejmě jsme se nezapomněli zastavit také u sochy lišky Bystroušky, která je umístěna v oboře pod hradem. Děti byly nadšené z rozsáhlých kořenů stromů podél trasy.

Výlet za poznáním

Dnes jsme se s přírodovědci vydali na výlet do neznáma, který jsem si vybojovala v přírodovědné soutěži Příroda s otazníky. Naše první zastávka byla v ornitologické stanici ORNIS v Přerově.

Exkurze v zoo

Ve středu 29. 5. 2024 vyrazili žáci 3. A a 3. C na exkurzi do ostravské zoo. U vstupní brány nás již čekala pracovnice zoo, která nás nasměrovala k amfiteátru. Zde byl pro žáky připraven hodinový zážitkový program „Les všemi smysly“.

Den MOaP 2024

Sobota 1. 6. nebyla jen dnem, kdy slaví svůj svátek děti, ale také Dnem Moravské Ostravy a Přívozu. Kromě známých umělců zde vystupovali i zástupci škol a školek z našeho obvodu. Naši školu   skvěle reprezentovaly Lea a Sára, které tančí v taneční škole MG Dance Ostrava.

Noc s knihou

Na naší základní škole jsme 31. května uspořádali jedinečnou akci s názvem Noc s knihou, které se zúčastnily třídy 4.C, 5.A a 5.B. Tento večer byl plný zábavy, čtení a kreativních aktivit, na které budou naši žáci dlouho vzpomínat. Každý žák si přinesl svou oblíbenou knihu, kterou s radostí představil svým spolužákům.

Návštěva Vysoké pece

Ve středu 29. května navštívili žáci devátého ročníku Dolní oblast Vítkovic.
Exkurze proběhla v rámci výuky chemie. Žáci prošli vysokopecní okruh s výkladem o historii a výrobě železa na Ostravsku.

Celkový počet článků: 911

IČ:     709 339 28