Výpis všech článků

Jogínci

​Každé pondělí se schází děti z prvního ročníku ke cvičení jógy.
Hravou formou se děti učí správnému dýchání, soustředění, sebepoznání, protažení. Celkově rozvíjí nejen fyzickou kondici, ale i psychickou pohodu. Jak děti vše krásně zvládají, můžete vidět ve fotogalerii.

Participativní rozpočet našeho obvodu pro občany

Na začátku května byl vyhlášen již 3. ročník participativního rozpočtu Náš obvod. Jedná se o možnost pro obyvatele Ostravy (nemusíte zde mít trvalé bydliště, stačí, když zde například pracujete, studujete nebo jen trávíte svůj volný čas), jak realizovat vlastní nápady na oživení veřejného prostoru, zvelebit nějaké místo v jejich okolí.

„Obědy do škol“

Přihlásili jsme se do projektu „Obědy do škol“,
Nabízíme pomoc rodičům, kteří pobírají dávky hmotné nouze a nemají dostatek peněz na to, aby zajistili svým dětem stravování ve školních zařízeních. Jejich děti se budou moci v jídelně stravovat ZDARMA.  

Návštěva GVUO - 5. B

Dne 19. 5. navštívila třída 5. B galerii výtvarného umění. Žáci zde měli možnost prohléhnout si výstavu soch a obrazů s názvem V rouře. Autorem vystavených děl byl Marius Kotrba. Žáci se tak seznámili s výjimečným uměleckým zpracováním soch z různých materiálů.

Vaření 7. B a 7. C - sladké dobroty

7. B a 7. C opět vařili, podívejte se na jejich sladké dobroty.
 

Outdoor Classroom Day - Den prázdných tříd

Na dnešní květnový den připadl Outdoor Classroom Day, neboli Den prázdných tříd.
Tento den zavedla v roce 2012 skupina londýnských učitelů jako svátek vzdělávání na čerstvém vzduchu s jasným cílem - podpořit venkovní vzdělávání 

Turistický kroužek - Pustevny

Dne 14. 5. 2022 jsme se vydali na turistický výšlap na Pustevny. S výstupem jsme začali v Trojanovicích - Ráztoce, kde jsme se napojili na zelenou, po které jsme pokračovali až na rozcestí, odkud jsme se vydali na Radhošť.

Fáze hlasování – Pébéčko

Od dnešního dne 16. 5. – 23. 5. 2022 bude na naší škole probíhat v rámci Pébéčka hlasování D21 – Janečkovou metodou. Tato metoda dává hlasujícím k dispozici více než jeden hlas, tedy umožňuje vybrat více než jednu možnost z daného hlasování.

Sportovní dopoledne 1. - 3. třídy

V naší škole se nejen učíme, ale také hodně sportujeme v rámci hodin TV, v kroužcích nebo jen tak pro radost a hlavně pro své zdraví. Ve čtvrtek 12.5. prvňáci, druháci a třeťáci využili krásné počasí, nechali školní tašky s učením doma a dali si všichni v 8 hodin sraz na školním hřišti.

Fáze kampaně – Pébéčko

Jak již všichni víte, od 5. dubna 2022 probíhá na naší škole celoškolní projekt participativního rozpočtování - Pébéčko.
Nyní třídy vybraných návrhů zahájily propagační kampaň, která na naší škole probíhá od 2. 5. 2022 – 13. 5. 2022. 

Celkový počet článků: 546


Partneři naší školy


 

Další informace

Partneři naší základní školy Gen. Píky

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola Ostrava
Gen. Piky 13A
příspěvková organizace
Ostrava, 702 00

IČ:     709 339 28
DIČ : CZ 709 339 28
IZO:   102 508 119
Tel.:   596 612 102
Fax:   596 637 257
ID datové schránky: 6vqmqrp

sekretariat@zsgepiky.cz
www.zsgepiky.cz
 

Další informace