Výpis všech článků

Rozloučení s vycházejícími žáky

Školní rok jako vždy rychle utekl a nastal čas bilancování. Ten letošní byl díky koronavirové pandemii velice zvláštní a jedinečný, proto na něj budeme všichni asi hodně dlouho vzpomínat....... 

ilustrace

Online procvičování

Odkazy nabízí možnost online procvičování, případně zde najdete vzdělávací videa. Nejedná se o povinnost dané odkazy projít a cvičení vyřešit, spíše alespoň touto formou nabízíme možnost samostatného a dobrovolného procvičování.
 

Mr. Mike – nejen učitel angličtiny

Od září na naší škole vyučuje rodilý mluvčí z Velké Británie, Michael Casey. Mr. Mike, jak ho žáci nazývají,  je pro naši školu přínosem nejen v hodinách angličtiny. S mladšími žáky se setkává v kroužku Rubikova kostka, ve kterém si děti skládáním hlavolamu trénují nejen logiku, ale i angličtinu. 

Třídím, třídíš, třídíme…

V pondělí 9.3. se třídy 2.A a 2.B vydaly autobusem do OZA, aby se opět pozdravily s už dávno známými skřítky Směsákem, Plasťákem či Skleňákem. Pěkné odměny získali kluci i holky za dobře splněné úkoly. Opět jsme si připomněli a uvědomili, jak je důležité třídit odpad a udržovat pořádek všude kolem sebe. Pro nás je to samozřejmostí. Jsme přece žáci ekoškoly.

Pasování na čtenáře 2020

V týdnu od 2. - 6. 3. děti z 1. A, B, C navštívily místní knihovnu. Uviděly pyšnou a zlou princeznu, kterou zaklel trpaslík tak, že nemohla mluvit. Princezna musela přečíst hodně knížek, aby se jí opět hlas navrátil. I děti dostaly úkol – poskládat jedno slovo. Všechny děti byly šikovné a byly pasovány na čtenáře. Teď už stačí pravidelně chodit do knihovny a přečíst, co nejvíce knížek.

Pomáháme Charitě sv. Alexandra…

Ve škole se nejen pilně učíme, ale také děláme mnoho činností navíc. Například pomáháme těm, kteří to potřebují. Prostřednictvím pana Holby, který je skoro celý život nevidomý  a neslyšící, jsme navázali kontakt s Charitou sv.Alexandra, která projevila zájem o plastová víčka. Žáci naší školy neváhali ani chvilku a sbírají a sbírají. 

Zvýšení preventivních protiepidemických opatření na škole

Vážení rodiče, 
 
Na základě doporučení Krajské hygienické stanice MSK ze dne 27. 02. 2020 jsme, z důvodu zvyšujícího se rizika zavlečení infekce koronavirem na území MS kraje, zavedli ve škole zvýšená preventivní protiepidemická opatření tj. důkladná a častější desinfekce společných prostor prostředky s virucidními účinky. 
 


 

Taneční koncert na JKO, 28.2.2020

Žáci naší školy jsou na druhém stupni pravidelnými návštěvníky kulturních akcí v našem městě hlavně díky podpoře radních městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.
Tentokrát jsme mířili do zcela neznámých vod historie tance a baletu. 

Ekotým v ZOO

Jako každým rokem školní Ekotým předával v únoru výtěžek z dobrovolné finanční sbírky na adopci živočichů v ostravské zoo. Letošní částka 8.260 Kč „udělá radost“ opět papouškům lori mnohobarvým. Jelikož byl všední den, tak jsme měli prohlídku téměř sami pro sebe. Prošli jsme celou zologickou od plameňáků až po slony, viděli pandy, lvy, tygry, veverky, klokany, papoušky, lamy a další zvířátka. 

2.B se seznámila s Ozobotem…

24.2. se žáci 2.B vydali do světa techniky, kde se seznámili s nejmenším robotem svého druhu. Ozobot je malý, přesto dokáže vykonávat celou řadu příkazů. Kluci a holky dostali pár fixů, papír a kreslili Ozobotovi nejrůznější dráhy. Hravou formou získali nové vědomosti a zajímavosti vědy a techniky i ve Světě civilizace. 

Celkový počet článků: 335


Partneři naší školy


Další informace

Partneři naší základní školy Gen. Píky

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola Ostrava
Gen. Piky 13A
příspěvková organizace
Ostrava, 702 00

IČ:     709 339 28
DIČ : CZ 709 339 28
IZO:   102 508 119
Tel.:   596 612 102
Fax:   596 637 257

sekretariat@zsgepiky.cz
www.zsgepiky.cz
 

Další informace