Výpis všech článků

Slavnostní rozloučení s 9. ročníky (2023)

29. 6. se uskutečnila tradiční akce školy – rozloučení s deváťáky. Tento den byl pro žáky výjimečný. Školní lavice vyměnili za atrium naší školy, k tomu přidali krásné slavnostní oblečení. Rozloučení se školní docházkou mohlo začít. Každá třída měla připravený krátký program a poděkování pro jednotlivé učitele. Na památku na školní léta dostali pamětní list.

ilustrace

​Provoz školní družiny - září

Provoz školní družiny bude zahájen v úterý 5 9. 2023. Ranní ŠD od 6.00 hod.

Školní výlet - 9. C

Ve dnech 12. a 13. 6. jsme se vydali na náš poslední společný školní výlet do Prahy. 
Cesta vlakem nám utekla velmi rychle a po půl desáté už jsme objevovali první krásy našeho hlavního města. Vydali jsme Královskou cestou po památkách. Přes Prašnou bránu a Obecní dům kolem Národního muzea na Václavské náměstí.

Školní výlet - 3.B, 3.C

Ve středu 14. 6. 2023 třídy 3.B a 3.C v rámci výletu navštívily Valašskou dědinu v Rožnově pod Radhoštěm, kde se zúčastnily edukačního programu ”Jak Valaši chovali včely“. Děti se prošly kolem starých klátových úlů vyrobených z kmenů stromů, v expozici si prohlédly včely pěkně zblízka a závěr programu jim osladila medová ochutnávka. 

Přespání ve škole - 2.B

Tak si naši druháčci z 2.B vyzkoušeli, jak vypadá škola v noci, když zde nikdo není. Nejprve navštívili bazén, pak proběhla večeře, melounové občerstvení, vyzkoušeli si tvořit obří bubliny a musela proběhnout mini diskotéka. Největším zážitkem však byla stezka odvahy, která spočívala v procházce po tmavé a strašidelné škole. Děti mohly potkat ducha školy, bílou paní a další postavy. Musím říci, že dětská fantazie byla kouzelná, pro některé to byl určitě zážitek na celý život.  

Mgr. Michnová Jitka, Bc. Maciejková Zdeňka

6.B na raftech

Žáci 6.B si užili první tropický den 20. 6. 2023 na raftech! Úsek plavby po řece Opavě z Háje ve Slezsku do Jilešovic nebyl náročný, ale pár vodáků bylo dost překvapeno, že se jen tak nepovezou po proudu a že plavba na raftech bude pěkná makačka.

Canis terapie - 4. A, 4. B

Žáci tříd 4.A a 4.B měli v pátek 23. 6. program Canis terapie s fenkou Darsi. 

e-Twinning (česko–polská spolupráce)

V úterý 20. 6. proběhlo ukončení celoročního projektu česko–polské spolupráce, na kterém pracovaly třídy 5.A a 5.C.
Před zoo jsme se přivítali s polskými přáteli. Procházkou jsme došli k pavilonu slonů, kde nás již čekala lektorka, která si pro nás připravila výukový program v angličtině o slonech.

Letošní keramika 3. a 4. tříd

Ruce v hlíně sice letos mělo jen 8 dětí, ale užiili jsme si to pohodově. Výrobky byly krásné a poslední keramika proběhla se zmrzkou v ruce! Co víc si přát? Teď už jen všem přejeme hezké prázdniny s hromadou inspirace na příští školní rok.

Sbírka Český den proti rakovině 2023

Od 10. 5. 2023 do pátku 19. 5. 2023 probíhala na naší škole sbírka Český den proti rakovině. Letos se konal jubilejní 27. ročník této sbírky. V tomto roce byla sbírka zaměřená především na nádory průdušek a plic. Český den proti rakovině je nejstarší sbírka v ČR, která se pravidelně koná již od roku 1996. 

Celkový počet článků: 779


Partneři naší školy


 

Další informace

Partneři naší základní školy Gen. Píky

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola Ostrava
Gen. Piky 13A
příspěvková organizace
Ostrava, 702 00

IČ:     709 339 28
DIČ : CZ 709 339 28
IZO:   102 508 119
Tel.:   596 612 102
Fax:   596 637 257
ID datové schránky: 6vqmqrp

sekretariat@zsgepiky.cz
www.zsgepiky.cz
 

Další informace