Výpis všech článků

Den strašidel 1. A, B, C

Strašidýlko, strašidýlko Emílek,
patří do všech postýlek,
strašidýlko, strašidýlko Emílek,
chce si s vámi, děti, hrát.

Světový den Ekoškol 2019

Vzhledem k dlouhodobému zapojení naší školy do mezinárodního programu Ekoškola jsme si i letos připomněli v rámci projektového dopoledne plného různorodých aktivit, jak zlepšovat prostředí, v něž trávíme spoustu času. Žáci mimo jiné provedli analýzu a sestavili plán, jenž nám v každodenním životě pomůže realizovat kroky vedoucí k ekologizaci provozu školy. 

Ovoce a zelenina 1. A

Chodíme už skoro dva měsíce do školy. Poznáváme nové kamarády, učíme se číst, psát, počítat, zpíváme, kreslíme i cvičíme. A to všechno dohromady jsme v minulém týdnu dělali v různých předmětech, ale vše se týkalo ovoce, zeleniny a zahrádky. 

Děti z MŠ Varenská u nás ve škole

Přestože jsme ve škole jen chviličku, už jsme velcí školáci a leccos už umíme. S chutí a nadšením jsme přivítali naše kamarády z MŠ Varenská v tělocvičně. To bylo vítání, vždyť ještě před dvěma měsíci jsme spolu chodili do mateřské školky...... 

Podzim - na zem jabka padají, ptáci křídla zdvihají

​Na zem jabka padají, ptáci křídla zdvihají.
Léto balí fidlátka, podzim klepe na vrátka.
Sotva jsme se rozloučili s létem, přivítali jsme podle kalendáře podzim.

2. Konference žákovských parlamentů základních škol Moravskoslezského kraje

​Dne 23. 10. 2019 se členové Žákovského parlamentu zúčastnili 2. konference žákovských parlamentů základních škol Moravskoslezského kraje v Krnově. 

Kroužek Žákovský parlament jako efektivní nástroj pro rozvoj kompetencí pro demokratickou kulturu

Vzdělávání v oblasti demokratické výchovy žáků má v dnešní době stále větší význam. V tomto školním roce probíhá na naší škole kroužek pod názvem Žákovský parlament jako efektivní nástroj pro rozvoj kompetencí pro demokratickou kulturu. Kroužek je určen pro zástupce ŽP z 5. - 6. tříd.
 

Air hockey

​Naše škola je dlouhodobě zapojena do celorepublikového programu Recyklohraní, jehož cílem je prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých drobných elektrozařízení. 

Ekotým na Envofilmu

V rámci stmelovacích aktivit vyrazil Ekotým naší školy navštívit Albrechtovu střední školu v Českém Těšíně, která je taktéž dlouhodobě zapojena do mezinárodní sítě Ekoškol.... 

Večerní divadelní představení „ ROMEO A JULIE, poselství lásky“

Rok se s rokem sešel a opět zařazujeme pro naše žáky večerní divadelní představení. V pátek 18. 10. 2019 se žáci naší školy vydali za kulturou.......

Celkový počet článků: 292


Partneři naší školy


Další informace

Partneři naší základní školy Gen. Píky

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola Ostrava
Gen. Piky 13A
příspěvková organizace
Ostrava, 702 00

IČ:     709 339 28
DIČ : CZ 709 339 28
IZO:   102 508 119
Tel.:   596 612 102
Fax:   596 637 257

sekretariat@zsgepiky.cz
www.zsgepiky.cz
 

Další informace