Pěvecký sbor

11. září 2023

I v současné době ve škole pokračují pěvecké aktivity. Pod vedením Mgr. Michaely Klapetkové a Mgr. Zdeňky Cvilinkové účinkují na kulturních akcích pořádaných školou. Zpívají i v některých domovech důchodců v Ostravě v rámci spolupráce mezi institucemi ve městě.

    V minulém školním roce se přihlásilo 25 děti, které s opravdovým nadšením začaly chodit každé úterý odpoledne na zkoušku sboru. Hned na první zkoušce bylo patrné, že těmto dětem společný zpěv opravdu chyběl. Paní učitelky se na děti zcela upřímně těšily a zkoušky si užívaly s nimi. Druháčci měli sice obavu, že nám to budou kazit, protože nestíhají číst, ale obavy byly rychle zahnány a my se pustili do práce. Tradiční návštěva domova důchodců, zpěv na náměstí T. G. M., na jarmarku, to jsme měli před sebou a děti se těšily, no, jako děti. Bohužel. Vše bylo jinak. Každý den nové a nové informace, které nám přidávaly vrásky: mimořádná opatření, zhoršování situace, nárůst nemocných…
 
     Natrénováno bylo, ale jedna akce za druhou díky covidu odpadala. Dětem klesala nálada i odhodlání. Poslední šance! Uděláme tolik, kolik udělat můžeme. Bude to koncert pro spolužáky z 1. - 3. ročníku. A ne ledajaký! Bude s Mikulášem. Jak to bude zaštítěné shora, tak to přece musí vyjít! A vyšlo. Děti, které nebyly v karanténě, zpívaly ze všech sil a vše třikrát, jelikož se třídy nesměly míchat.

     Vše dobře dopadlo a na fotografie se můžete podívat zde
 
     Další plánované akce jsou zpěv na den dětí, matek, a pokud to jen trošku půjde, moc rádi bychom zašli potěšit naše seniory do domova důchodců. Plánujeme také muzikál, na který jsme již začali trénovat. Držme si palce, ať nám to situace dovolí a děti se budou moci konečně pochlubit svým zpěvem i široké veřejnosti.
 
     Pokud máte dítě, které rádo zpívá, baví ho být součástí týmu a podílet se na něčem hezkém, nebojte se jej poslat, aby se alespoň přišlo podívat, jak to na našich zkouškách chodí. VŠICHNI jsou vítáni, protože každý umí zpívat. Zeptejte se našich současných i bývalých členů.
 
  

 

Mgr. Zdeňka Cvilinková


Pěvecký sbor 2018/19 - fotogalerie


Z historie Dětského pěveckého sboru Melodie:
Dětský pěvecký sbor Melodie působil na základní škole od roku 1982 do června roku 2013. Od roku 1992 pořádá každoročně vánoční a jarní koncerty pro širokou veřejnost nebo se účastní vystoupení dle požadavku jiného pořadatele. Představuje se divákům na půdě školy, v kulturních zařízeních, v kostelech, v domovech důchodců, na Hukvaldech, na náměstích aj. Každoročně vystupuje na přehlídce ostravských dětských sborů.
Ve škole pracují tři pěvecké sbory - dva přípravné sbory mladších dětí a hlavní sbor. Sbor několikrát natáčel v Českém rozhlase. Na svém kontě má vydaná 2 CD (v letech 2000 a 2008).
                  
 
Přehled starších článků | Autor: ZŠ GEpiky | Počet přečtení: 17876x


Partneři naší školy


 

Další informace

Partneři naší základní školy Gen. Píky

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola Ostrava
Gen. Piky 13A
příspěvková organizace
Ostrava, 702 00

IČ:     709 339 28
DIČ : CZ 709 339 28
IZO:   102 508 119
Tel.:   596 612 102
Fax:   596 637 257
ID datové schránky: 6vqmqrp

sekretariat@zsgepiky.cz
www.zsgepiky.cz
 

Další informace