Adventní koncert s překvapením

7. prosince 2021

Naši milí čtenáři,
prosinec se rozjel na plné obrátky a s ním vstoupil do dveří advent. V neděli jsme ve svých domovech rozžali již druhou svíčku a mnohde to zavonělo medovým kořením.
Také u nás ve škole jsou vidět obvyklé prosincové přípravy. Stromečky, obrázky, dveře i okna vyzdobená hvězdičkami a zvonečky. Jednou z tradičních radostí, které nám v tomto napínavém školním roce vyšly, byl trojitý adventní koncert pěveckého sboru naší školy pro 1., 2. a 3. ročník. Letos poprvé se konal i s překvapením. Malí zpěváčci se po dvou letech konečně nahlas a pro kamarády rozezpívali. Písně byly malým posluchačům nabídnuty s netradiční vánoční oblohou a díky fantazii dětí nejen srdce celého koncertu, koledy, dýchaly zimou, Betlémem, rodinnou pohodou a stromečkem s dárky. Píseň Pásli ovce valaši nám pomáhaly zpívat i děti z publika. Šlo jim to, jak jinak, skvěle. Vše bylo dozpíváno, vytleskáno a tu na dveře: buch, buch, buch! Do místnosti vstoupily nadpozemské bytosti. Děti zatajily dech a rozzářily se jim oči. Mikuláš! Vrchol koncertu a zážitek, na který jistě budou dlouho vzpomínat. Čerti poskakovali a těšili se, že by jim konečně uvízla v pařátech nějaká dušička? I ne! Anděl laskavým úsměvem uklidňoval. Moudře a spravedlivě promlouval světec k některým sklopeným hlavičkám. Hříšníkům pohrozil, hodné a šikovné odměnil a pochválil. U prvňáčků rozdal i certifikáty, že mohou začít psát perem. Pro radost Mikuláši s andělem, na zlost čertům děti zazpívaly a zarecitovaly básničky, které si předem připravily. A tak nám krásně a svátečně uplynulo jedno školní adventní dopoledne. Klidné, hřejivé a pohodové adventní dny, vnitřní pokoj, radost ze svých blízkých a ať se všichni sejdeme ve zdraví s rodinou a milovanými u vánočního stolu.

To Vám všem přejí paní učitelka Zdeňka Cvilinková a Renáta Sternberg.

Fotogalerii naleznete zde
Přehled starších článků | Autor: ZŠ GEpiky | Počet přečtení: 800x