Magazín ZŠ Generála Píky

Turistický kroužek - halda Ema

 V sobotu 15. 1. 2022 jsme se s žáky vydali na turistický výšlap. Sraz jsme měli u školy, odkud jsme následně pokračovali ke Slezskoostravskému hradu. U něj jsme se společně vyfotili a chvíli si odpočinuli. Našim dalším cílem byla halda Ema, kterou jsme zdolali a splnili tak cíl našeho výšlapu. 

Úspěch v literární soutěži

Žákyně třídy 9.C Jana Nyklová se v listopadu 2021 zúčastnila literární soutěže s názvem Generace prarodičů pod záštitou Komise pro rodinu a volný čas Rady města Ostravy a s finanční podporou statutárního města Ostravy. Ve své kategorii (K4 - 14-16 let) zvítězila. 

Tříkrálová sbírka

V první polovině ledna se každoročně v celé naší republice konají Tříkrálové sbírky, které navazují na starou lidovou tradici tříkrálových koledníků. Členové ŽP se převlékli do kostýmů Kašpara, Melichara a Baltazara a procházeli jednotlivé třídy. 

Modelujeme a tiskneme 3D

V hodinách informatiky na 2. stupni modelujeme a tiskneme předměty na 3D tiskárně.
Žák Adam Zahradník ze třídy 9. C vymodeloval 3D mravenčí příbytek. Adam přišel s nápadem zcela sám, protože žáka inspirovalo, co vše je možné v 3D programech vymodelovat a na 3D tiskárnách vytisknout.

Ostravské sportovní hry: Sport je kouzelná věc!

Proč byste měli sportovat i Vy? A co sport znamená pro ambasadory Ostravských sportovních her? Plavec Roman Procházka (KPS Ostrava) a badmintonistka Tereza Švábíková (B.O. CHANCE OSTRAVA) vás nejen namotivují, ale snad i přesvědčí o tom, že sport je kouzelná věc!

ilustrace

Porucha objednávkového systému obědů

Dobrý den, mezi svátky  došlo opět k velmi vážnému zásahu do našeho systému, nefunguje tudíž vůbec objednávkový systém.  Intenzivně pracujeme spolu s našimi IT na jeho odstranění tohoto problému, který bude s největší pravděpodobností opraven do konce tohoto týdne. 

ilustrace

Informace k testování žáků od 3.1.2022

INFORMACE PRO zákonné zástupce a žáky KE ZMĚNÁM V MIMOŘÁDNÝCH OPATŘENÍCH MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ S ÚČINNOSTÍ OD 3. 1. 2022. Vláda ČR schválila dne 22. prosince 2021 následující mimořádná opatření: - změnu mimořádného opatření k testování žáků ve školách s účinností ode dne 3. ledna 2022.

Výroba vánočních ozdob na stromeček

​Třída 6. B přidala ruku k dílu a v hodině VV vytvořila vánoční ozdoby na stromeček stojící před školou a vyslyšela tak výzvy paní uč. Popalové, abychom se všichni zapojili a náš venkovní stromeček krásně nazdobili.

Akce ,,Pečeme s Vámi“

Ve škole proběhla dne 13. a 16. 12. akce ,, Pečeme s Vámi“ pro zdravotníky, které jste se zapojili i vy.
K žákům se přidali i učitelé - p.uč. Burková, Sternberk, Janouchová a Ganišinová.

Přírodovědná soutěž pro 5. a 6. ročníky

Přírodovědná soutěž pro 5. a 6. ročníky ve Středisku volného času Korunka v Ostravě - Porubě.
Soutěže se zúčastnili žákyně 5. tř. Mamulová Kristýna, Matzkeová Monika a Doubková Leona a žáci 6.B třídy Nikolov Oliver a Hajda Sebastián a ze 6.C tř. Cánik Lukáš.

Celkový počet článků: 434


Partneři naší školy


Další informace

Partneři naší základní školy Gen. Píky

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola Ostrava
Gen. Piky 13A
příspěvková organizace
Ostrava, 702 00

IČ:     709 339 28
DIČ : CZ 709 339 28
IZO:   102 508 119
Tel.:   596 612 102
Fax:   596 637 257

sekretariat@zsgepiky.cz
www.zsgepiky.cz
 

Další informace