Magazín ZŠ Generála Píky

Soutěž - Den pro naši třídu

Soutěž třídních kolektivů na naší škole stále pokračuje! Ještě pár týdnů mohou děti bojovat o den volna strávený se svou třídou a finanční odměnu od vedení školy, kterou využijí pro realizaci tohoto dne. 

Sportovní úspěch naší žákyně

Mezi našimi žáky je i řada úspěšných sportovců, kteří svými výkony dělají čest naší škole a svou pílí mohou být i inspirací pro své vrstevníky. K takovým patří žákyně 7.B Marianna Blahutová. Její volejbalový tým TJ Ostrava získal stříbrnou medaili v krajském poháru 2024. 

Projektový den v 1. B

Ve středu 10. 4. proběhl v 1.B projektový den na téma Čáp bílý. Nejprve jsme si pustili čapí hnízdo z živého vysílání z obce Mladé Buky. Následně děti ve skupině pracovaly na zadaných úkolech. 

Návštěva hasičů u druháků

21. 3. a 8. 4. 2024 nás navštívili hasiči Ing. Petra Ficková a Ing. Petr Bureš, kteří si pro druháky připravili velmi poutavý program. Děti si připomněly všechna důležitá čísla policie, záchranné služby i tísňové linky, která se už naučily v hodinách prvouky. 

Zápis dětí do 1. tříd (2024)

Ve středu 3. dubna a ve čtvrtek 4. dubna se dveře naší školy otevřely našim budoucím prvňáčkům. Ve středu 3. dubna a ve čtvrtek 4. dubna se dveře naší školy otevřely našim budoucím prvňáčkům. Natěšení a zároveň nervózní rodiče a děti v doprovodu pohádkových bytostí dorazili do vyzdobených tříd, kde je přivítaly paní učitelky. 

3. ročník participativního rozpočtu – Pébéčko 2024

Vážení žáci,v edení školy se rozhodlo uspořádat celoškolní projekt participativního rozpočtování: Pébéčko.
Máte tak příležitost podat svůj vlastní návrh, jak zlepšit prostředí a atmosféru v naší škole. K dispozici je celková částka na Pébéčko ve výši 45.000 Kč, maximální částka na jeden návrh je 45.000 Kč.

Velká cena zoo

V březnu měli žáci druhého stupně možnost poměřit své znalosti týkající se organismů Madagaskaru v každoroční soutěži ostravské zoo. Za kategorii 7. tříd do klání vstoupilo družstvo ve složení R. Kratochvíl, M. Rýchlík, J. Mališ, K. Mamulová a M. Matzkeová.

Akční týden v 1. B

V týdnu před Velikonocemi měly děti z 1.B velmi nabitý program.
V pondělí jsme začali s barvením vajíček netradiční metodou. Tato práce všechny bavila a výsledek byl kouzelný.

Vyhodnocení velikonoční soutěže

Cílem této soutěže bylo vyrobit zápich-ozdobu na špejli do květináče s tématem Velikonoc.
Do této soutěže se zapojily třídy 2.B s paní uč. Popalovou, 4.A, 4.B, 5.B, 5.C.

Štrůdlobraní

Dne 26. 3. 2024 se po celé škole šířila vůně štrůdlů, které spolu s dětmi napekli rodiče nebo prarodiče. Všechny štrůdly vypadaly nádherně, jak můžete vidět na našich fotografiích. Některé výrobky představovaly opravdu mistrovská díla! 

Celkový počet článků: 839


Partneři naší školy


 

Další informace

Partneři naší základní školy Gen. Píky

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola Ostrava
Gen. Piky 13A
příspěvková organizace
Ostrava, 702 00

IČ:     709 339 28
DIČ : CZ 709 339 28
IZO:   102 508 119
Tel.:   596 612 102
Fax:   596 637 257
ID datové schránky: 6vqmqrp

sekretariat@zsgepiky.cz
www.zsgepiky.cz
 

Další informace