Magazín ZŠ Generála Píky

Degustace v jídelně

Další termín degustace v jídelně je 17.2.2023 v 11.00. 
Zájemci nechť kontaktují zaměstnance firmy Aramark na tel. 739 002 116, p. Čechová, p. Skibová nebo na tel. 602 352 877 p. Gáliková. Mohou se také domluvit osobně v kanceláři jídelny Aramark.

Ve svém živlu - 2. A

Každý čtvrtek mají děti možnost plavat, ale také si zařádit v našem školním bazénu. A to je máte vidět! Hry, soutěže, chvilku nad vodou, chvilku pod ní, smích a radost. Plavecké desky, plováky, barevné vodní nudle i plavecké pontony se najednou promění v auta, vláčky, ale také ve vodní příšerky. Kreativita nezná mezí. Děti si hry ve vodě náramně užívají.

Pololetní vysvědčení v prvních třídách

První polovina školního roku je za námi. Umíme číst, psát, počítat. Ve všech prvních třídách jsou šikovní žáci, nouze o jedničky na prvním vysvědčení nebyla. O dobrou náladu se postarala také kouzelnice Radana, která nás pozvala do Gamy. Kouzlili jsme, tančili, soutěžili, poslechli jsme si i pohádku O dvou miminkách. Prostě 31.leden byl super den bez učení, plný zábavy, úžasné podívané a legrace.

Exkurze 8.B do IT firmy TIETO

18.1. 2023 v rámci přípravy na výběr povolání  vyrazila 8.B na exkurzi do IT firmy TIETO. Přímo od odborníků z praxe se žáci mohli dozvědět, jak konkrétně vypadá práce na různých IT pozicích, jaké má toto povolání výhody či nevýhody a jaké předpoklady je nutné mít pro takovou profesi

Zeměpisná olympiáda 2023

​Stejně jako v minulých letech i letos v lednu proběhlo na naší škole základní kolo zeměpisné olympiády. Zájem žáků předčil naše očekávání, a tak 28 žáků 6.-9. ročníků ve třech různých kategoriích poměřilo formou testů své znalosti a dovednosti z obecného fyzického zeměpisu i geografie světadílů a oceánů. 

Sobotní plavání s rodiči - 2. C

V sobotu 14. 1. se některé děti z 2.C sešly před vstupem do tělocvičny. Využili jsme školního bazénu ke společnému plavání s rodiči. Děti rodičům předvedly, co se už naučily v hodinách tělesné výchovy. Skákání, soutěžení, různé plavecké styly – to vše bylo k vidění. Všichni si to náramně užili.

Adopce v zoo 2023

V každoroční sbírce na podporu zvířat v ostravské zoo bylo letos vybráno 13 080 Kč, které jsme věnovali na chov papoušků lori horských mnohobarvých. Výška finančního obnosu pracovníky zoo překvapila. Velmi děkují, váží si toho a těší se, až osobně navštívíte zoo, stejně jako to udělali i členové Ekotýmu při předání daru.

Sobotní plavání 2. B

V sobotu 14. ledna se žáci a jejich rodiče vypravili do školy  na školní bazén. Plavání bylo dobrovolné, děti a někteří rodiče se na něj těšili už celý týden. Ve vodě se celé dvě hodiny řádilo, soutěžilo, skákalo a předvádělo mnoho plaveckých stylů. Je fajn se sejít a využít školní bazén ke společné zábavě rodičů a dětí. 

Louskáček

V pondělí 19. 12. 2022 v romanticky zasněženém městě jsme se vypravili s 5., 6. a 7. ročníkem na baletní představení Louskáček, který nastudovali studenti Janáčkovy konzervatoře v Ostravě.
V předvánočním období jsou žáci nakloněni kultuře, a tak jsme využili příležitost každoroční teoretickou kapitolu o tanci vidět i ve skutečnosti.

Videokonference s žáky z Polska

Ve středu 11. 1. 2023 se zúčastnili žáci 5. C již 2. videokonference s žáky z Polska. Zhlédli prezentaci o Vánocích v Polsku a poslechli si komentář, který si k ní připravili polští kamarádi. Během povídání pokládali polští žáci otázky našim žákům a tito na ně reagovali.

Celkový počet článků: 623


Partneři naší školy


 

Další informace

Partneři naší základní školy Gen. Píky

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola Ostrava
Gen. Piky 13A
příspěvková organizace
Ostrava, 702 00

IČ:     709 339 28
DIČ : CZ 709 339 28
IZO:   102 508 119
Tel.:   596 612 102
Fax:   596 637 257
ID datové schránky: 6vqmqrp

sekretariat@zsgepiky.cz
www.zsgepiky.cz
 

Další informace