Magazín ZŠ Generála Píky

Zápis dětí do 1. tříd (2024)

Ve středu 3. dubna a ve čtvrtek 4. dubna se dveře naší školy otevřely našim budoucím prvňáčkům. Ve středu 3. dubna a ve čtvrtek 4. dubna se dveře naší školy otevřely našim budoucím prvňáčkům. Natěšení a zároveň nervózní rodiče a děti v doprovodu pohádkových bytostí dorazili do vyzdobených tříd, kde je přivítaly paní učitelky.

3. ročník participativního rozpočtu – Pébéčko 2024

Vážení žáci,v edení školy se rozhodlo uspořádat celoškolní projekt participativního rozpočtování: Pébéčko.
Máte tak příležitost podat svůj vlastní návrh, jak zlepšit prostředí a atmosféru v naší škole. K dispozici je celková částka na Pébéčko ve výši 45.000 Kč, maximální částka na jeden návrh je 45.000 Kč.

Velká cena zoo

V březnu měli žáci druhého stupně možnost poměřit své znalosti týkající se organismů Madagaskaru v každoroční soutěži ostravské zoo. Za kategorii 7. tříd do klání vstoupilo družstvo ve složení R. Kratochvíl, M. Rýchlík, J. Mališ, K. Mamulová a M. Matzkeová.

Akční týden v 1. B

V týdnu před Velikonocemi měly děti z 1.B velmi nabitý program.
V pondělí jsme začali s barvením vajíček netradiční metodou. Tato práce všechny bavila a výsledek byl kouzelný.

Vyhodnocení velikonoční soutěže

Cílem této soutěže bylo vyrobit zápich-ozdobu na špejli do květináče s tématem Velikonoc.
Do této soutěže se zapojily třídy 2.B s paní uč. Popalovou, 4.A, 4.B, 5.B, 5.C.

Štrůdlobraní

Dne 26. 3. 2024 se po celé škole šířila vůně štrůdlů, které spolu s dětmi napekli rodiče nebo prarodiče. Všechny štrůdly vypadaly nádherně, jak můžete vidět na našich fotografiích. Některé výrobky představovaly opravdu mistrovská díla!

Hast Group

Pokračujeme s exkurzemi! V rámci kariérního poradenství jsme díky spolupráci s Moravskoslezským paktem zaměstnanosti navštívili českou rodinnou výrobně-obchodní společnost Hast Group. Zpracovává a vyrábí výrobky z masivu, dýhy, lamina, HPL.

Fajna dílna

Krátce před Velikonocemi navštívili žáci 8.A řemeslný inkubátor – Fajna dílna. Toto místo nabízí školám a široké veřejnosti vyzkoušet si a naučit se tradiční řemesla. Již několikátým rokem je zde realizován projekt Program na podporu vzdělávání a talentmanagementu, který financuje Magistrát města Ostravy.

Den otevřených dveří 2024

V úterý 26. března se otevřely "brány školy" v rámci Dne otevřených dveří. Přišlo velké množství předškoláků a jejich rodičů či prarodičů, kteří byli zvědaví jak naše škola vypadá, co nabízí, na co se orientuje apod. Ti, kteří to třeba nestihli, se mohou podívat na fotky.

Sousedství !!!

Pro rok 2024 spustil městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz dotační program s názvem Sousedství!!!, kdy můžete získat až 10 000,- Kč na realizaci akce/aktivit pro Vaše sousedy na sídlišti Šalamouna nebo Fifejdy.

Celkový počet článků: 835