Magazín ZŠ Generála Píky

Bobování prvňáků

5. prosince třídy 1.B a 1.C vyrazily bobovat na první letošní nadílku sněhu. Děti si užily zimních radovánek, protáhly si svá těla a nikomu nevadil mráz. Koukněte, jak se nám den vydařil.

Vánoční dílničky 7.A

V odpoledním čase se stejně jako jiné třídy sešli i žáci 7.A, aby si s pomocí rodičů zpříjemnili adventní čas a připravili se výrobou dekorací na Vánoční jarmark, který už klepe na dveře.

Vánoční dílničky 4. B a 4. C

Nastal čas předvánoční, čas televizních pohádek, pečení cukroví, rodinného tepla a také shonu.
Proto jsme se ve třídách 4.B a 4.C rozhodli se na chvíli pozastavit a společně si tento čas užít při tvoření vánočních dekorací.

Adventní Olomouc

Ve středu 29. 11. se žáci 7.C a 8.A zúčastnili vánoční návštěvy Olomouce. Nejdříve je čekal workshop ve svíčkárně Soyca. Během tohoto kreativního workshopu měli možnost si vytvořit své jedinečné, vlastnoručně vyrobené, vánoční výrobky.

Ekokonference

Dne 28. 11. se žákyně 8.A Eliška Kolenčiaková a Barbora Bubíková zúčastnily 14. ročníku soutěžní Ekokonference pořádané Gymnáziem Olgy Havlové v Ostravě-Porubě. Soutěž byla zaměřena na badatelsky orientovanou výuku.

Studen a job

Nevíš, jakou střední školu vybrat? Pro jaké obory máš předpoklady? Jaké budeš mít po škole uplatnění? A kolik to všechno bude stát? Na tyto otázky získali odpovědi žáci 8. a 9. ročníku, kteří se zúčastnili veletrhu škol Studen a job na Černé louce.

Vánoční tvoření 5.C

Odpoledne 28. listopadu proběhly ve třídě 5.C vánoční dílničky s rodiči. Vyráběli jsme věnce, stromečky, ozdobné šišky a svícny. Povedlo se nám společně vytvořit spoustu krásných výrobků. Těšíme se na školní Jarmark a na to, až budeme své výrobky všem nabízet.

Ekosoutěž

V úterý dne 28. 11. 2023 se žákyně 5.B účastnily finálového vyhlášení ekologické soutěže EKOFAKT, kterou pořádalo Gymnázium Ostrava Zábřeh. V I. kategorii ve formě krátkého videa obsadila 3. místo Alexandra Krakovková a Lucka Vu, 2. místo získala Helena Krupová a ve stejné kategorii vyhrála Kateřina Prokopová. Moc gratulujeme!

Rozsviťme naši školu!

Udělejme si společnou vánoční výzdobu vestibulu, chodeb i tříd ve škole.
Jak na to? Každý, kdo by se chtěl zapojit si musí koupit papírový pytlík/ jsou různé barvy/, vystřihnout do něho vánoční vzory např. stromeček,
kometu, hvězdičku, cukroví, sněhuláka nebo třeba dárek, dovnitř dejte zavařeninovou sklenici a malou čajovou svíčku nebo
svíčku na baterie.

Exkurze v Centru diagnostiky lidského pohybu

​Co skrývá nová budova Centra diagnostiky lidského pohybu v City Campusu na Černé louce? Tato otázka jistě kolovala žákům 6. ročníku, kteří 22. listopadu navštívili vědecké pracoviště zaměřující se na rozšiřování vědomostí v oblasti sportu, také se snaží přenášet výsledky výzkumu do praktických aplikací.

Celkový počet článků: 826