Výpis všech článků

Mezinárodní den dětí v 2.A, B a C

1. červen - Mezinárodní den dětí. Den plný pohádek, her a úsměvů. I naši druháci si ho opravdu užili. Nezapomněli ani na učení, však vysvědčení už pomalu klepe na dveře.

Výšlap na Smrk

Dne 28. května jsme společně zdolali jeden z dalších beskydských vrcholů - Smrk. Zvolili jsme cestu z Ostravice po červené, zpět pak po žluté kolem přehrady Šance. 
Vyšlo nám krásné počasí a bylo příjemně teplo. Poslední výšlap, který nás v tomto školním roce čeká, bude na královnu Moravskoslezských Beskyd - Lysou horu

Výlet za výhru v přírodovědné soutěži

Dne 27.5. se 4 žáci naší školy účastnili výletu za výhru v přírodovědné soutěži pořádané Střediskem mladých přírodovědců Korunka v Ostravě-Porubě.
Celá akce byla zaměřena na poznávání krás v okolí Teplic nad Bečvou.

Exkurze 7. C - jistebnické rybníky

Minuký  den se třída 7.C účastnila přírodovědné exkurze v oblasti jistebnických rybníků.
Šlo o poznávací akci lokality Jistebník a Polanecké Nivy, kde se nachází množství rybníků i chráněná přírodní rezervace - Polanecká niva.

Pomozte nám získat cykloboxy pro naši školu

Jezdit do školy na kole či koloběžce? Proč ne,  s našimi novými cykloboxy. Na jejich realizaci nám může přispět Nadace ČEZ částkou 80000 Kč, pokud se budeme hýbat a nasbíráme dostatečný počet bodů. Jak na to? Podívejte se na stránky https://pomahejpohybem.cz, nainstalujte si aplikaci, zapínejte si ji při pohybu a nasbírejte body.

NOVÝ instagramový účet školy

Kvůli technickým problémům jsme museli změnit instagramový účet naší školy, nyní nás najdete pod jménem zsgenpiky. 

Exkurze do Osvětimi

Dne 25. května proběhl pro žáky 8. – 9. ročníků zájezd do Osvětimi, známého koncentračního a vyhlazovacího tábora z období II. světové války. Během cesty se žáci dozvěděli stručné dějiny Polska a Gliwic. Naše cesta vedla přes známý vysílač v Gliwicích, kde začala II. světová válka v září roku 1939.

Finanční svoboda

Naši deváťáci se 25.5. 2022 zúčastnili projektu cíleného na finanční gramotnost, což je v dnešní době zvláště důležitá dovednost, kterou by si všichni měli osvojit. Pod vedením zkušených lektorů z organizace FINANČNÍ SVOBODA hraním speciální deskové hry  “prožili” 30 let života jedné fiktivní rodiny a vyzkoušeli si řešení různých životních událostí a jejich dopadů na finanční situaci rodiny.

Pébéčko – výsledky hlasování

23. 5. 2022 bylo ukončeno hlasování participativního rozpočtu na naší škole. Žáci od 4. do 9. ročníků, vyučující i správní zaměstnanci měli svobodnou volbu hlasování. Nyní již známe dva vítězné projekty, které se těsnými hlasy umístily na 1. a 2. místě. 

Kroužek Malá gymnastika

Každé úterý se scházíme už téměř celý rok s dívkami z 2. ročníku v tělocvičně. Pilně posilujeme a protahujeme své tělo. Umíme kotoul vpřed, vzad, přemet stranou, stojku a různé poskoky. Také skáčeme skrčku a roznožku přes kozu. Příští rok se budeme zdokonalovat. Koukněte, jak nám to jde.
 

Celkový počet článků: 546


Partneři naší školy


 

Další informace

Partneři naší základní školy Gen. Píky

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola Ostrava
Gen. Piky 13A
příspěvková organizace
Ostrava, 702 00

IČ:     709 339 28
DIČ : CZ 709 339 28
IZO:   102 508 119
Tel.:   596 612 102
Fax:   596 637 257
ID datové schránky: 6vqmqrp

sekretariat@zsgepiky.cz
www.zsgepiky.cz
 

Další informace