Výpis všech článků

Knihovna 1.B

​Ve čtvrtek 5. 10. se děti z 1.B vypravily na návštěvu do knihovny. Některé děti byly v knihovně už se školkou, některé poprvé. Paní knihovnice děti seznámila s řádem knihovny, jak se v knihovně chovat a jak je možné si knihy půjčovat. Na uvítanou dostaly všechny děti krásnou knihu a slíbili jsme, že se do knihovny brzy vrátíme.

OZO - 4. C


Dne 3. 10. navštívila třída 4.C centrum OZO Ostrava. Zde se žáci zúčastnili výukového programu s názvem Honzovy rady (jak na odpady). 
Během programu byly děti seznámeny s tím, jaké odpady se třídí a na jaká místa patří.

Malujeme malovánky….

Počasí nám přálo, svítilo sluníčko, i proto jsme se s dětmi z 1.A vydali s křídami před školu, abychom nakreslili co nejhezčí obrázky. Někdo maloval stromy, květiny, jiný sluníčko, vlak, zvířátka, ale také třeba celý záchranný systém. Překvapilo mě, že děti znají čísla na policii, zdravotnické záchranáře, hasiče, a dokonce i na městskou policii.

Drakiáda 2023

Úterní odpoledne 26. 9. 2023 si užily nejen děti, ale i dospělí, kteří se vrátili do svých dětských let. Všichni se snažili svého neposedného draka dostat do vzduchu. Ačkoli drakiádu doprovázel pouze lehký vánek, děti to neodradilo. Na hřišti bylo taky několik sportovních stanovišť. Nechyběla jízda na koloběžkách. Počasí vyšlo na jedničku. 

Dobročinná akce v naší škole pro záchranu slonů žijících ve volné přírodě!

Určitě všichni máme rádi zvířata. Některých druhů na světě rapidně ubývá a tak se vědci a ochranáři přírody  bojí, že za pár let některé druhy úplně vyhynou.
My jim můžeme pomoci!
V ZOO Ostrava mají projekt, který pomáhá záchraně slonů ve volné přírodě.
 

Přírodovědná soutěž v ZOO Ostrava

Dne 15. 9. se žáci 4. a 5. tříd zúčastnili pod vedením p. uč. Ganišinové  přírodovědné soutěže v Zoo Ostrava pod názvem: Proč by se Karkulka neměla šelem bát.
Soutěž byla zaměřená na volně žijící šelmy v ČR, jejich ohrožení, ochranu a zajímavosti o nich

ilustrace

Oznámení o vyhlášení ředitelského volna

DŮLEŽITÁ INFORMACE PRO ZÁKONNÉ ZÁSTUPCE ŽÁKŮ!!! 
Na základě § 24 odst. 2, zákona č.561/2004 Sb., školský zákon, vyhlašuji dne 29.9.2023 ředitelské volno. Škola ani školní družina nebudou v provozu. 
 

Máme školního psychologa

​Po téměř dvouletém úsilí se nám podařilo navázat spolupráci se školním psychologem Mgr. Radkem Fabiánem. Pan psycholog bude pracovat na naší škole od 1.9.2023 na plný úvazek. Bude k dispozici jak žákům, tak pedagogům a rodičům. Na níže uvedeném odkazu naleznete informaci o jeho náplni práce a konzultačních hodinách.
 

Hlasování v participativním rozpočtu na rok 2023

V současné době až do 30.9.2023 probíhá hlasování v participativním rozpočtu na rok 2023, kde občané mohou hlasovat pro navrhované lokality, které by si zasloužily svůj rozvoj. Vítězná lokalita, která dostane nejvíce hlasů, bude následně předána Ostravské univerzitě, která zde provede zhodnocení aktuálního stavu a připraví studii možností využití.

ilustrace

Změna objednávkového systému

Vážení rodiče, strávnicí, klienti, Na základě již dříve avizovaných informací o změně IT systému a migrace dat společnosti ARAMARK bude
v době letních měsíců probíhat Rekonstrukce a převedení objednávkového řešení na systém Obelix ze stávajícího řešení Cominfo.

Celkový počet článků: 779


Partneři naší školy


 

Další informace

Partneři naší základní školy Gen. Píky

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola Ostrava
Gen. Piky 13A
příspěvková organizace
Ostrava, 702 00

IČ:     709 339 28
DIČ : CZ 709 339 28
IZO:   102 508 119
Tel.:   596 612 102
Fax:   596 637 257
ID datové schránky: 6vqmqrp

sekretariat@zsgepiky.cz
www.zsgepiky.cz
 

Další informace