Výpis všech článků

Pomáháme Charitě sv. Alexandra…

Ve škole se nejen pilně učíme, ale také děláme mnoho činností navíc. Například pomáháme těm, kteří to potřebují. Prostřednictvím pana Holby, který je skoro celý život nevidomý  a neslyšící, jsme navázali kontakt s Charitou sv.Alexandra, která projevila zájem o plastová víčka. Žáci naší školy neváhali ani chvilku a sbírají a sbírají. 

Zvýšení preventivních protiepidemických opatření na škole

Vážení rodiče, 
 
Na základě doporučení Krajské hygienické stanice MSK ze dne 27. 02. 2020 jsme, z důvodu zvyšujícího se rizika zavlečení infekce koronavirem na území MS kraje, zavedli ve škole zvýšená preventivní protiepidemická opatření tj. důkladná a častější desinfekce společných prostor prostředky s virucidními účinky. 
 


 

Taneční koncert na JKO, 28.2.2020

Žáci naší školy jsou na druhém stupni pravidelnými návštěvníky kulturních akcí v našem městě hlavně díky podpoře radních městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.
Tentokrát jsme mířili do zcela neznámých vod historie tance a baletu. 

Ekotým v ZOO

Jako každým rokem školní Ekotým předával v únoru výtěžek z dobrovolné finanční sbírky na adopci živočichů v ostravské zoo. Letošní částka 8.260 Kč „udělá radost“ opět papouškům lori mnohobarvým. Jelikož byl všední den, tak jsme měli prohlídku téměř sami pro sebe. Prošli jsme celou zologickou od plameňáků až po slony, viděli pandy, lvy, tygry, veverky, klokany, papoušky, lamy a další zvířátka. 

2.B se seznámila s Ozobotem…

24.2. se žáci 2.B vydali do světa techniky, kde se seznámili s nejmenším robotem svého druhu. Ozobot je malý, přesto dokáže vykonávat celou řadu příkazů. Kluci a holky dostali pár fixů, papír a kreslili Ozobotovi nejrůznější dráhy. Hravou formou získali nové vědomosti a zajímavosti vědy a techniky i ve Světě civilizace. 

Třídíme s kamarády

Dne dvacátého šestého ledna do třídy 2.C zavítaly na dvě hodiny talentované dívky z naší školy Michaela Foltová se Zuzanou Adámkovou s originálním environmentálním programem. Dívky přišly na pozvání z důvodu pomoci malým spolužákům z nižších ročníků s tříděním odpadů přímo ve třídě. Dívky velmi poutavě, soutěživě, názorně a s přátelským přístupem našim dětem vysvětlovaly a motivovaly k recyklaci. 

Vítejte ve Škole nanečisto…

Již tradičně zveme budoucí prvňáčky v odpoledních hodinách do naší Školy nanečisto. Budoucí školáci si ve třídě s paní učitelkami formou her zkouší, jaké to ve velké škole bude. Nenásilnou formou se připravují na vyučování, poznávají prostředí školy. 

Návštěva JKO a Antonín Dvořák - Rusalka

Žáci naší školy byli přizváni ke zhlédnutí studentského pojetí opery Rusalka. Průřez a úprava velmi závažného a historicky známého díla s krásnými starými texty se tak stala přístupnější pro děti,  které se s operním zpěvem na jevišti setkaly vůbec poprvé. 
V úterý 4.2.2020, po svačině a velké přestávce, jsme s odvahou vyrazili s naší 5., 6., 7. i 8. třídou za kulturním vzděláváním. 

Mateřinky v naší líhni talentů

V minulých týdnech naši školu navštívily děti z MŠ Lechowiczova a MŠ Varenská.  Kromě prohlídky školy a návštěvy v prvních a druhých třídách se podívaly mezi žáky, jež docházejí do kroužků podpořených městem v rámci Programu na podporu vzdělávání a talentmanagementu na území statutárního města Ostravy. 

Třiďme odpad, má to smysl !

V pátek 7.2. jsme se už těšili na jarní prázdniny. Učení nás nebavilo, nesoustředili jsme se a tak jsme s radostí přivítali v naší třídě 2.B návštěvu. Členky ekotýmu naší školy Michaelu Foltovou z 8.C a Zuzanu Adámkovou z 9.A., které napomáhají společně s ostatními žáky plnit cíle Ekoškoly, zapojují se do mezinárodního programu. Zpříjemňují prostředí školy ....

Celkový počet článků: 320


Partneři naší školy


Další informace

Partneři naší základní školy Gen. Píky

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola Ostrava
Gen. Piky 13A
příspěvková organizace
Ostrava, 702 00

IČ:     709 339 28
DIČ : CZ 709 339 28
IZO:   102 508 119
Tel.:   596 612 102
Fax:   596 637 257

sekretariat@zsgepiky.cz
www.zsgepiky.cz
 

Další informace