Výpis všech článků

Finále soutěže „Hledej pramen vody“

Minuký den proběhlo na Slezskoostravském hradě finále soutěže ,,Hledej pramen vody“, které ukončilo několikaměsíční klání 4. a 5. tříd s tématem voda.
Šlo již o jubilejní 20. ročník této soutěže. Za naši školu soutěžila třída 5. C pod vedením paní učitelky Ganišinové.

​Kroužek Keramika

V letošním školním roce se scházeli čtvrťáci v keramickém kroužku jednou týdně na jednu a půl hodiny. Pracovali spolu s paní vychovatelkou Dagmar Bulákovou. 
Činnost přerušil jen ozdravný pobyt. Děti tvořily podle šablon, ale také modelovaly figury, misky, hrnky, či výrobky dle vlastní fantazie. 

ilustrace

INFORMACE PRO RODIČE

Dne 7.6. byly vráceny veškeré přeplatky za školní družinu pro školní rok 2021/2022 na bankovní účty, ze kterých byly platby za družinu hrazeny, a pod stejným VS, který rodiče používali při svých platbách.

Spaní ve škole

Ze dne 3.6. na 4.6. děti z oddělení kopretinek uskutečnily přespání ve škole. Byl to zážitek pro všechny. Už jen to večer řádit v bazénu a potom běhat po škole, nemuset se učit je něco...Děti byly tak natěšené, že večer ne a ne usnout. A ráno samozřejmě, co nejdříve vstanout aby nám něco neuteklo. 

Sbor v Gamě ke Dni dětí

U příležitosti dne dětí náš školní sbor nastudoval kouzelný muzikál pro děti autorů Zdeňka Svěráka  a Jiřího Uhlíře O dvanácti měsíčkách. Již v úterý jej  zpěváci zahráli rodičům našich sboristů a v pátek představení předvedli svým spolužákům z prvních až pátých tříd. 

Do Olomouce za kulturou i přírodou

Podnikla exkurzi do olomoucké zoo, prohlédla si barokní Baziliku Nanebevzetí Panny Marie na Svatém kopečku, z něhož je nádherný výhled na úrodnou Hanou i centrum města s hlavními dominantami.

7. A a 7. B v ZOO Ostrava

V rámci tematického plánu Přírodopisu pro sedmý ročník navštívily sedmé ročníky (7. A., 7. B.) dne 2. 6. 2022 ostravskou Zoologickou zahradu. Žáci se dozvěděli mnohé zajímavosti i poučné informace o cizokrajných ekosystémech i jejích obyvatelích. Součástí byly prohlídky pavilonů exotických zvířat a živočichů a k vidění bylo i mnoho neobvyklých rostlin.

Dominik zdraví celou školu ZŠ Generála Píky!

Naši žáci i učitelé jsou již několikátým rokem dobrými anděly. Od minulého roku podporujeme Dominika Moravce, kterému jsme také vyjádřili podporu aukcí žákovských obrázků. Přejeme Dominikovi a celé rodině krásné prázdniny.

Akce „Rezavka“ - 6.C

V noci z 31. 5. na 1. 6. hodně pršelo, proto jsme se probudili do deštivého rána a pomysleli jsme si, že akce ,,Rezavka“, na kterou jsme se všichni tolik těšili, nebude.
Pak se ale počasí umoudřilo a v 8 hod začalo vykukovat sluníčko.

Ocenění a poděkování žákům v rámci participativního rozpočtu

Dne 30. 5. 2022 se sešli představitelé dvou vítězných týmů. Oceněni byli také zástupci zbývajících čtyř úspěšných návrhů, které v hlasování skončily pod dvěma vítěznými. Pan ředitel a paní učitelka Ljuba Konečná poděkovali za výbornou práci spojenou s jednotlivými návrhy, ohodnotili jejich kampaň a celkový pozitivní přístup k participativnímu rozpočtu.

Celkový počet článků: 546


Partneři naší školy


 

Další informace

Partneři naší základní školy Gen. Píky

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola Ostrava
Gen. Piky 13A
příspěvková organizace
Ostrava, 702 00

IČ:     709 339 28
DIČ : CZ 709 339 28
IZO:   102 508 119
Tel.:   596 612 102
Fax:   596 637 257
ID datové schránky: 6vqmqrp

sekretariat@zsgepiky.cz
www.zsgepiky.cz
 

Další informace