Výpis všech článků

Podzimní soutěž ve fotografování 2023

Pro milovníky přírody a fotografy vyhlašuje ŽP soutěž.

StarDance - Podpořme našeho učitele tance

Podpořme našeho kamaráda, učitele tance na naší škole, který soutěží v televizní šou Star Dance, když hvězdy tančí.
O koho jde? Malá hádanka. Znají ho ti, kteří s ním každý čtvrtek na naší škole tančí, ale vlastně i ti, které vždy na začátku roku přijde oslovit a vyzvat ke společně strávenému času při tanci, ale taky na konci roku, kdy nabízí taneční letní tábor.
 

ilustrace

Výpadek - Bakaláři

Pozor, momentálně je výpadek v mobilní i webové aplikaci Bakalářů. V případě potřeby komunikujte s učiteli přes e-mail. Děkujeme 
 
 
 

SUIT UP DEN - DEN ELEGANCE

Žákovský parlament je několikátý rok zapojen do projektu Hrdá škola. V rámci tohoto projektu jsme dne 17. 10. 2023 vyhlásili Suit up den, kdy všichni, kdo měli zájem, přišli hezky a formálně oblečeni do školy.

Exkurze TON

V úterý 17. října se žáci 7..A, 7.C a 8.A zúčastnili zážitkové exkurze do firmy TON v Bystřici pod Hostýnem. Zažili příběh místa, kde se od roku 1861 vyrábí nábytek pomocí ručního ohýbání dřeva. Podívali se na technologii, která se zastavila v čase, obklopenou nejmodernějšími stroji a nespočtem párů rukou, které v ní zanechávají kus svých mnohaletých zkušeností a osobitý otisk.

Lyžařský výcvikový kurz pro žáky 3. – 5.ročníku

Tak jako každý rok pořádá naše škola lyžařský výcvikový kurz pro žáky 3. – 5. ročníku od 15. - 19. 1. 2024
na Horní Bečvě – Chata Sachova studánka – skisachovka. Další informace naleznete na přihlášce.
Elektronickou přihlášku si můžete stáhnout.

Poprvé v knihovně - 1. A

I my, chlapci a děvčata z 1.A, jsme se šli poprvé podívat  do městské knihovny. Paní knihovnice nám povídala mnoho zajímavého. Jaké knihy tady můžeme najít, pro koho jsou knihy určeny, ale i jak poznáme, že to jsou knihy právě pro nás. Prohlíželi jsme si knihy, které nás zaujaly ilustracemi, tématem, ale třeba i tím, že jsou pohyblivé.  

Přírodovědný klokan 2023

Dne 11. listopadu proběhlo školní kolo Přírodovědného klokana, v němž žáci 8. a 9. ročníků zjišťovali své znalosti z oblastí matematiky, fyziky, zeměpisu, přírodopisu či chemie. Akce se zúčastnilo 10 žáků. 


 

Papučový den

Na naší škole proběhl dne 11. 10. 2023 „PAPUČOVÝ DEN“.
Naši žáci tímto pomohli šířit povědomí o mobilní hospicové péči a ukázali, že podporují její smysl. Mobilní hospice pomáhají důstojně žít našim nejbližším až do konce. Papučovým dnem jsme tak podpořili symboliku bezpečí a pohodlí domova. Žákovský parlament děkuje všem, kteří se přidali.

OZO - 4. B

Dne 4. 10. 2023 se žáci 4.B zúčastnili vzdělávacího programu Honzovy rady (jak na odpady) v Centru odpadové výchovy OZO Ostrava. Součástí programu byly soutěže, kvíz a rady, jak se správně třídí odpad. Z odpadového materiálu si děti vyrobily zajímavé výrobky a s sebou si odnesly drobné dárky.

Celkový počet článků: 779


Partneři naší školy


 

Další informace

Partneři naší základní školy Gen. Píky

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola Ostrava
Gen. Piky 13A
příspěvková organizace
Ostrava, 702 00

IČ:     709 339 28
DIČ : CZ 709 339 28
IZO:   102 508 119
Tel.:   596 612 102
Fax:   596 637 257
ID datové schránky: 6vqmqrp

sekretariat@zsgepiky.cz
www.zsgepiky.cz
 

Další informace