Výpis všech článků

Den pro třídu

Minulý týden dospěla do konce soutěž tříd Den pro naši třídu. Během celého pololetí mohly přihlášené třídy sbírat body v různých disciplínách a soutěžit o den volna navíc, který mohou strávit se svou třídou. Některé třídy byly velice kreativní. Např. 9.B si připravila výzvu v páce pro celé své patro.

Den dětí 2024

V pátek 31. 5. děti prvních, druhých i třetích tříd oslavily společně na školním hřišti Den dětí. Počasí nám přálo a děti s velkým nasazením plnily zadané úkoly na jednotlivých stanovištích. Stanoviště byla se sportovní i vědomostní tématikou. Všem pedagogickým pracovníkům a hlavně vychovatelkám školní družiny moc děkuji za pomoc s organizací.

Ostravské Třeboňsko - 4. A

Dne 30.5. jsme se třídou 4. A podnikli výlet s přírodovědnými aktivitami pod názvem Ostravské Třeboňsko.
Sraz jsme měli u školy a vyrazili jsme autobusem č. 37 k Vodárně v Nové Vsi. Tam nás čekala paní průvodkyně ze Střediska ml. přírodovědců v Ostravě -  Porubě. Hned na začátku jsme si zahráli poznávací hru na stromy a rostliny v okolí.

Výlet tříd 4. A a 4. B

V pondělí 27. 5. 2024 třídy 4. A a 4. B navštívily v rámci výletu dětské zábavní centrum Skalka family park ve Vřesině. Začalo to procházkou kontaktním zooparkem, během níž si mohly děti pohladit zvířátka i mezi ně volně vstoupit.

ilustrace

Rekonstrukce školy – výměna zateplení

Vážení rodiče,
V rámci zlepšování vzhledu a funkčnosti naší školy proběhne od 17.6. do 31.8.2024 rekonstrukce školy – výměna zateplení školy. Stavební práce se nedotknou běžného provozu školy.

Planeta Země 3000

Dne 28. května se třídy 5.B, 5.C a 7.A účastnily projektu Planeta Země 3000. Tento kulturní projekt s přírodovědně-historicko-zeměpisným přesahem probíhá ojedinělou formou nejmodernějších multimediálních projekcí poutavých fotografií, dynamických videosekvencí, pestrých animací, map a didaktických nákresů.

Hlasování v participativním rozpočtu Náš obvod

​Zapojte se do participativního rozpočtu formou hlasování, které probíhá na webu nasobvod.cz v záložce hlasování. Hlasování je spuštěno až do 01.07.2024. Dvěma kladnými hlasy můžete podpořit lokalitu, která si podle vás zaslouží revitalizaci.

Knihovna - 5. C

Učivo se vztahovalo nejen k hodinám vlastivědy (historie), ale taky k pochopení té doby a doložených materiálů pro hodiny ČJ a čtení.
Žáci zhlédli prezentaci, ale taky staré dokumenty té doby (např. časopisy, peníze, vysvědčení atd.).

Soutěž Naše Ostrava

Jde o korespondenční dvoukolovou soutěž naplánovanou na poslední dva měsíce výuky. Nejúspěšnější řešitelé obdrží v posledním týdnu před prázdninami věcné ceny. Bližší informace lze nalézt v propozicích níže.

ilustrace

Ředitelské volno

Oznámení o vyhlášení ředitelského volna 21. 6. 2024.

Celkový počet článků: 911

IČ:     709 339 28