Výpis všech článků

Projekt: Z Generála Píky až na Everest

Jednou měsíčně (víkend, sobota, nebo neděle), vyrazíme na celodenní výlet dobýt jeden z vrcholů pohoří Beskyd. Každý z účastněných žáků dostane na začátku startovací kartu a jeho úkolem je překonat „Everest.“ (8848 m.n.m.)....

Po prázdninách zas nastal školy čas…

Je září a s ním přichází nový školní rok  2020/2021 s vůní dezinfekce, poznamenaný epidemií koronaviru. Letošní zahájení školního roku bylo již tradičně spojeno s pasováním prvňáčků a stejně jako v minulých letech i letos všem rodičům a prarodičům ukáply slzičky štěstí. 

Nástup do školní družiny

Školní družina začíná 2.9.2020. Při nástupu je nutné odevzdat Zápisový lístek!!!

Nový školní zpravodaj

Právě vyšlo nové číslo Školního zpravodaje.

Jazyky jsou pro nás důležité

Název projektu, pro který jsme získali podporu statutárního města Ostrava ve výši 168 000 Kč z Programu na podporu cizojazyčné výuky na území statutárního města Ostravy pro školní rok 2019/2020, je zároveň motem, jímž se naše škola již několik let řídí.

Rozloučení s vycházejícími žáky

Školní rok jako vždy rychle utekl a nastal čas bilancování. Ten letošní byl díky koronavirové pandemii velice zvláštní a jedinečný, proto na něj budeme všichni asi hodně dlouho vzpomínat....... 

ilustrace

Online procvičování

Odkazy nabízí možnost online procvičování, případně zde najdete vzdělávací videa. Nejedná se o povinnost dané odkazy projít a cvičení vyřešit, spíše alespoň touto formou nabízíme možnost samostatného a dobrovolného procvičování.
 

Mr. Mike – nejen učitel angličtiny

Od září na naší škole vyučuje rodilý mluvčí z Velké Británie, Michael Casey. Mr. Mike, jak ho žáci nazývají,  je pro naši školu přínosem nejen v hodinách angličtiny. S mladšími žáky se setkává v kroužku Rubikova kostka, ve kterém si děti skládáním hlavolamu trénují nejen logiku, ale i angličtinu. 

Třídím, třídíš, třídíme…

V pondělí 9.3. se třídy 2.A a 2.B vydaly autobusem do OZA, aby se opět pozdravily s už dávno známými skřítky Směsákem, Plasťákem či Skleňákem. Pěkné odměny získali kluci i holky za dobře splněné úkoly. Opět jsme si připomněli a uvědomili, jak je důležité třídit odpad a udržovat pořádek všude kolem sebe. Pro nás je to samozřejmostí. Jsme přece žáci ekoškoly.

Pasování na čtenáře 2020

V týdnu od 2. - 6. 3. děti z 1. A, B, C navštívily místní knihovnu. Uviděly pyšnou a zlou princeznu, kterou zaklel trpaslík tak, že nemohla mluvit. Princezna musela přečíst hodně knížek, aby se jí opět hlas navrátil. I děti dostaly úkol – poskládat jedno slovo. Všechny děti byly šikovné a byly pasovány na čtenáře. Teď už stačí pravidelně chodit do knihovny a přečíst, co nejvíce knížek.

Celkový počet článků: 320


Partneři naší školy


Další informace

Partneři naší základní školy Gen. Píky

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola Ostrava
Gen. Piky 13A
příspěvková organizace
Ostrava, 702 00

IČ:     709 339 28
DIČ : CZ 709 339 28
IZO:   102 508 119
Tel.:   596 612 102
Fax:   596 637 257

sekretariat@zsgepiky.cz
www.zsgepiky.cz
 

Další informace