Výpis všech článků

Exkurze v zoo

Ve středu 29. 5. 2024 vyrazili žáci 3. A a 3. C na exkurzi do ostravské zoo. U vstupní brány nás již čekala pracovnice zoo, která nás nasměrovala k amfiteátru. Zde byl pro žáky připraven hodinový zážitkový program „Les všemi smysly“.

Den MOaP 2024

Sobota 1. 6. nebyla jen dnem, kdy slaví svůj svátek děti, ale také Dnem Moravské Ostravy a Přívozu. Kromě známých umělců zde vystupovali i zástupci škol a školek z našeho obvodu. Naši školu   skvěle reprezentovaly Lea a Sára, které tančí v taneční škole MG Dance Ostrava.

Noc s knihou

Na naší základní škole jsme 31. května uspořádali jedinečnou akci s názvem Noc s knihou, které se zúčastnily třídy 4.C, 5.A a 5.B. Tento večer byl plný zábavy, čtení a kreativních aktivit, na které budou naši žáci dlouho vzpomínat. Každý žák si přinesl svou oblíbenou knihu, kterou s radostí představil svým spolužákům.

Návštěva Vysoké pece

Ve středu 29. května navštívili žáci devátého ročníku Dolní oblast Vítkovic.
Exkurze proběhla v rámci výuky chemie. Žáci prošli vysokopecní okruh s výkladem o historii a výrobě železa na Ostravsku.

Den pro třídu

Minulý týden dospěla do konce soutěž tříd Den pro naši třídu. Během celého pololetí mohly přihlášené třídy sbírat body v různých disciplínách a soutěžit o den volna navíc, který mohou strávit se svou třídou. Některé třídy byly velice kreativní. Např. 9.B si připravila výzvu v páce pro celé své patro.

Den dětí 2024

V pátek 31. 5. děti prvních, druhých i třetích tříd oslavily společně na školním hřišti Den dětí. Počasí nám přálo a děti s velkým nasazením plnily zadané úkoly na jednotlivých stanovištích. Stanoviště byla se sportovní i vědomostní tématikou. Všem pedagogickým pracovníkům a hlavně vychovatelkám školní družiny moc děkuji za pomoc s organizací.

Ostravské Třeboňsko - 4. A

Dne 30.5. jsme se třídou 4. A podnikli výlet s přírodovědnými aktivitami pod názvem Ostravské Třeboňsko.
Sraz jsme měli u školy a vyrazili jsme autobusem č. 37 k Vodárně v Nové Vsi. Tam nás čekala paní průvodkyně ze Střediska ml. přírodovědců v Ostravě -  Porubě. Hned na začátku jsme si zahráli poznávací hru na stromy a rostliny v okolí.

Výlet tříd 4. A a 4. B

V pondělí 27. 5. 2024 třídy 4. A a 4. B navštívily v rámci výletu dětské zábavní centrum Skalka family park ve Vřesině. Začalo to procházkou kontaktním zooparkem, během níž si mohly děti pohladit zvířátka i mezi ně volně vstoupit.

ilustrace

Rekonstrukce školy – výměna zateplení

Vážení rodiče,
V rámci zlepšování vzhledu a funkčnosti naší školy proběhne od 17.6. do 31.8.2024 rekonstrukce školy – výměna zateplení školy. Stavební práce se nedotknou běžného provozu školy.

Planeta Země 3000

Dne 28. května se třídy 5.B, 5.C a 7.A účastnily projektu Planeta Země 3000. Tento kulturní projekt s přírodovědně-historicko-zeměpisným přesahem probíhá ojedinělou formou nejmodernějších multimediálních projekcí poutavých fotografií, dynamických videosekvencí, pestrých animací, map a didaktických nákresů.

Celkový počet článků: 944

Přepnout na klasické zobrazení