Výpis všech článků

Keramika s rodiči

V pondělí 6. 5. se konala dílnička pro rodiče a žáky 3.B, kteří navštěvují keramický kroužek. Děti kroužek navštěvují již druhým rokem, a tak už spoustu věcí o tvorbě výrobků z keramiky znají.

Den MOaP

Rádi bychom vás jménem pana starosty a vedení našeho obvodu pozvali na akci Den MOaP, která se uskuteční 1. června 2024 od 10 hod. na Masarykově náměstí. Součástí akce bude bohatý kulturní program s hudebními vystoupeními spolu s doprovodným programem, kterého jste někteří také součástí, rozmanité workshopy, gastro a relax zóna.

Úspěšně do života

V pondělí 29. 4. se žáci třídy 9.B zúčastnili konference Úspěšně do života pořádané Parlamentem dětí a mládeže ve spolupráci s SVČ Korunka. Konference byla rozdělena do několika workshopů, z kterých si žáci mohli vybrat.

Příroda s otazníky 2024

​Ve dnech 29. a 30. 4. se žáci naší školy zúčastnili přírodovědné soutěže „Příroda s otazníky“ na téma Lužní les, kterou pořádalo SVČ Korunka.

Za kategorii 5. a 6. tříd se zúčastnili Robin Černík, Lukáš Aprias, Eric Bandura. Dále soutěžila také dvě děvčata Alexandra Krakovková a Petra Tomčíková. Obě děvčata měly stejný počet bodů, a tím pádem se obě umístily na 5.

Ozdravný pobyt 2024

Úspěšný ozdravný pobyt v Karlově pod Pradědem V období od 14. do 27. dubna 2024 se děti zúčastnily ozdravného pobytu ve scénické lokalitě Karlov pod Pradědem, přesněji v hotelu Kamzík v Malé Morávce. Program trvající dva týdny nabídl širokou paletu aktivit propojujících vzdělávání s fyzickou aktivitou a poznáváním přírodních krás regionu Jeseníky.

Slet čarodějnic na školním hřišti

Konec dubna patří každoročně čarodějnicím. Nejinak tomu bylo i letos. V úterý 30. dubna se na školní hřiště slétly čarodějnice na čarodějnický slet. Létalo se na čarodějnických košťatech, plnily se kouzelnické úkoly. Nechyběl ani průvod všech čarodějnic.

Exkurze v krevním centru

V jarním období se žáci osmých ročníků v přírodopise seznamují s oběhovou soustavou člověka. Proto také navštívili Krevní centrum FNO, kde se dověděli nejen informace rozšiřující jejich znalosti o složení a významu krve, ale také proč je důležité a jak probíhá dárcovství krve.

ilustrace

Fáze hlasování – Pébéčko 2024

Od 29. 4. – 3. 5. 2024 bude na naší škole probíhat v rámci participativního rozpočtu hlasování.
Kolik bude při hlasování k dispozici hlasů?  Každý žák od 5. do 9. ročníků má 1 hlas. Hlasování bude probíhat v rámci výuky informatiky.

Den Země ve 2. B

V pondělí 22. 4. jsme si v prvouce připomněli Den Země. Paní učitelka s paní asistentkou připravily 13 úkolů s ukrytou tajenkou. Zopakovali jsme si, co všechno můžeme udělat, aby se nám společně dobře žilo na naší planetě. Např. jak je důležité třídit odpad, starat se, aby příroda nebyla plná odpadků, ale naopak plná stromů a květin, čistého vzduchu. Zopakovali jsme si, co je to recyklace, co znamená správné třídění odpadků, barvy popelnic a mnoho dalšího

Dopravní soutěž mladého cyklisty (2024)

Dne 19. 4. 2024 se vybraní žáci naší školy zúčastnili obvodního kola Dopravní soutěže mladého cyklisty v 1. věkové kategorii od 10 do 12 let. Byli to žáci ze třídy 4.A a 5.A. Akce se konala na dopravním hřišti ZŠ A. Kučery v Ostravě - Hrabůvce.

Celkový počet článků: 911

IČ:     709 339 28