Výpis všech článků

Exkurze do Archeoparku Chotěbuz

V pátek 6. 5. 2022 proběhl zájezd do ARCHEOPARKU V CHOTĚBUZI. Rozšířený vzdělávací program byl zaměřen na témata probíraná  v 6. a 7. ročníku, kde žáci probírají první osídlení našeho území Kelty, dobu starých Slovanů a jejich návaznost k prvnímu doloženému státnímu celku na našem území.

Za tajemstvím řeky Odry

Dne 6.5. 2022 si vyrazila třída 6.B na exkurzi ,,Za tajemstvím řeky Odry“.
Všichni si oblékli sportovní oblečení i obuv a šli jsme po toku řeky Odry. Exkurze začala v Nové Vsi-vodárna, kde jsme dojeli autobusem č.37.
Tady si nás vyzvedli naši průvodci ze Střediska ml. přírodovědců. 

Informace o sportovně pobytovém a poznávacím kurzu v Chorvatsku

Termín: 23.6. – 29.6. 2022, Místo: Villa Atalanta, Crikvenica - Chorvatsko, Cena:  6.000,-Kč.
V ceně je zahrnuto ubytování, plná penze včetně pitného režimu, doprava tam a zpět, pojištění léčebných výloh při cestě do zahraničí.

Návštěva knihovny 2.C

Milí čtenáři, pohodlné se posaďte a poslouchejte:
Za devatero horami a devatero řekami, ve  městě Ostravě byla jedna Městská knihovna. Do ní přišly děti z 2.C. Splnily více než 3 těžké úkoly. Hrály si se Sněhurkou, Krtečkem a mnoha dalšími známými postavičkami. 

Vaření se 7.C a 7. B

Na začátku měsíce května jsme opět se sedmáky vařili. Třída 7.B připravovala pokrmy z listového těsta. Děvčata připravila dva štrúdly a chlapci se vrhli do přípravy šneků se sýrem a salámem. V závěru jsme společně ještě připravili sýrové tyčinky.
Se třídou 7.C jsme vytvořili skupinky a každá se zhostila jiného úkolu. 

Přírodovědná soutěž pro 5. a 6. roč.

Dne 3. 5. se vybraní žáci z 5.C, 6.B a 6.C zúčastnili přírodovědné soutěže, která byla zaměřená na faunu a flóru v okolí vody, ve Středisku mladých přírodovědců Korunka v Ostravě-Porubě.
Soutěž měla 3 kola. V prvním kole se psal test s 50 otázkami. Ve druhém kolo byla poznávačka, kdy žáci museli poznat a pojmenovat zvířata a rostliny u vody nebo v okolí vody. 

Dny Fajne rodiny

Svou aktivitou pomůžete podpořit myšlenku Světového dne rodiny  - připomenout, jak důležitou roli má rodina v našich životech, a vrátili toto téma do pozornosti veřejnosti
Více informací o tomto projektu rodinné politiky města naleznete na www.dnyfajnerodiny.cz

Pébéčko - projekt participativního rozpočtování

​Vážení žáci, od 5. 4. 2022 se rozběhl celoškolní projekt participativního rozpočtování - Pébéčko.
Jednotlivé třídy od 5. – 9. ročníků měly příležitost podat svůj vlastní návrh, jak zlepšit prostředí a atmosféru v naší škole. Od 25. 4. – 29. 4. 2022 proběhlo schvalování návrhů.

Květen – lásky čas

Druhá neděle v květnu je každoročně nejkrásnější svátek všech maminek. Maminky v současném světě toho mají na starost mnohem víc než dřív. Zvládají být učitelkami, kuchařkami, opatrovnicemi, uklízečkami… Chceme jim za všechno poděkovat, ukázat jim, že je máme rádi. 

Den Země 2022

V závěru dubna si žáci naší školy připomněli celosvětově oslavovaný Den Země.  Nejmladší jej prožili různorodými aktivitami ve škole, starší se účastnili programu pořádaného městským obvodem Moravská Ostrava a Přívoz v Komenského sadech a v Minikino kavárně.

Celkový počet článků: 546


Partneři naší školy


 

Další informace

Partneři naší základní školy Gen. Píky

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola Ostrava
Gen. Piky 13A
příspěvková organizace
Ostrava, 702 00

IČ:     709 339 28
DIČ : CZ 709 339 28
IZO:   102 508 119
Tel.:   596 612 102
Fax:   596 637 257
ID datové schránky: 6vqmqrp

sekretariat@zsgepiky.cz
www.zsgepiky.cz
 

Další informace