Výpis všech článků

Ocenění a poděkování žákům v rámci participativního rozpočtu

Na konci května bylo ukončeno hlasování pro druhý ročník Participativního rozpočtu. Po vyhlášení výsledků, zvítězilo melodické zvonění, se sešli představitelé vítězného týmu, zástupce třídy 5.B + 6.B.

ilustrace

Upozornění - školní hřiště

Ve čtvrtek 22.6. bude školní hřiště mimo provoz z důvodu konání školní akce - Radovánky.

Chemie na Slezskoostravském hradě 2023

V úterý 20. 6. 2023 třída 8.B navštívila akci zaměřenou na popularizování přírodních věd na Slezskoostravském hradě. Žáci se seznámili s některými chemickými pokusy např. faraonovi hadi, výroba kyslíku, výroba oxidu uhličitého atd.

Cykloturistický pobyt - 8. a 9. ročník

Cykloturistického pobytu se zúčastnili žáci 8. a 9. ročníků, letos se tato atraktivní akce uskutečnila na Žermanické přehradě. Se žáky jsme především jezdili na kole a poznávali krásy okolí Žermanické a Těrlické přehrady. 

Výlet Brno - 9.A

Ve čtvrtek 15. 6. 2023 jsme se v rámci třídního výletu 9.A vydali vlakem do Brna. Cesta nám krásně utekla a po deváté hodině jsme vystoupili na hlavním nádraží. Odsud jsme se vydali pěšky ke kostelu sv. Jakuba, kde jsme měli domluvenou komentovanou prohlídku kostnice.

Beseda se spisovatelem a novinářem Vratislavem Maňákem

14. 6. 2023 měli žáci 8. a 9. tříd příležitost se setkat a debatovat se spisovatelem, novinářem a VŠ pedagogem Vratislavem Maňákem, nositelem ceny Jiřího Ortena. 

Exkurze v OZO Ostrava - 1. D

Exkurze v OZO Ostrava
9. 6. jsme se s dětmi 1.D Zúčastnily výukového programu „Popelnice v barvách duhy“ v odpadovém centru OZO Ostrava. Děti si ve skupinkách při plnění úkolů ověřily, jak umí rozpoznat materiály a třídit odpad. 

Čteme spolu - 1. D

Na konci května jsme v 1.D přivítali žáky z 9.tříd. Naši prvňáčci se moc těšili, až jim ukáží, jak velký pokrok udělali od konce prvního pololetí. Tentokrát si knihy nepřinesli deváťáci, ale svou oblíbenou knížku si přinesli nejmladší žáčci školy a přečetli svou oblíbenou část. Společně si o příběhu se staršími spolužáky povyprávěli a vytvořili krásné obrázky. 

Filmový dokument CESTA

Na konci května 2023 měl v Praze premiéru dokument NPI (Národního pedagogický institut) s názvem CESTA, který zachycuje různé formy práce a zkušenosti s ukrajinskými žáky na několika školách napříč Českou republikou. V dokumentu, který se natáčel v září 2022, se objevují i žáci, učitelé a ukrajinské asistentky ZŠ Gen. Píky.

Workshop Vodík – palivo budoucnosti

​Dne 13. 6. 2023 jsme se s výběrem žáků z 8.A a 8.B zúčastnili workshopu Vodík – palivo budoucnosti, který pořádala Vítkovická střední průmyslová škola. Dozvěděli jsme se zajímavé informace o využití vodíku jako paliva. Při pokusu se zinkem a kyselinou chlorovodíkovou jsme viděli, jak vyrobit a jímat vodík do zkumavky. 

Celkový počet článků: 779


Partneři naší školy


 

Další informace

Partneři naší základní školy Gen. Píky

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola Ostrava
Gen. Piky 13A
příspěvková organizace
Ostrava, 702 00

IČ:     709 339 28
DIČ : CZ 709 339 28
IZO:   102 508 119
Tel.:   596 612 102
Fax:   596 637 257
ID datové schránky: 6vqmqrp

sekretariat@zsgepiky.cz
www.zsgepiky.cz
 

Další informace