Výpis všech článků

Hast Group

Pokračujeme s exkurzemi! V rámci kariérního poradenství jsme díky spolupráci s Moravskoslezským paktem zaměstnanosti navštívili českou rodinnou výrobně-obchodní společnost Hast Group. Zpracovává a vyrábí výrobky z masivu, dýhy, lamina, HPL.

Fajna dílna

Krátce před Velikonocemi navštívili žáci 8.A řemeslný inkubátor – Fajna dílna. Toto místo nabízí školám a široké veřejnosti vyzkoušet si a naučit se tradiční řemesla. Již několikátým rokem je zde realizován projekt Program na podporu vzdělávání a talentmanagementu, který financuje Magistrát města Ostravy.

Den otevřených dveří 2024

V úterý 26. března se otevřely "brány školy" v rámci Dne otevřených dveří. Přišlo velké množství předškoláků a jejich rodičů či prarodičů, kteří byli zvědaví jak naše škola vypadá, co nabízí, na co se orientuje apod. Ti, kteří to třeba nestihli, se mohou podívat na fotky.

Sousedství !!!

Pro rok 2024 spustil městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz dotační program s názvem Sousedství!!!, kdy můžete získat až 10 000,- Kč na realizaci akce/aktivit pro Vaše sousedy na sídlišti Šalamouna nebo Fifejdy.

Velikonoční soutěž

Blíží se Velikonoce a tak vyhlašujeme velikonoční soutěž s názvem: ,,Zápich do každého květináče“. Cílem této soutěže je vyrobit zápich (ozdobu na špejli) do květináče s tématem Velikonoc. Zápich může být vyroben z různých materiálů (např. papíru, látky, dřeva, moduritu, keramiky, polystyrénu, perníku, vajíček atd.) a může být i 3D.

Sázím, sázíš, sázíme…

20. 3. 2024 nastala jarní rovnodennost. Ráno se ještě objevují mrazíky, ale přes den se otepluje, zelená se tráva, kvetou první jarní květiny a květy se objevují i na stromech. O tom všem se 2.B učí v prvouce. Středeční prvouku strávila celá třída v učebně pěstitelství.

Historie na vlastní oči - Osvětim

Dne 18. března proběhl pro žáky 8.–9. ročníku zájezd do Osvětimi, známého koncentračního a vyhlazovacího tábora z období II. světové války. Průvodce žáky podrobně seznámil s dějinným vývojem jak tábora, tak všedního života v něm. Žáci se ocitli za branou, odkud se během války vracel jen málokdo.

Zakončení školení

22. 3 jsme zakončili rok a půl vzdělávání v oblasti aktivních metod ve vzdělávání, formativního hodnocení apod. Na této dlouhé cestě nás provázely dvě skvělé lektorky, Saša Dobrovolná a Lenka Hartmannová. Holky moc děkujeme.

Návštěva OZO - 2. D

Dne 8. 3. navštívila třída 2.D centrum OZO Ostrava. Žáci se zúčastnili výukového programu s názvem Ozíci. Se zpívajícími skřítky Ozíky se děti učily, kam správně vyhazovat odpadky. Na závěr si zasoutěžily, vyzkoušely si, jak umí třídit odpad a co do něho nepatří. Nakonec byli všichni odměněni drobnými dárky od společnosti OZO.

DEN PRO NAŠI TŘÍDU 2024

Soutěž tříd 2. stupně DEN PRO NAŠI TŘÍDU, ve které třídy mezi sebou soutěží v různých disciplínách o den volna navíc a finanční odměnu na jeho realizaci, má za sebou další etapu. Některé třídy trochu polevily v úklidu, jiné naopak pochopily, že i na úklidu či přestávce bez mobilů se dá získat pár cenných bodíků do soutěže.

Celkový počet článků: 840