Výpis všech článků

Hurá, prázdniny jsou za dveřmi…

Prázdniny jsou za dveřmi, pomalu končí školní rok. Kluci a holky z 2. tříd se chystají na tábor, k babičce nebo k moři s rodiči. Jiní s obavami čekají na vysvědčení. Musí ještě vydržet pár dnů v napětí. A tak si všichni ve středu 19. 6. to čekání zpříjemnili s kouzelnicí Radanou.

Česko – polská spolupráce - 5. B a 5. C

V pondělí 17. 6. k nám přijeli žáci z partnerské školy z Polska. Společně s žáky 5. B a 5. C strávili dopoledne na školním hřišti, kde byl pro ně připraven sportovní program kombinovaný s aktivitami v anglickém jazyce. Žáci plnili na stanovištích ve smíšených skupinách úkoly, za každý splněný úkoly získali písmeno. 

Zoo - 4. A

Dne 14. 6. si třída 4. A s paní učitelkou Ganišinovou udělala výlet do zoo, kde jsme měla objednaný výukový program Zvířata u nás a ve světě.
Od školy jsme vyrazili trolejbusem do zoo. Po krátké svačině jsme měli dost sil na procházku a pozorování zvířat i rostlin.

Mezinárodní ocenění - titul Ekoškola

Dne 13. 6. 2024 proběhl v Praze na Staroměstské radnici v Brožíkově sále slavnostní ceremoniál předávání titulu mezinárodního programu Ekoškola, který se nám letos podařilo opět obhájit.

Připomenutí Radovánek

Vážení rodiče,
již ve čtvrtek 20. června se spolu s vámi sejdeme u příležitosti druhého ročníku Radovánek. Akci od 15 hodin odstartují vystoupení žáků školy. Následovat budou soutěžní stanoviště nejen pro děti. Speciálním hostem akce bude česká atletka Nikola Ogrodníková.

6. A, 7. A - Kozmické ptačí louky

Dne 7. 6. vyrazily třídy 6.A a 7.A na školní výlet na vodu a na exkurzi na Kozmické ptačí louky.
Z Ostravy jsme vyjeli vlakem do Háje ve Slezsku, odkud jsme se vydali procházkou k nástupišti na řeku Opavu, kde na nás již čekali instruktoři s nafouknutými rafty.

Česko-polská spolupráce - návštěva školy z Polska

V úterý 11. 6. k nám přijeli žáci z partnerské školy z Polska. Společně s žáky 6.A a 6.C strávili dopoledne na školním hřišti, kde byl pro ně připraven sportovní program kombinovaný s aktivitami v anglickém jazyce. Žáci plnili na stanovištích ve smíšených skupinách úkoly, za každý splněný úkol získali písmeno. 

Středisko ml. přírodovědců

Dne 14. 6. si třída 4. A s paní učitelkou Ganišinovou udělala výlet do zoo, kde jsme měla objednaný výukový program Zvířata u nás a ve světě.
Od školy jsme vyrazili trolejbusem do zoo. Po krátké svačině jsme měli dost sil na procházku a pozorování zvířat i rostlin.

Den pro naši třídu - výsledky

V tomto pololetí proběhla na naší škole soutěž 6.-9. ročníků Den pro naši třídu. Celkem 9 tříd se zapojilo a sbíralo body v různých disciplínách, např. v organizování výzev pro ostatní třídy, pečlivém úklidu třídy, výzdobě školy nebo přípravě akce pro mladší spolužáky. 

4.C a 5.A - výlet

Natěšení vodáci se před osmou hodinou ranní sešli u školy, odkud jsme společně vyrazili autobusem a vlakem do Háje ve Slezsku.
Z vlakové stanice to byl jen kousek k řece Opavě a místu nalodění, kde už na nás čekali vodáci ze spolku Campanula.

Celkový počet článků: 911


Partneři naší školy


 

Další informace

Partneři naší základní školy Gen. Píky

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola Ostrava
Gen. Piky 13A
příspěvková organizace
Ostrava, 702 00

IČ:     709 339 28
DIČ : CZ 709 339 28
IZO:   102 508 119
Tel.:   596 612 102
Fax:   596 637 257
ID datové schránky: 6vqmqrp

sekretariat@zsgepiky.cz
www.zsgepiky.cz
 

Další informace