Výpis všech článků

Lyžařský výcvikový kurz pro žáky 3. – 5.ročníku

Tak jako každý rok pořádá naše škola lyžařský výcvikový kurz pro žáky 3. – 5. ročníku od 15. - 19. 1. 2024
na Horní Bečvě – Chata Sachova studánka – skisachovka. Další informace naleznete na přihlášce.
Elektronickou přihlášku si můžete stáhnout.

Poprvé v knihovně - 1. A

I my, chlapci a děvčata z 1.A, jsme se šli poprvé podívat  do městské knihovny. Paní knihovnice nám povídala mnoho zajímavého. Jaké knihy tady můžeme najít, pro koho jsou knihy určeny, ale i jak poznáme, že to jsou knihy právě pro nás. Prohlíželi jsme si knihy, které nás zaujaly ilustracemi, tématem, ale třeba i tím, že jsou pohyblivé.

Přírodovědný klokan 2023

Dne 11. listopadu proběhlo školní kolo Přírodovědného klokana, v němž žáci 8. a 9. ročníků zjišťovali své znalosti z oblastí matematiky, fyziky, zeměpisu, přírodopisu či chemie. Akce se zúčastnilo 10 žáků.

Papučový den

Na naší škole proběhl dne 11. 10. 2023 „PAPUČOVÝ DEN“.
Naši žáci tímto pomohli šířit povědomí o mobilní hospicové péči a ukázali, že podporují její smysl. Mobilní hospice pomáhají důstojně žít našim nejbližším až do konce. Papučovým dnem jsme tak podpořili symboliku bezpečí a pohodlí domova. Žákovský parlament děkuje všem, kteří se přidali.

OZO - 4. B

Dne 4. 10. 2023 se žáci 4.B zúčastnili vzdělávacího programu Honzovy rady (jak na odpady) v Centru odpadové výchovy OZO Ostrava. Součástí programu byly soutěže, kvíz a rady, jak se správně třídí odpad. Z odpadového materiálu si děti vyrobily zajímavé výrobky a s sebou si odnesly drobné dárky.

Knihovna 1.B

​Ve čtvrtek 5. 10. se děti z 1.B vypravily na návštěvu do knihovny. Některé děti byly v knihovně už se školkou, některé poprvé. Paní knihovnice děti seznámila s řádem knihovny, jak se v knihovně chovat a jak je možné si knihy půjčovat. Na uvítanou dostaly všechny děti krásnou knihu a slíbili jsme, že se do knihovny brzy vrátíme.

OZO - 4. C

Dne 3. 10. navštívila třída 4.C centrum OZO Ostrava. Zde se žáci zúčastnili výukového programu s názvem Honzovy rady (jak na odpady).
Během programu byly děti seznámeny s tím, jaké odpady se třídí a na jaká místa patří.

Malujeme malovánky….

Počasí nám přálo, svítilo sluníčko, i proto jsme se s dětmi z 1.A vydali s křídami před školu, abychom nakreslili co nejhezčí obrázky. Někdo maloval stromy, květiny, jiný sluníčko, vlak, zvířátka, ale také třeba celý záchranný systém. Překvapilo mě, že děti znají čísla na policii, zdravotnické záchranáře, hasiče, a dokonce i na městskou policii.

Drakiáda 2023

Úterní odpoledne 26. 9. 2023 si užily nejen děti, ale i dospělí, kteří se vrátili do svých dětských let. Všichni se snažili svého neposedného draka dostat do vzduchu. Ačkoli drakiádu doprovázel pouze lehký vánek, děti to neodradilo. Na hřišti bylo taky několik sportovních stanovišť. Nechyběla jízda na koloběžkách. Počasí vyšlo na jedničku.

Dobročinná akce v naší škole pro záchranu slonů žijících ve volné přírodě!

Určitě všichni máme rádi zvířata. Některých druhů na světě rapidně ubývá a tak se vědci a ochranáři přírody  bojí, že za pár let některé druhy úplně vyhynou.
My jim můžeme pomoci!
V ZOO Ostrava mají projekt, který pomáhá záchraně slonů ve volné přírodě.

Celkový počet článků: 844