Výpis všech článků

6.B na raftech

Žáci 6.B si užili první tropický den 20. 6. 2023 na raftech! Úsek plavby po řece Opavě z Háje ve Slezsku do Jilešovic nebyl náročný, ale pár vodáků bylo dost překvapeno, že se jen tak nepovezou po proudu a že plavba na raftech bude pěkná makačka.

Canis terapie - 4. A, 4. B

Žáci tříd 4.A a 4.B měli v pátek 23. 6. program Canis terapie s fenkou Darsi.

e-Twinning (česko–polská spolupráce)

V úterý 20. 6. proběhlo ukončení celoročního projektu česko–polské spolupráce, na kterém pracovaly třídy 5.A a 5.C.
Před zoo jsme se přivítali s polskými přáteli. Procházkou jsme došli k pavilonu slonů, kde nás již čekala lektorka, která si pro nás připravila výukový program v angličtině o slonech.

Letošní keramika 3. a 4. tříd

Ruce v hlíně sice letos mělo jen 8 dětí, ale užiili jsme si to pohodově. Výrobky byly krásné a poslední keramika proběhla se zmrzkou v ruce! Co víc si přát? Teď už jen všem přejeme hezké prázdniny s hromadou inspirace na příští školní rok.

Sbírka Český den proti rakovině 2023

Od 10. 5. 2023 do pátku 19. 5. 2023 probíhala na naší škole sbírka Český den proti rakovině. Letos se konal jubilejní 27. ročník této sbírky. V tomto roce byla sbírka zaměřená především na nádory průdušek a plic. Český den proti rakovině je nejstarší sbírka v ČR, která se pravidelně koná již od roku 1996.

Ocenění a poděkování žákům v rámci participativního rozpočtu

Na konci května bylo ukončeno hlasování pro druhý ročník Participativního rozpočtu. Po vyhlášení výsledků, zvítězilo melodické zvonění, se sešli představitelé vítězného týmu, zástupce třídy 5.B + 6.B.

ilustrace

Upozornění - školní hřiště

Ve čtvrtek 22.6. bude školní hřiště mimo provoz z důvodu konání školní akce - Radovánky.

Chemie na Slezskoostravském hradě 2023

V úterý 20. 6. 2023 třída 8.B navštívila akci zaměřenou na popularizování přírodních věd na Slezskoostravském hradě. Žáci se seznámili s některými chemickými pokusy např. faraonovi hadi, výroba kyslíku, výroba oxidu uhličitého atd.

Cykloturistický pobyt - 8. a 9. ročník

Cykloturistického pobytu se zúčastnili žáci 8. a 9. ročníků, letos se tato atraktivní akce uskutečnila na Žermanické přehradě. Se žáky jsme především jezdili na kole a poznávali krásy okolí Žermanické a Těrlické přehrady.

Výlet Brno - 9.A

Ve čtvrtek 15. 6. 2023 jsme se v rámci třídního výletu 9.A vydali vlakem do Brna. Cesta nám krásně utekla a po deváté hodině jsme vystoupili na hlavním nádraží. Odsud jsme se vydali pěšky ke kostelu sv. Jakuba, kde jsme měli domluvenou komentovanou prohlídku kostnice.

Celkový počet článků: 844